Filmleri oyla!
Beyazperdem
  K-Pop Grubu BTS Gişede One Direction'ı Yendi!
  20 Kas 2018 - 12:11
  facebook Tweet

  K-Pop grubu BTS, One Direction'ın sinemasal tacını elinden aldı.

  BTS grubu filmi Burn The Stage şimdiden rekor kırdı. Trafalgar Releasing'ten gelen açıklamaya göre; filmin geçtiğimiz Perşembe gününden beri süren bilet satışları, bir diğer fenomen pop grubu One Direction'ın rekorunu kırmayı başardı.

  Konserlerle süslenen ve içinde röportajlara, kulis arkası görüntülere yer veren film, "event cinema" olarak adlandırılan bir türe dahil. Yapılan açıklamaya göre; Koreli pop müzik grubunun müzikal bir macerası olarak nitelenen filme, Perşembe günü gerçekleşen lansmanından bu yana 1.4 milyon kişi tarafından bilet alındı. Albümleriyle sayısız rekor kırmayı başaran pop grubu One Direction'ın 2014 yılında vizyona giren filmi "One Direction: Where We Are", 1.2 milyon kişilik bir bilet alımına sahipti.

  Ünlü K-pop grubu BTS'in Wings turnesini temel alan belgesel türündeki "Burn The Stage" filmi, toplamda 14 milyon dolarlık bir global gişe hasılatı tahmini ile 79 bölgede seyircilerin karşısına çıktı. Grubun meteorik yükselişinin tüm öyküsünü ele alan filmde, grubun kalabalık konserlerinin yanı sıra sahne arkası görüntülerini ve engelleri yıkıp ana akım müzik sahnesini işgal ettiğinde ne olduğuna dair samimi bir bakış sunuyor.

  Hafta sonu, ABD’de box office listesine 10. sıradan giren film, toplamda 3.6 milyon dolar kazanmış oldu. Film, hafta sonunda İngiltere’de 830 bin dolar gişe yaparak box office listesinin 6. sırasına yerleşirken, Filipinler ve Endonezya’da da 100.000’ten fazla bilet alış rakamına ulaştı. Danimarka’da 14 bin dolardan fazla gişe yapan film, Almanya’da ve Avusturya’da 800 bin dolarlık gişe rekoruna ulaştı. Bu da filmi Amerika'nın en yüksek gişeli sinema müzik filmi yaptı.

  BTS üyeleriyle yapılan özel tur çekimleri ve röportajları da barındıran belgeselin yönetmenliğini Jun-Soo Park yapıyor. Belgesel, grubun Youtube'taki 9 bölümlük serilerinden beyaz perdeye uyarlanıyor. Bangtan Boys olarak da bilinen grup 7 üyeden oluşuyor. Hepsinin kendine ait geniş hayran kitlesi olan bu 7 üyeyi ise V, Jimin, RM, Suga, Jin, J-Hope ve Jungkook oluşturuyor.

  Tüm zamanların küresel anlamda en başarılı erkek grubu olan BTS, Billboard 200 albüm listesinin tepesine çıkmayı başaran ilk Koreli müzik grubu olmanın yanı sıra "Idol" parçalarının müzik videosunun 24 saat içinde 45 milyon kişi tarafından izlenmesiyle YouTube'taki en çok izlenen video klip rekorunu da elinde bulunduruyor.

  Belgeselin ülkemizde vizyona girip girmeyeceği şu an için belirsizliğini koruyor.

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  • nedim dereli
   bizde vizyona girse ergenler sinemayı yıkar perdeye saldırır bence girmesin hiç
  Yorumları göster
  Back to Top