Beyazperdem
  The Exorcist'in Yönetmeninden Devam Filmleri Hakkında Yıllar Sonra Gelen Açıklama
  10 Oca 2019 - 14:00
  facebook Tweet

  The Exorcist'in yönetmeni, kendisinin çekmediği devam filmleri hakkında yıllar sonra yorum yaptı.

  Korku sinemasının kült filmlerinden 1973 yapımı The Exorcist filminin usta yönetmeni William Friedkin'den devam filmleri hakkında yıllar sonra bir açıklama geldi. Bir podcast programna katılan William Friedkin'den Exorcist II hakkında hiç de iyi sözler duyulamadı.

  Dünya çapında doğaüstü korku filmi denildiğinde akla gelen ilk filmlerden biri olan The Exorcist'in yönetmeni, 1977'de izleyicileriyle buluşak Exorcist II'dan nefret ettiğini ifade etti. Hatta ikinci filmin The Exorcist markasının yüz karası olduğunu belirten Friedkin, hayatında izlediği en kötü filmlerden biri olduğunu söyledi. 'Movies that Made Me' podcast programına konuşan William Friedkin, sözleri şu şekilde devam etti: "Exorcist II ile ilgili o koşullarda harika hisler besliyordum. O zamanlar Technicolor laboratuvarındaydım ve bana Exorcist II'yu bitirdiklerini söyleyip filmi görmek isteyip istemeyeceğimi sordular. Ardından odaya girdim ve filmi 40 dakika boyunca izledim. 40 dakikanın sonunda anladım ki hayatımda gördüğüm en korkunç filmdi. Üstüne üstlük Exorcist markasının yüz karasıydı.

  Diğer yandan William Friedkin Exorcist filmindeki Linda BlairMax von Sydow gibi isimlerin yer aldığı oyuncu kadrosunu överken, ikinci filmde onların Regan MacNeil ve Father Merrin rollerini mahvetmelerini izlemenin Exorcist romanının yazarı William Bratty'ye hakaret gibi olduğunu ifade etti.

  The Exorcist filminin devam filmleri arasında Exorcist II'nun yanı sıra 1990 yılında çekilen 'The Exorcist III', 2004 yılında çekilen 'The Exorcist: The Beginning' ve 2005 yılında çekilen 'Dominion: Prequel to the Exorcist' filmleri bulunuyor.

  Kült korku filmi The Exorcist'in konusu ise şöyleydi: Yeni filminin çekimleri sırasında 12 yaşındaki kızı Regan'ın tuhaf eylemler sergilemeye başladığını fark eden aktris Chris MacNeil, kızını doktora götürür. Doktorlar beyninde geçici bir hasar olabileceğini söyleseler de bu vaka daha önce rastlanmamış türdendir. Bir seri tıbbi testten sonra küçük kızın hiçbir sorunu olmadığı ortaya çıkar. Ancak Regan'ın tuhaf halleri sona erecek gibi değildir. Küçük kız son derece şiddetli bir şekilde titremekte, garip sesler çıkarıp hiçbir anlamı olmayan hareketlerde bulunmaktadır. Bu ürkütücü durum karşısında çaresiz kalan Chris, kızını aynı zamanda psikiyatr olan Peder Merrin'e götürür. Peder, Regan'ın içine şeytan girdiğini tespit edecek, aile çaresizce bu durumdan kurtulmaya çalışacaktır.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
  En Popüler Fragmanlar
  The Red Sea Diving Resort Altyazılı Fragman
  Hustlers Orijinal Fragman
  Suç Kraliçeleri Orijinal Fragman (2)
  Don't Let Go Orijinal Fragman
  King's Man Orijinal Fragman
  3 From Hell Orijinal Fragman
  Yeni çıkan tüm fragmanlar
  Film Haberleri Sanatçılar
  IT'in Yönetmeni Andy Muschietti, "The Howling"i Uyarlayabilir!
  HABERLER - Sanatçılar
  19 Temmuz 2019 Cuma
  "The Witch" Yüzünden Robert Eggers'ı Satanist Sanıyorlarmış!
  HABERLER - Sanatçılar
  18 Temmuz 2019 Perşembe
  Daisy Ridley, "Star Wars: The Rise of Skywalker"ın Üzerine Gidilmemesini İstiyor!
  HABERLER - Sanatçılar
  18 Temmuz 2019 Perşembe
  Daisy Ridley, "Star Wars: The Rise of Skywalker"ın Üzerine Gidilmemesini İstiyor!
  Kevin Spacey'nin Taciz Davası Düştü!
  HABERLER - Sanatçılar
  18 Temmuz 2019 Perşembe
  Kevin Spacey'nin Taciz Davası Düştü!
  Film Haberleri Sanatçılar
  En Çok Beklenen Filmler
  Tüm beklenen filmler
  Back to Top