Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Ken Loach İmzalı "Sorry We Missed You"dan Fragman!
  19 Haz 2019 - 12:00
  facebook Tweet

  Dram filmi "Sorry We Missed You"dan fragman yayınlandı.

  Geçtiğimiz Mayıs ayında 72. kez düzenlenen Cannes Film Festivali'nin yarışma kategorisinde yer alan "Sorry We Missed You"nun ilk fragmanı yayınlandı. Usta yönetmen Ken Loach'un imzasının bulunduğu film, bir dram filmi. Sorry We Missed You filmi hikayesinin odağına İngiltere'de yaşayan bir aileyi alıyor.

  Dram türündeki eleştirel film, Sorry We Missed You'nun konusu ise şöyle: Yaşanan mali krizle baş etmeye çalışan bir ailenin hikayesini konu ediyor. 2008 yılında yaşanan mali kriz, Ricky ve ailesini ciddi bir sıkıntıya sürükler. Borçları ile başa çıkmaya çalışan aile, bu süreçte oldukça yıpranır. Eski rahatlarına kavuşmaya çalışan aile, karşılarına çıkan bir fırsatı değerlendirmeye karar verir. Yapılacak işler aslında hiç de kolay değildir. Biri, yeni bir minibüs ile serbest zamanlı olarak bir teslimat sürücülüğü, diğeri de bakıcılık yapmak zorundadır. Ailelerini geçindirmek ve dünyada ayakta kalmak için kendilerini işe vermek zorunda kalan çift, bu zorlu süreçte kendilerini büyük bir kırılmanın ortasında bulur. Devlet ve hükümet eleştirisi yapan filmleriyle tanınan Ken Loach, bu kez ekonominin doğal yıkılığını filmine aktarıyor. 2008 yılında yaşanan krizi konusunun odağı yapan film, akıllara Brexit konusunu ve İngiltere'nin AB'den ayrılışının yol açacağı sonuçları getiriyor.

  Cannes Film Festivali'nde dünya prömiyerini yapan ve yarışma kategorisinde bulunan Sorry We Missed You'nun yönetmen koltuğuna I, Daniel Blake, The Wind That Shakes The Barley, The Angels Share, Sweet Sixteen gibi yapımların yönetmenliğini üstlenen usta isim Ken Loach oturuyor. Filmin senaryosunda ise Loach'un bazı filmlerinin senaryosunu kaleme alan Paul Laverty'nin imzası bulunuyor. Sorry We Missed You'nun oyuncu kadrosunda Kris HitchenDebbie Honeywood gibi isimler yer alıyor.

  Loach imzalı dram filmi "Sorry We Missed You"nun ülkemizdeki izleyicileriyle 21 Kasım 2019 tarihinde sinemalarda buluşması beklenenler arasında yer alıyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top