Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Heath Ledger, "Brokeback Mountain" Hakkında Şaka Yapmak İstemiyormuş
  8 Nis 2020 - 13:00
  facebook Tweet

  Jake Gyllenhaal'dan yıllar sonra Brokeback Mountain açıklaması geldi.

  Yıldız oyuncu Jake Gyllenhaal'un Another Man Magazine'e verdiği röportaj yayınlandı. Oyuncu, bir döneme damgasını vuran ve Akademi Ödülleri'ni toplayan Brokeback Mountain'da başrolü paylaştığı Heath Ledger hakkında konuştu. Ledger'ın Brokeback Mountain hakkında söylenen sözlerden rahatsız olduğunu belirtti.

  2008 yılında trajik bir şekilde hayatını kaybeden Oscar ödüllü oyuncu Heath Ledger, bir kez daha gündeme geldi. Nightcrawler, Enemy, Donnie Darko, Prisoners gibi yapımların yıldız oyuncusu Jake Gyllenhaal, röportaj verdiği Another Man Magazine'de Ledger hakkında da konuştu. 2006 yılında Gyllenhaal ve Ledger'ın adaylıkları dahil olmak üzere Brokeback Mountain filmi 8 kategoride Oscar'a aday gösterilmişti. Bunun ardından gelenek bozulmadı ve bir sonraki yıl Ledger'ın ödüllerden birini sunması istendi. Ancak Ledger, Brokeback Mountain ile şakalar nedeniyle daha fazla gündeme gelmek istemediği için teklifi reddetmişti. Gyllenhaal bu konuda şu sözleri sarf etti: "Akademi Ödülleri'nde film hakkında şakalar içeren bir açılış yapmasını istediklerini hatırlıyorum. Heath reddetti. Benim o zamanlar bu durum umrumda değildi. Eğlenceli olduğunu düşünüyordum. Heath ise 'Bu benim için bir şaka değil. Bunun hakkında şaka yapmak istemiyorum.' dedi. Heath ile ilgili sevdiğim şeylerden biri de buydu. Hiçbir zaman şaka yapmazdı. Bazıları hikaye ya da başka bir şey hakkında şaka yapmak istedi. O, 'Hayır, film sevgi ile ilgili.' gibi şeyler derdi."

  Döneme damgasını vuran Brokeback Mountain'ın konusu ise şöyleydi: İkisi de sert koşullar altında yaşayan bir çiftçi bir de kovboyun yolları bölgedeki Brokeback Dağı'nda kesişir. Bu dağdaki çiftlikte tanışan ikili arasında zamanla bir çekim oluşur ve günlerini birlikte geçirmeye başlarlar. Bu birliktelik son derece içten ve duygusal bir boyut kazanır.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!
  En Popüler Fragmanlar
  Tenet Orijinal Fragman
  Black Widow Altyazılı Fragman
  Top Gun: Maverick Teaser
  Anne at 13,000 ft Fragman
  Sessiz Bir Yer 2 Altyazılı Teaser
   Jungle Cruise Altyazılı Fragman
  Yeni çıkan tüm fragmanlar
  Film Haberleri Sanatçılar
  Denis Villeneuve, Dune'un Sandwormları Hakkında Konuştu
  HABERLER - Sanatçılar
  22 Mayıs 2020 Cuma
  Jeffrey Wright, "The Batman" ve Jim Gordon Hakkında konuştu!
  HABERLER - Sanatçılar
  22 Mayıs 2020 Cuma
  Jeffrey Wright, "The Batman" ve Jim Gordon Hakkında konuştu!
  Issa Lopez, Blumhouse İçin Doğaüstü Bir Filmi Yönetecek
  HABERLER - Sanatçılar
  21 Mayıs 2020 Perşembe
  Issa Lopez, Blumhouse İçin Doğaüstü Bir Filmi Yönetecek
  Film Haberleri Sanatçılar
  En Çok Beklenen Filmler
  Tüm beklenen filmler
  Back to Top