Beyazperdem
  • Arkadaşlarım
  • Sinemalarım
  • Hızlı Puanlayıcı
  • Koleksiyonum
  • Hesabım
  • Yarışmalar
  • Çıkış
"Gladiator 2" Hakkında Yeni Detaylar!
12 Haz 2019 - 11:15
facebook Tweet

Riddley Scott yönetmenliğindeki Gladiator devam filmi hakkında yeni bilgiler paylaşıldı.

Epik film Gladiator'e devam filminin çekileceği bir süre önce resmi olarak duyurulmuştu. Ancak projenin detayları hakkında hiçbir bilgi elde edilememişti. Ridley Scott yönetmenliğinde olması beklenen film hakkında yeniden harekete geçildiği belirtildi.

Top Gun: Maverick'in senaryosuna imza atan Peter Craig'in yazdığı senaryo ile Gladiator'a devam filmi çekilecek. Serinin ikinci filmi, ilk filmden tam 19 yıl sonra hayata geçirilmiş olunacak. Ayrıca açıklananlara göre Gladiator 2, ilk filmden 25 yıl sonrasını konu edinecek. Henüz filmin ne zaman hayata geçirileceği ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak üzerinde çalışmaların sürdürüldüğü bilinenler arasında yer alıyor. HeyUGuys'a Men In Black: International filmi için konuşan yapımcılar Walter F. Parkes ve Laurie MacDonald Gladiator 2 ile ilgili şu sözleri sarf etti: "Resmileştiğini hissetmediğimiz sürece dokunmayacağımız bir kişi olarak Ridley Scott ile çalışıyoruz. Peter Craig gibi muhteşem bir senarist ile çalışıyoruz. Hikayeyi 30 yıl, 25 yıl kadar sonrasına atıyor." 

Henüz Gladiator 2'nun prodüksiyonuna ne zaman başlanacağı bilinmiyor. Ayrıca orijinal kadroda yer alan Joaquin Phoenix, Russell Crowe, Connie Nielsen gibi isimlerin de ikinci filmde yer alıp almayacağı bilinenler arasında bulunmuyor. İlk filmin konusu ise şöyleydi: İmparator Marcus Aurelius’un hüküm sürdüğü Roma’da bir general olan Maximus imparatorluğun hiyerarşik basamaklarında gitgide yükselmektedir. Babasının kendisini kayırmak yerine Maximus adındaki bu yabancıyı el üstünde tutması da tahtın asıl varisi olan Commodus’u rahatsız etmektedir. Commodus, Maximus ve ailesinin öldürülmesi yönünde emrini çıkarmak için fazla beklemez. Ölümden zor kurtulan Maximus artık bir gladyatör olarak eğitilmek üzere arenaya gönderilir. Maximus’un aklında tek bir istek vardır, Commodus’u öldürmek ve ailesinin intikamını bir an önce almak... Film 2001 yılında, Akademi Ödülleri'ne En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kostüm Tasarımı, En İyi Ses ve En İyi Görsel Efekt kategorilerinde ödül sahibi olarak damgasını vurmuştu.

Ridley Scott'ın Gladiator 2'nun yanı sıra yeni Alien filmi, Raised By Wolves ve Battle of Britain yapımları üzerinde de çalıştığı bilinenler arasında yer alıyor.

facebook Tweet
Öneriler
Yorumlar
Yorumları göster
BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
En Popüler Fragmanlar
The Peanut Butter Falcon Orijinal Fragman
Ritüel Orijinal Teaser
Anima Teaser
Little Monsters Orijinal Klip
Doctor Sleep Orijinal Teaser Trailer
Enzo: Yağmurda Yarış Sanatı Altyazılı Fragman
Yeni çıkan tüm fragmanlar
Film Haberleri Yapım Aşamasında
Chucky'nin Yeni Kurbanı Annabelle Oldu!
HABERLER - Yapım Aşamasında
24 Haziran 2019 Pazartesi
Merakla Beklenen "Aslan Kral"ın Zengin Soundtrack Listesi Yayınlandı
HABERLER - Yapım Aşamasında
24 Haziran 2019 Pazartesi
"Dora ve Kayıp Altın Şehri"nin Swiper'ına İlk Bakış!
HABERLER - Yapım Aşamasında
24 Haziran 2019 Pazartesi
Tom Hardy, Venom İçin Geri Dönecek!
HABERLER - Yapım Aşamasında
24 Haziran 2019 Pazartesi
Mark Hamill'den Ürkütücü Chucky Şarkısı!
HABERLER - Yapım Aşamasında
23 Haziran 2019 Pazar
Mark Hamill'den Ürkütücü Chucky Şarkısı!
"A Quiet Place 2" Filminin Çekimleri Başlıyor!
HABERLER - Yapım Aşamasında
22 Haziran 2019 Cumartesi
"A Quiet Place 2" Filminin Çekimleri Başlıyor!
Film Haberleri Yapım Aşamasında
En Çok Beklenen Filmler
Tüm beklenen filmler
Back to Top