Filmleri oyla!
Beyazperdem
  "Bozkır" Yarın Sinemalarda!
  5 Eyl 2019 - 13:00
  facebook Tweet

  Merakla beklenen dram filmi yarın sinemalarda gösterime girecek.

  Dram türündeki "Bozkır" filmi uzun bir bekleyişin ardından sinemalarda gösterime giriyor. Başarılı yönetmen Mehmet Tanrısever'in yönetmenliğini üstlendiği Bozkır'ın izleyicileriyle buluşmasına yalnızca bir gün kaldı.

  Vizyona girmek için geri sayımı başlatan "Bozkır" yarından itibaren sinemalarda gösterime sunulacak. Tüm sinemaseverleri sinemalara bekleyen Bozkır'ın konusu ise şöyle: Abdullah ile Çolak Ziya, Konya’nın Bozkır ilçesinde yaşayan iki arkadaştır. Geçimlerini silah satarak kazanan Abdullah ve Çolak Ziya, her ne kadar birbirlerinden farklı karakterlere sahip olsalar da, yıllardır birlikte hayat mücadelesi vermişlerdir. Abdullah, sözlüsü Emine ile evlenmek için çabalarken, Çolak Ziya ise günü kurtarmaya çalışarak yaşar. Hayatta her şeyden önce mertlik, namus ve şerefe önem veren Abdullah ve Çolak Ziya, bir gün asker arkadaşları Testici Bekir’in evine ziyarete gittiklerinde, kendilerini tahmin edemeyecekleri bir durumun içerisinde bulurlar. Testici Bekir evde yoktur ve onlarla arkadaşlarının eşi Süheyla ilgilenmektedir. Bu durumu fırsat bilen Çolak Ziya, genç kadını yalnız bulduğu bir esnada, ona tacizde bulunur. Abdullah’ın gelmesi ile kaçmaya başlayan Çolak Ziya, Bozkır’ın ıssız tepesine geldiğinde, Abdullah’ın tek kurşunu ile ölür. Büyük bir pişmanlık ve öfke içerisinde olan Abdullah, adalete teslim olmaya karar verir. Ancak hapishanede yaşadığı zorluklar, Abdullah’ın hayatını alt üst eder. Abdullah, sözlüsü Emine’ye kavuşma umuduyla, suçunu inkar etmeye karar verir. Bozkır kabadayısı olan Erol Kara’nın da suçu üstlenmesi ile serbest kalan Abdullah için, asıl hesaplaşma şimdi başlayacaktır.

  Yurt dışından onlarca ödüle layık görülen ve bunların arasında bulunan Calcutta International Cult Film Festival, Asian Cinematography Film Awards, Euroasia International Film Festival gibi önemli festivallerin ödüllerine sahip olan Bozkır'ın oyuncu kadrosunda Eksik Sayfalar, Hür Köle, Kedi Özledi, Çilek gibi yapımlardan tanıdığımız Soydan Soydaş, Hür Adam'dan tanıdığımız ve Hür Köle'de bir kez daha izleyici karşısına çıkacak olan Tarık Tanrısever, Alem-i Cin, Kaos, Ay Lav Yu Tuu, Bölük gibi yapımların sevilen oyuncusu Süleyman KabaaliAyçin Tuyun, Türkiye Sineması'nda bir dönemin en önemli oyuncularından biri olan Yaşar AlptekinEngin YükselHalil İbrahim KalaycıoğluHaldun Boysan gibi isimler yer alıyor. Bozkır'ın önetmen koltuğuna oturan Mehmet Tanrısever'i Hür Adam - Said Nursi ve Çanakkale El - Bozkırı filmleriyle tanıma şansı elde etmiştik.

  Dram filmi Bozkır, yarın sinemalardaki izleyicileriyle buluşacak.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top