Filmleri oyla!
Beyazperdem
  "Adalet 2" ABD Box Office Zirvesini Kaptı!
  23 Tem 2018 - 09:34
  facebook Tweet

  "Adalet 2" bu hafta ABD box office listesinde başa geçti.

  Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu. ABD'de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta yeni bir filmin olurken, listede 3 yeni film kendine yer buldu.

  Bu haftanın gişe lideri yepyeni aksiyon devam halkası Adalet 2 oldu. Denzel Washington'ı kariyerinin en sevilen rollerinden birine döndüren devam halkası açılışını 35,8 milyon dolar ile yaparak bütçesinin yarısından fazlasını çıkartmış oldu. Listenin 2. sırasında da vizyonun taze yapımlarından biri yer buldu. ABBA şarkılarından ilham alan devam halkası Mamma Mia: Yeniden Başlıyoruz dev kadrosuyla açılışını 34,3 milyon dolar kazandı. Film böylece 75 milyon dolarlık bütçesinin yarısını çıkartmayı başardı. Listenin 3. sırasında ise animasyon devam halkası Otel Transilvanya 3: Yaz Tatili yer aldı. Drak ve sevimli canavar tayfasını tam kadro geri getiren animasyon macera 2. hafta sonu kapanışını 23,1 milyon dolar ile yaparak bu hafta itibariyle 80 milyon dolarlık bütçesini çıkartmış oldu.

  Listede ilk 3 sona ererken, aksiyon yeniden öne çıkıyor. Listenin 4. filmi Marvel'ın yeni alametifarikası Ant-Man ve Wasp oldu. Cep boy süper kahramanlarımızı bir kez daha beyaz perdeye taşıyan devam halkası 3. hafta sonu kapanışını 16,1 milyon dolar ile gerçekleştirdi. Listenin tam ortasında uzun süredir beklenen animasyon devam halkası İnanılmaz Aile 2 yer buldu. Animasyon severlerin gönlünde taht kuran ve animasyon türünün en başarılı örneklerinden biri olarak görülen 2004 yapımı İnanılmaz Aile'nin devam filmi 6. hafta sonu kapanışını 11,5 milyon dolar ile yaptı. Amerika gişelerinin en çok kazanan animasyon devam halkası toplam 557,3 milyon dolar kazanmış oldu. Listenin ikinci yarısını film ise usta yönetmen Steven Spielberg'ün vizyonuyla seyircilerin karşısına çıktığı günden beri sinema tarihinde önemli bir yer edinen Jurassic Park serisinin yeni devam halkası oldu. Soyu tükenen dev kertenkeleleri dirilterek seyircinin önüne sunan yeni devam halkası Jurassic World: Yıkılmış Krallık11 milyon dolar ile 5. hafta sonu kapanışını yaptı. Film, 170 milyon dolarlık bütçesine karşılık 383,9 milyon dolar kazanmış durumda... Listenin 7. sırasını ise yine bir aksiyon filmi kaptı. Hollywood'un son dönem gözdelerinden Dwayne Johnson başrollü aksiyon filmi Gökdelen 2. hafta sonu kapanışını 10,9 milyon dolar ile gerçekleştirdi. 

  Listenin son 3'ünü bir gerilim filmi açtı. Amerikan geleneğini bir kez daha beyaz perdeye taşıyan İlk Arınma Gecesi 3. hafta sonu kapanışını 4,9 milyon dolar ile yaptı. Serinin köklerine dönen ve bu geleneğin nasıl ortaya çıktığını anlatan devam halkası 13 milyar dolarlık bütçesine karşılık 60,1 milyon dolar kazanmış durumda... Listenin 8. sırasında listenin son taze filmi Unfriended: Dark Web yer aldı. Sanal alemde geçen korku filmi 3,4 milyon dolar ile açılış yaparak 1 milyon dolarlık bütçesini 3'e katlamış oldu. Listenin son sırasında ise Sorry to Bother You yer aldı. Fantastik komedi filmi, 3. hafta sonunda 245 sinema salonunda vizyona girip 2,8 milyon dolar elde etti.

  ABD gişe verileri için tıklayın!

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  • Emin Alkıran
   o kadar bekleyeni olması ilginç adalet 2'nin
  Yorumları göster
  BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
  En Popüler Fragmanlar
   The French Dispatch Fragman
  Acı Kiraz Fragman
  Run Fragman
  Görünmez Adam Altyazılı Teaser (2)
  Dream Horse Fragman
  9 Kere Leyla Teaser
  Yeni çıkan tüm fragmanlar
  Film Haberleri Yapım Aşamasında
  Liev Schreiber, Will Smith'li 'King Richard'ın Kadrosuna Katıldı!
  HABERLER - Yapım Aşamasında
  28 Şubat 2020 Cuma
  Steven Spielberg, Indiana Jones 5'i Yönetmeyecek!
  HABERLER - Yapım Aşamasında
  26 Şubat 2020 Çarşamba
  Macaulay Culkin, "American Horror Story"nin 10. Sezon Kadrosuna Katıldı!
  HABERLER - Yapım Aşamasında
  26 Şubat 2020 Çarşamba
  Chris Evans, ‘Little Shop Of Horrors’un Yeniden Çevriminde Rol Alabilir
  HABERLER - Yapım Aşamasında
  24 Şubat 2020 Pazartesi
  Chris Evans, ‘Little Shop Of Horrors’un Yeniden Çevriminde Rol Alabilir
  Kumail Nanjiani Politik Gerilim "The Independent"ın Başrolünde
  HABERLER - Yapım Aşamasında
  22 Şubat 2020 Cumartesi
  Kumail Nanjiani Politik Gerilim "The Independent"ın Başrolünde
  Film Haberleri Yapım Aşamasında
  En Çok Beklenen Filmler
  Tüm beklenen filmler
  Back to Top