Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Tom Cruise, "Top Gun: Maverick" Setinde Olay mı Yarattı?
  19 Şub 2019 - 11:45
  facebook Tweet

  İddialara göre Tom Cruise, Top Gun: Maverick çekimlerinde kibirli ve egoist davranışlar sergiliyordu.

  Tom Cruise'un başrolünde yer aldığı Top Gun filmine devam filminin çekileceği haberi geçtiğimiz yıla damgasını vurmuştu. Filmin konusu da dahil olmak üzere neredeyse hiçbir detayı paylaşılmasa da, böyle efsanevi bir filmin geri dönecek olması sinemaseverleri heyecanlandırmıştı. Ancak Top Gun: Maverick film setiyle ilgili çekimler sırasında bazı dedikodular çıkmaya başladı. Bu dedikodular ise Tom Cruise ile ilgiliydi.

  Amerikan donanmasını odağına yerleştiren 1986 yapımı Top Gun filminin ardından devam filmi niteliğindeki Top Gun: Maverick'in çekileceği Hollywood sinemasının gündemine oturdu. Özellikle de filmin başrolünde yer alan Tom Cruise'un geri dönecek olması, filmin hayranlarını sevindiren bir haber oldu. Ancak filmin çekimleri sırasında Cruise'un kibirli, egoist ve sinirli davrandığına dair söylentiler yayılmaya başladı. Bu söylentiler ise Amerikan donanmasında yer alan biri tarafından çıkarılmıştı. Ekibe karşı gösterdiği kötü davranışları ile gündeme gelen Cruise, bu konu hakkında herhangi bir yorumda bulunmadı. Ancak sette bulunan başka tanıklar, Cruise hakkındaki iddiaları yalanladı. Sette çalışan ve Cruise'a tüm set boyunca eşlik eden bir donanma mensubu "Tom Cruise da dahil olmak üzere herkes, ordu mensuplarına karşı son derece kibar ve profesyoneldi. Çekimlerin olduğu sırada aktörlere yaklaşmamaları ve cep telefonu kullanmamaları gerektiği söylenen askerlerden bazıları bunu yanlış yorumlamış olabilir. Cruise hiçbir zaman bir askere ona bakmamasını ya da dokunmamasını söylememiştir." sözlerini ifade ederek iddiaların yanlış olduğunu belirtti.

  26 Haziran 2020 tarihinde ülkemizdeki izleyicileriyle buluşmaya hazırlanan Top Gun: Maverick'in ilk filminin konusu ise şöyleydi: Top Gun bir onur ödülüdür. Bunu elde etmek için bu alanda mücadele veren herkes heyecan içindedir. Pete Mitchell, yüksek düzeyde eğitim görmek üzere Miramar Donanma Hava Üssü’nde bulunmaktadır ve bu ödülün peşindedir. Aynı zamanda kıdemli pilot Tom Kasansky de bu yola baş koymuştur. İkisi arasında bir rekabet söz konusudur. Mitchell, diğer pilotlar tarafından çok sıcak karşılanan biri değildir çünkü vaktiyle babası, bir kazaya neden olur. O kazada da hem kendi ölür hem de birçok asker şehit olur. Mitchell bir süre sonra Charlotte Blackwood ile tanışır ve onunla aşk yaşamaya başlar. Arkadaşın ölüm haberinin etkisi ile Mitchell, Top Gun ödülünü kaybeder. Ruhsal sorunlar yaşamaya başlar. Gerçek ve kalıcı bir başarı için bir şansı vardır. Yeni görevinin üstesinden gelmek zorundadır...

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  • Polat Irmak
   Kimse gerçekte ne olduğunu bilemez herkes farklı bir şey söylüyor
  Yorumları göster
  Back to Top