Beyazperdem
  Clint Eastwood'un "The Ballad of Richard Jewell"ına Sam Rockwell Katıldı
  11 Haz 2019 - 09:15
  facebook Tweet

  The Ballad of Richard Jewell filminin kadrosuna katılan ilk oyuncu belli oldu.

  Usta oyuncu ve yönetmen Clint Eastwood'un yeni film projesi "The Ballad of Richard Jewell"ın oyuncu kadrosuna katılan ilk isim belli oldu. Bu isim ise Oscarlı başarılı oyuncu Sam Rockwell oldu. Gerçek bir hikayeden uyarlanacak olan film, 1996 yılında gerçekleşen bir olaya dayanıyor.

  The Ballad of Richard Jewell filmi biyografik bir film olacak olmasıyla birlikte bombalanan Olympic Park'ı hikayesinin odağına alıyor. 1996 yılında yaşanan bombalanma olayında suçlu olması en çok olası görülen isim Richard Jewell olmuştu. Jewell, bilindiği üzere orada çalışan bir güvenlik görevlisiydi. Önce suçlanan, ve bu olayın ardından hayatı tepetaklak olan adam, olaydan birkaç ay sonra suçsuz bulunmuştu. Gerçek suçlunun ise Eric Robert Rudolph olduğu ortaya çıkmıştı. Ancak 2005 yılında Rudolph yeniden suçlamaları reddetmişti. Jewell, suçsuz olmasına rağmen suçlandığı bu olayın ardından Amerikan kahramanı kimliğini ve kaybettiği sağlığını asla geri kazanamadı. Jewell'ın, 2007 yılında kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiği bilinenler arasında yer alıyor. Sam Rockwell'in filmin oyuncu kadrosuna yerleştiği The Ballad of Richard Jewell filminde Rockwell, onun avukatına hayat verecek. Ayrıca film 1997 yılında Vanity Fair'de yayınlanan ve Marie Banner'ın kaleme aldığı bir makaleden uyarlanacak.

  Uzun süredir üzerinde çalışılan projede Richard Jewell'ı canlandırmak üzere daha önce 21 Jump Street gibi yapımlardan tanıdığımız Hollywood'un sevilen komedyenlerinden Jonah Hill ile anlaşma yapılacağı duyurulmuştu. Ancak proje o zamanlar Ezra Edelman'ın yönetmenliğinde bulunuyordu. Şimdi yönetmenlik Clint Eastwood'a geçtiği için değişikliğe gidilebileceği göz önünde bulunduruluyor. Ayrıca Sam Rockwell'in yerine Leonardo DiCaprio'nun da düşünüldüğü bilinenler arasında yer alıyor. Fox ve Disney'in işbirliği yapmaya başladığı dönemden itibaren The Ballad of Richard Jewell filminin iptal edileceği düşünülmüştü. Ancak henüz iptali konusunda bir durum söz konusu gibi görünmüyor. Bunun yerine filmin Warner Bros'ta yer alacağı söyleniliyor.

  The Ballad of Richard Jewell filminin diğer oyuncularının da belirlenmesinin ardından prodüksiyonuna önümüzdeki yaz aylarında başlanması bekleniyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
  En Popüler Fragmanlar
  Görünmez Adam Altyazılı Fragman
  Soul Orijinal Teaser
  Kraliçe Lear Fragman
  Güzelliğin Portresi Teaser
  Lanetli Kardeş Orijinal Fragman
  Gece Gelenler Fragman
  Yeni çıkan tüm fragmanlar
  Film Haberleri Sanatçılar
  Andy Serkis'in "The Batman"deki Alfred Rolü Kesinleşti!
  HABERLER - Sanatçılar
  14 Kasım 2019 Perşembe
  Paul Thomas Anderson'ın Yeni Filmi 1970'li Yıllarda Geçecek!
  HABERLER - Sanatçılar
  13 Kasım 2019 Çarşamba
  Cem Yılmaz'dan Russell Crowe'a Destek Mesajı!
  HABERLER - Sanatçılar
  13 Kasım 2019 Çarşamba
  Justin Bieber'ın Seslendirdiği "Cupid" Filminden İlk Görsel!
  HABERLER - Sanatçılar
  13 Kasım 2019 Çarşamba
  "Küçük Deniz Kızı"nın Prens Eric'i Jonah Hauer-King Oldu!
  HABERLER - Sanatçılar
  13 Kasım 2019 Çarşamba
  "Küçük Deniz Kızı"nın Prens Eric'i Jonah Hauer-King Oldu!
  Rian Johnson'dan, The Last Jedi'a Gelen Olumsuz Yorumlara Sert Cevap!
  HABERLER - Sanatçılar
  12 Kasım 2019 Salı
  Rian Johnson'dan, The Last Jedi'a Gelen Olumsuz Yorumlara Sert Cevap!
  Film Haberleri Sanatçılar
  En Çok Beklenen Filmler
  Tüm beklenen filmler
  Back to Top