Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Avengers: Endgame Senaristlerinden Cambridge Analytica Filmi Geliyor!
  18 Tem 2019 - 09:15
  facebook Tweet

  Christopher Markus ve Stephen McFeely'nin yeni projeleri açıklandı.

  Marvel Sinematik Evreni'nin en önemli filmi olarak kabul edilen Avengers: Endgame'in başarılı senaristleri Christopher Markus ve Stephen McFeely yeni bir projeye imza atacak. Bu proje ise tüm dünyayı yerinden oynatan Cambridge Analytica skandalı ile ilgili olacak.

  Bilindiği üzere Cambridge Analytica isimli veri şirketi, milyonlarca kullanıcının bilgilerini toplayıp çeşitli stratejik hedefler güden kişilere satarak tüm dünyanın gündemine oturmuştu. Başta Amerika seçimleri olmak üzere birçok olayda Cambridge Analytica'nın parmağı olduğu biliniyor. Bu kişisel bilgileri toplamak için çeşitli testler kullanılmış ve seçimler için kimlerin kime oy vermeye meyilli olduğu tespit edilmişti. Filmin hikayesi, muhafazakar milyoner Robert Mercer'in ve Beyaz Saray'ın eski stratejisti Steve Bannon'ın başında bulunduğu Cambridge Analytica'nın genç veri danışmanı Christopher Wylie üzerinden ilerleyecek. Bilindiği üzere Cambridge Analytica'nın algoritması, Wylie'nin geliştirdiği ve yasa dışı yollara dayanan Facebook'tan bilgi aşırma işlemine dayanıyordu. Şirketin, Trump için bilgi toplamasının yanı sıra Brexit oylaması konusunda da yönlendirme yaptığı bilinenler arasında yer alıyor.

  Senaryoyu kaleme alacak olan Stephen McFeely ve Christopher Markus'u daha önce Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap, You Kill Me, Narnia Günlükleri: Prens Kaspiyan, Narnia Günlükleri: Şafak Yıldızı'nın Yolculuğu, İlk Yenilmez: Kaptan Amerika, Thor: Karanlık Dünya, Agent Carter, Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı, Avengers: Sonsuzluk Savaşı gibi birçok Marvel filmine attığı imzalarla tanımıştık. Cambridge Analytica'nın yönetmenliğini ise Red Oaks, Stronger ve son olarak Halloween ile büyük bir başarı yakalayan yönetmen David Gordon Green üstlenecek. Ancak henüz Green ile resmi olarak anlaşma imzalanmadığı açıklandı. Filmin prodüksiyonuna ne zaman başlanacağı henüz bilinenler arasında yer almıyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
  En Popüler Fragmanlar
  Black Widow Altyazılı Fragman
  Top Gun: Maverick Teaser
  Anne at 13,000 ft Fragman
  Sessiz Bir Yer 2 Altyazılı Teaser
   Jungle Cruise Altyazılı Fragman
  Candyman Orijinal Fragman
  Yeni çıkan tüm fragmanlar
  Film Haberleri Yapım Aşamasında
  Lady Gaga, Gucci Ailesini Anlatan Suç Filminde Rol Alacak!
  HABERLER - Yapım Aşamasında
  8 Nisan 2020 Çarşamba
  Anne Hathaway, "French Children Don't Throw Food" Uyarlamasında Rol Alacak
  HABERLER - Yapım Aşamasında
  30 Mart 2020 Pazartesi
  Anne Hathaway, "French Children Don't Throw Food" Uyarlamasında Rol Alacak
  Ryan Reynolds, Netflix'in ‘Dragon’s Lair’ Uyarlamasında Başrolde!
  HABERLER - Yapım Aşamasında
  28 Mart 2020 Cumartesi
  Ryan Reynolds, Netflix'in ‘Dragon’s Lair’ Uyarlamasında Başrolde!
  Film Haberleri Yapım Aşamasında
  En Çok Beklenen Filmler
  Tüm beklenen filmler
  Back to Top