Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Margot Robbie "Tank Girl" mü Olacak?
  10 Eyl 2019 - 12:15
  facebook Tweet

  Margot Robbie'nin şirketi, Tank Girl'ü değerlendirme aşamasında.

  Sosyal medya üzerinden yapılan duyuruya göre yıllar önce beyaz perdeye aktarılan Tank Girl çizgi romanlarının hakları, Margot Robbie'nin prodüksiyon şirketi tarafından MGM'den devralındı. Geliştirme aşamasında bulunan Tank Girl uyarlama filminin tam olarak hayata ne zaman geçirileceği bilinmiyor.

  Tank Girl çizgi romanlarının yazarı olan Alan Martin, sosyal medya üzerinden bir duyuru yaptı. Söylediklerine göre Margot Robbie'nin de kurucularından biri olduğu prodüksiyon şirketi LuckyChap Entertainment, Tank Girl'ün haklarını MGM'den devraldı. Alan Martin konu hakkında şu sözleri sarf etti: "Şimdi duyduğuma göre Margot Robbie'nin şirketi, yeni bir Tank Girl filmi yapmak için MGM'den hakları devraldı. Film birkaç ay geliştirme aşamasında olacak. Projeye ortak olan bu iki taraf da bize ulaşmadı. Tank Girl'ün orijinal yaratıcılarından herhangi bir bilgi alınacağından emin değiliz."

  Alan Martin, Tank Girl'ü Jamie Hawlett ile birlikte yaratmıştı. Çizgi romanların ilk yayın tarihi 1988 olarak biliniyor. Tank Girl'ün hikayesi, evi bir tank olan ve aynı zamanda bu evi istediği her yere götürebilen bir kıza dayanıyordu. Tank Girl birçok görevi yerine getirmek üzere bir organizasyon için çalışıyordu. Ancak cinsel yönelimleri ve madde bağımlılığı nedeniyle organizasyon tarafından kovuldu. Tank Girl, 1995 yılında beyaz perdeye uyarlanmıştı. Bu filmin konusu ise şöyleydi: Ekolojik bir felaketin meydana gelmesinin ardından dünya çölleşmiş durumdadır. İnsan hayatı için en değerli olan madde o dönemde su olmuştur. Bu durumda suyu kontrol eden bir de güç doğar. Devletin baskıcı politikalarına karşı kafa tutmayı hedefi haline getiren Tank Girl ve yeni arkadaşı Jet Girl, bir mücadeleye girişir. Mutantlarla bir araya gelen ikili, güçlerini diğerleriyle birleştirip bu gücün üstesinden gelecektir. 1995 yapımı Tank Girl bir B-film olarak kayıtlara geçmişti. Bu nedenle eleştirmenlerin gözdesi konumunda değildi. Ancak feminist altyapısıyla döneminin sayılı filmlerinden biri haline gelmişti.

  Yeni uyarlama filmde Margot Robbie'nin rol alıp almayacağı henüz bilinmiyor. Resmi açıklamalar gelene kadar şimdilik tüm bilgiler birer dedikodudan ibaret gibi görünüyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top