Beyazperdem
Oscar Adayı Richard E. Grant, Düşüncelerini Açıkladı
19 Şub 2019 - 14:00
facebook Tweet

Can You Ever Forgive Me?'nin yıldızı Richard E. Grant, Oscar hakkındaki düşüncelerini anlattı.

Bu yıl 91. kez düzenlenecek olan Akademi Ödülleri'nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu kategorisinde adaylık alan Richard E. Grant, Oscar Ödül Töreni hakkında yorumlamalarda bulundu. Basın ile paylaştığı düşünceleri, Oscar konuşmalarıyla ilgili oldu.

Biyografik dram türündeki "Can You Ever Forgive Me?" filminde başrolü Melissa McCarthy ile birlikte paylaşan ve Jack Hock'a hayat veren Richard E. Grant, Oscar Ödülleri ile ilgili ona yöneltilen sorulara yanıt verdi. Oscar Ödülü'nün sahibi olabileceği düşünülen Grant'e bunun için bir konuşma hazırlayıp hazırlamadığı soruldu. Variety ile yaptığı röportajda bu soruya yanıt olarak Grant "Kesinlikle hazırlamadım. Bu çok aptalca olurdu." sözlerini sarf etti. Aday olduğu kategorideki ödülü ise Green Book filminin yıldız ismi Mahershala Ali'nin kazanacağını düşündüğünü belirtti. Grant, şimdiden Golden Globe ve BAFTA ödülünün sahibi olan Ali'nin kazandığı dört ödül için birbirinden tamamen farklı konuşmalar planladığını ve bu nedenle ödülü onun alması gerektiğini savundu.

Richard E. Grant'e En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu kategorisinde adaylık kazandıran Can You Ever Forgie Me? filminin konusu ise şöyle: 1970’ler ve 80’lerde Katharine Hepburn, Tallulah Bankhead ve Estee Lauder gibi yıldızların kısa biyografilerini yazarak geçimini sürdüren biyografi yazarı Lee Israel’ın (Melissa McCarthy) gerçek hikayesini anlatıyor. Zamanla popülerliğini yitiren ve yayıncı bulmakta zorlanan Lee, kirasını bile ödeyemeyecek duruma gelir. Sonunda, sadık arkadaşı ve suç ortağı Jack (Richard E. Grant) ile birlikte bu zor durumdan kurtulmak için hayatını kaybetmiş yazarların mektuplarını taklit etmeye başlar. Fakat çok geçmeden başı polislerle belaya girer.

Akademi bu yıl birden fazla tartışma konusu olan karara imza atmasıyla gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Öncelikle sunucusuz bir şekilde düzenlenecek olan törende, dört farklı kategoride ödüllerin sahibi olan isimlere ödüllerinin reklam aralarında verileceği açıklanmıştı. Bunun ardından sinemacılar birlik olarak Akademi'ye açık mektup yazmış ve tepkilerini dile getirmişlerdi. Bir süper kahraman filminin En İyi Film kategorisinde adaylık alması, Akademi'den dört üyenin kararlarını açıklaması gibi birçok olay yaratan Akademi, ödülleri önümüzdeki Pazar günü sahiplerine verecek.

Bu yıl birçok kez tartışma konusu olan Oscar Ödülleri, 24 Şubat'ı 25 Şubat'a bağlayan gece düzenlenecek olan bir törenle sahiplerine teslim edilecek. 

facebook Tweet
Öneriler
Yorumlar
Yorumları göster
BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
En Popüler Fragmanlar
Kapan Fragman
Avengers: Endgame Altyazılı Fragman
Rocketman Türkçe Altyazılı Fragman
Biz Altyazılı Teaser (3)
After Altyazılı Fragman
Long Shot Orijinal Fragman (2)
Yeni çıkan tüm fragmanlar
Film Haberleri Sanatçılar
Aaron Paul'den, Breaking Bad Filmi Hakkında Açıklama
HABERLER - Sanatçılar
18 Mart 2019 Pazartesi
Ezra Miller, "The Flash" Senaryosu Yazıyor!
HABERLER - Sanatçılar
18 Mart 2019 Pazartesi
James Gunn, Guardians of The Galaxy Hayranlarına Teşekkür Ediyor
HABERLER - Sanatçılar
18 Mart 2019 Pazartesi
Avengers'ta Türk Oyuncular Oynasaydı Nasıl Olurdu?
HABERLER - Sanatçılar
15 Mart 2019 Cuma
Avengers'ta Türk Oyuncular Oynasaydı Nasıl Olurdu?
Ana De Armas, Marilyn Monroe mu Olacak?
HABERLER - Sanatçılar
15 Mart 2019 Cuma
Ana De Armas, Marilyn Monroe mu Olacak?
Film Haberleri Sanatçılar
En Çok Beklenen Filmler
Tüm beklenen filmler
Back to Top