Beyazperdem
    Fransa'nın Lumiere Ödülleri'nde Adaylar Açıklandı!
    18 Ara 2018 - 00:59
    facebook Tweet

    Jacques Audiard imzalı "The Sisters Brothers" dört dalda adaylık elde etti.

    Fransa'nın Altın Küre'leri olarak görülen Lumiere Ödülleri'nin bu seneki adayları belli oldu. Joaquin Phoenix ve John C. Reilly'li "The Sisters Brothers", Toronto Film Festivali'nde prömiyer yapan "Mademoiselle de Joncquières", “In Safe Hands” ve “Custody” dörder dalda adaylık elde etti. Adaylar 20 farklı ülkeden toplam 80 üye barındıran yabancı basın akademisi tarafından belirlendi. 24. Lumiere Ödülleri, 4 Şubat tarihinde Paris'te düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. İşte adayların tamamı:

    EN İYİ FİLM
    Amanda - Mikhael Hers
    Guy - Alex Lutz
    In Safe Hands - Jeanne Herry
    Mademoiselle de Joncquieres - Emmanuel Mouret
    The Sisters Brothers - Jacques Audiard

    EN İYİ YÖNETMEN
    Gaspar Noe - Climax
    Jacques Audiard - The Sisters Brothers
    Jeanne Herry - In Safe Hands
    Pierre Salvadori - The Trouble With You
    Xavier Legrand - Custody

    EN İYİ KADIN OYUNCU
    Cecile de France - Mademoiselle de Joncquieres
    Elodie Bouchez - In Safe Hands
    Lea Drucker - Custody
    Melanie Thierry - Memoir of War
    Virginie Efira - An Impossible Love

    EN İYİ ERKEK OYUNCU
    Alex Lutz - Guy
    Denis Menochet - Custody
    Romain Duris - Our Struggles
    Vincent Lacoste - Amanda
    Vincent Lindon - At War

    EN İYİ SENARYO
    Andrea Bescond ve Eric Metayer - Little Tickles
    Emmanuel Mouret - Mademoiselle de Joncquieres
    Pierre Salvadori, Benoît Graffin ve Benjamin Charbit - The Trouble With You
    Jeanne Herry - In Safe Hands
    Thomas Lilti - The Freshmen

    EN İYİ SİNEMATOGRAFİ
    Benoit Debie - Climax
    Benoit Debie - The Sisters Brothers
    Laurent Desmet - Mademoiselle de Joncquieres
    Julien Hirsch - One Nation, One King
    David Ungaro - To the Ends of the World

    EN İYİ YENİ ERKEK OYUNCU
    Anthony Bajon - The Prayer
    William Lebghil - The Freshmen
    Andranic Manet - A Paris Education
    Felix Maritaud - Sauvage
    Dylan Robert - Sheherazade

    EN İYİ YENİ KADIN OYUNCU
    Ophelie Bau - Mektoub My Love
    Galatea Bellugi - The Apparition
    Andrea Bescond - Little Tickles
    Jeanne Cohendy - Head Above Water
    Kenza Fortas - Sheherazade

    EN İYİ İLK FİLM
    Little Tickles - Andrea Bescond ve Eric Metayer
    The Wild Boys - Bertrand Mandico
    Custody - Xavier Legrand
    Sauvage - Camille Vidal-Naquet
    Sheherazade - Jean-Bernard Marlin

    EN İYİ YABANCI FİLM
    Capernaum - Nadine Labaki
    Chris the Swiss - Anja Kofmel
    Girl - Lukas Dhont
    The Insult - Ziad Doueiri
    Our Battles - Guillaume Senez

    EN İYİ ANİMASYON
    Asterix: The Secret of the Magic Potion - Louis Clichy ve Alexandre Astier
    Dilili in Paris - Michel Ocelot
    Mutafukaz - Shojiro Nishimi ve Run
    Pachamama - Juan Antin

    EN İYİ BELGESEL
    Cassandro, the Exotico! - Marie Losier
    Each and Every Moment - Nicolas Philibert
    No Man Is an Island - Dominique Marchais
    Young Solitude - Claire Simon
    Samouni Road - Stefano Savona

    EN İYİ MÜZİK
    Camille Bazbaz - The Trouble With You
    Vincent Blanchard ve Romain Greffe  - Guy
    Alexandre Desplat - The Sisters Brothers
    Pierre Desprats - The Wild Boys
    Gregoire Hetzel - An Impossible Love

    facebook Tweet
    Öneriler
    Yorumlar
    Yorumları göster
    BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
    En Popüler Fragmanlar
    Marriage Story Altyazılı Fragman
    Asfaltın Kralları Altyazılı Fragman (2)
    Skandal Orijinal Fragman (3)
    Iguana Tokyo Orijinal Teaser
    Karlar Ülkesi 2 Dublajlı Fragman
    Dolittle Dublajlı Fragman
    Yeni çıkan tüm fragmanlar
    Film Haberleri Festival ve Ödüller
    Boğaziçi Film Festivali Başladı!
    HABERLER - Festival ve Ödüller
    19 Ekim 2019 Cumartesi
    Antalya Film Forum'un Jüri Üyeleri Kimler?
    HABERLER - Festival ve Ödüller
    18 Ekim 2019 Cuma
    Beyazperde'nin Seçimi: Boğaziçi Film Festivali'nde Ne İzlesek?
    HABERLER - Festival ve Ödüller
    17 Ekim 2019 Perşembe
    Beyazperde'nin Seçimi: Boğaziçi Film Festivali'nde Ne İzlesek?
    Boğaziçi'nin Dünya Sineması Seçkisi Filmleri!
    HABERLER - Festival ve Ödüller
    17 Ekim 2019 Perşembe
    Boğaziçi'nin Dünya Sineması Seçkisi Filmleri!
    Film Haberleri Festival ve Ödüller
    Vizyondaki En İyi Filmler
    7. Koğuştaki Mucize
    7. Koğuştaki Mucize
    4,6
    Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin
    Oyuncular: Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Deniz Baysal
    Fragman
    Joker
    Joker
    4,0
    Yönetmen: Todd Phillips
    Oyuncular: Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz
    Fragman
    Malefiz: Kötülüğün Gücü
    Malefiz: Kötülüğün Gücü
    3,7
    Yönetmen: Joachim Rønning
    Oyuncular: Angelina Jolie, Elle Fanning, Harris Dickinson
    Fragman
    İkizler Projesi
    3,2
    Yönetmen: Ang Lee
    Oyuncular: Will Smith, Mary Elizabeth Winstead, Clive Owen
    Fragman
    Kral Şakir “Korsanlar Diyarı”
    3,1
    Yönetmen: Haluk Can Dizdaroğlu, Berk Tokay
    Oyuncular: Atilla Şendil, Levent Ünsal, Mustafa Oral
    Fragman
    Vahşet Oteli
    3,0
    Yönetmen: Michael Melski
    Oyuncular: Suzanne Clément, Allan Hawco, Shelley Thompson
    Fragman
    Vizyondaki En İyi Filmler
    Back to Top