Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Box Office: Deadpool Zirveye Kuruldu
  5 Haz 2018 - 11:04
  facebook Tweet

  Yerli box office verileri açıklandı.

  Türkiye gişe verilerine göre 1-3 Haziran hafta sonunda box office listesinde zirve değişikliği olmadı. Zirvenin taze sahibi "Deadpool 2" bu hafta da zirveden inmezken, geçtiğimiz hafta sonunda listenin yarısı yeni filmlerden oluştu.

  Listenin bu haftaki galibi de Marvel'ın sarkastik anti kahramanı Deadpool oldu. Merakla beklenen devam halkasıyla vizyona bomba gibi düşen Deadpool 2, 3. hafta sonu kapanışını 90.746 seyirci ile yaptı. 20th Century Fox'un Türkiye'de en iyi açılış yapan filmi statüsüne ulaşmayı başarmış olan yapım, 3. haftasında ulaştığı seyirci sayısıyla en yakın rakibini ikiye katlamayı başarmış oldu. Listenin 2. sırasında ülkemizin yurtdışındaki gururu Nuri Bilge Ceylan imzalı Ahlat Ağacı yer buldu. Ünlü yönetmene bir kez daha Cannes yollarını aşındıran yerli dram filmi açılışını 46.868 seyirci ile yaptı. Listenin 3. sırasında ise haftanın taze animasyonu Cüce Dedektif Şerlok yer buldu. Bahçe cücelerini hayata döndüren serinin yeni devam halkası ülkemizdeki açılışını 34.540 seyirci ile yaptı. 

  Listede ilk 3 geride kalırken, kahramanlık hikayeleri ağırlık kazanıyor. Listenin 4. filmi Star Wars evreninin en sevilen karakterlerinden Han Solo'nun geçmişi ele alan Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi oldu. Serinin ikonik karakterini bu kez gençlik yıllarında gördüğümüz sin-off filmi ülkemizdeki 2. hafta sonu kapanışını 25.906 seyirci ile yaptı. Film, Star Wars evreninin Amerika'daki en düşük 2. açılışına sahip. Listenin tam ortasındaki film ise vizyonun tazeleri arasından çıktı. Bir fırtına ile bir soygunu harmanlayarak aksiyonun dozunu iki katına çıkaran Kasırgada Vurgun ilk haftasında 24.244 seyirciye ulaşmayı başardı. Listenin 6. filmi Cartoon Network'ün ilk tamamen yerli yapımı olan Kral Şakir'in beyaz perde macerası Kral Şakir Oyun Zamanı oldu. Yerli animasyon filmi 4. hafta sonunda 19.823 seyirci tarafından izlendi. Listenin 7. sırasında Avengers: Infinity War yer buldu. Marvel'ın 60'tan fazla çizgi roman kahramanını bir araya getiren devam halkası, Türkiye'de 17.970 seyirciyle 6. hafta sonunu kapatmış oldu. Film, ülkemizde toplam 1.9 milyon seyirciye ulaşmaya çok yaklaştı.

  Listenin son üçünü açan yapım ise yerli kahramanlık hikayesi "Hürkuş: Göklerdeki Kahraman" oldu. Vizyondaki 2. haftasını kutlayan film 12.281 seyirciye ulaştı. Listenin son iki yapımı ise vizyonun tazelerinden geldi. Listenin 9. sırasında 11.531 seyirci ile yerli korku filmi "Cin-i Ayet" yer bulurken, listenin son filmi ise 10.713 seyirciyle yıldızlı başrollerine rağmen beklediğini elde edemeyen dram "Sürükleniş" oldu.

  Bu haftaki Türkiye gişe verileri için tıklayın!

  Kaynak : Boxofficeturkiye.com

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  • özlem cansız
   Ahlat Ağacı'nın bu kadar izleneceğini hiç tahmin etmemiştim vay vay vayy
  Yorumları göster
  Back to Top