Beyazperdem
Fransa'nın Lumiere Ödülleri'nde Adaylar Açıklandı!
18 Ara 2018 - 00:59
facebook Tweet

Jacques Audiard imzalı "The Sisters Brothers" dört dalda adaylık elde etti.

Fransa'nın Altın Küre'leri olarak görülen Lumiere Ödülleri'nin bu seneki adayları belli oldu. Joaquin Phoenix ve John C. Reilly'li "The Sisters Brothers", Toronto Film Festivali'nde prömiyer yapan "Mademoiselle de Joncquières", “In Safe Hands” ve “Custody” dörder dalda adaylık elde etti. Adaylar 20 farklı ülkeden toplam 80 üye barındıran yabancı basın akademisi tarafından belirlendi. 24. Lumiere Ödülleri, 4 Şubat tarihinde Paris'te düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. İşte adayların tamamı:

EN İYİ FİLM
Amanda - Mikhael Hers
Guy - Alex Lutz
In Safe Hands - Jeanne Herry
Mademoiselle de Joncquieres - Emmanuel Mouret
The Sisters Brothers - Jacques Audiard

EN İYİ YÖNETMEN
Gaspar Noe - Climax
Jacques Audiard - The Sisters Brothers
Jeanne Herry - In Safe Hands
Pierre Salvadori - The Trouble With You
Xavier Legrand - Custody

EN İYİ KADIN OYUNCU
Cecile de France - Mademoiselle de Joncquieres
Elodie Bouchez - In Safe Hands
Lea Drucker - Custody
Melanie Thierry - Memoir of War
Virginie Efira - An Impossible Love

EN İYİ ERKEK OYUNCU
Alex Lutz - Guy
Denis Menochet - Custody
Romain Duris - Our Struggles
Vincent Lacoste - Amanda
Vincent Lindon - At War

EN İYİ SENARYO
Andrea Bescond ve Eric Metayer - Little Tickles
Emmanuel Mouret - Mademoiselle de Joncquieres
Pierre Salvadori, Benoît Graffin ve Benjamin Charbit - The Trouble With You
Jeanne Herry - In Safe Hands
Thomas Lilti - The Freshmen

EN İYİ SİNEMATOGRAFİ
Benoit Debie - Climax
Benoit Debie - The Sisters Brothers
Laurent Desmet - Mademoiselle de Joncquieres
Julien Hirsch - One Nation, One King
David Ungaro - To the Ends of the World

EN İYİ YENİ ERKEK OYUNCU
Anthony Bajon - The Prayer
William Lebghil - The Freshmen
Andranic Manet - A Paris Education
Felix Maritaud - Sauvage
Dylan Robert - Sheherazade

EN İYİ YENİ KADIN OYUNCU
Ophelie Bau - Mektoub My Love
Galatea Bellugi - The Apparition
Andrea Bescond - Little Tickles
Jeanne Cohendy - Head Above Water
Kenza Fortas - Sheherazade

EN İYİ İLK FİLM
Little Tickles - Andrea Bescond ve Eric Metayer
The Wild Boys - Bertrand Mandico
Custody - Xavier Legrand
Sauvage - Camille Vidal-Naquet
Sheherazade - Jean-Bernard Marlin

EN İYİ YABANCI FİLM
Capernaum - Nadine Labaki
Chris the Swiss - Anja Kofmel
Girl - Lukas Dhont
The Insult - Ziad Doueiri
Our Battles - Guillaume Senez

EN İYİ ANİMASYON
Asterix: The Secret of the Magic Potion - Louis Clichy ve Alexandre Astier
Dilili in Paris - Michel Ocelot
Mutafukaz - Shojiro Nishimi ve Run
Pachamama - Juan Antin

EN İYİ BELGESEL
Cassandro, the Exotico! - Marie Losier
Each and Every Moment - Nicolas Philibert
No Man Is an Island - Dominique Marchais
Young Solitude - Claire Simon
Samouni Road - Stefano Savona

EN İYİ MÜZİK
Camille Bazbaz - The Trouble With You
Vincent Blanchard ve Romain Greffe  - Guy
Alexandre Desplat - The Sisters Brothers
Pierre Desprats - The Wild Boys
Gregoire Hetzel - An Impossible Love

facebook Tweet
Öneriler
Yorumlar
Yorumları göster
BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
En Popüler Fragmanlar
Bana Bir Aşk Şarkısı Söyle Fragman (2)
Bir Zamanlar... Hollywood'da Altyazılı Fragman
Unicorn Store Altyazılı Fragman
John Wick: Chapter 3 - Parabellum Altyazılı Fragman
Deadwood Orijinal Fragman
High Life Altyazılı Fragman
Yeni çıkan tüm fragmanlar
Film Haberleri Festival ve Ödüller
"Borç" San Francisco Film Festivali'nde!
HABERLER - Festival ve Ödüller
26 Mart 2019 Salı
22. Malaga Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu!
HABERLER - Festival ve Ödüller
26 Mart 2019 Salı
2019 İsviçre Film Ödülleri Sahiplerini Buldu!
HABERLER - Festival ve Ödüller
23 Mart 2019 Cumartesi
2019 İsviçre Film Ödülleri Sahiplerini Buldu!
6. Platino Ödülleri İçin Adaylar Açıklandı!
HABERLER - Festival ve Ödüller
22 Mart 2019 Cuma
6. Platino Ödülleri İçin Adaylar Açıklandı!
Film Haberleri Festival ve Ödüller
Vizyondaki En İyi Filmler
Türk İşi Dondurma
Türk İşi Dondurma
3,7
Yönetmen: Can Ulkay
Oyuncular: Erkan Kolçak Köstendil, Ali Atay, Şebnem Bozoklu
Fragman
Captain Marvel
Captain Marvel
3,7
Yönetmen: Anna Boden, Ryan Fleck
Oyuncular: Brie Larson, Samuel L. Jackson, Jude Law
Fragman
Mucizeler Parkı
Mucizeler Parkı
3,3
Yönetmen: Dylan Brown
Fragman
Özgür Dünya
3,3
Yönetmen: Şevki Es, Faruk Aksoy
Oyuncular: Murat Serezli, Hayal Köseoğlu, İdris Nebi Taşkan
Fragman
Kadavra
3,2
Yönetmen: Diederik Van Rooijen
Oyuncular: Shay Mitchell, Stana Katic, Grey Damon
Fragman
Soğuk İntikam
3,1
Yönetmen: Hans Petter Moland
Oyuncular: Liam Neeson, Tom Bateman, Tom Jackson
Fragman
Vizyondaki En İyi Filmler
Back to Top