Filmleri oyla!
Beyazperdem
  James Cameron, Avatar 2 Çekimlerinin Ertelenmesi Hakkında Konuştu
  12 May 2020 - 10:00
  facebook Tweet

  James Cameron, Avatar 2 çekimlerinin devam edip etmeyeceğinden bahsetti.

  Avatar filmlerinin usta yönetmeni James Cameron, coronavirüs nedeniyle Avatar 2 çekimlerinin ertelenmesi hakkında Empire Magazine'e konuştu. Pandora'nın kapılarını yıllar sonra yeniden açacak olan Avatar 2'nin geçtiğimiz günlerde Yeni Zelanda'da yürürlüğe giren yeni kararlar doğrultusunda çekilmeye devam edilebileceği söylenmişti.

  Coronavirüs salgını başta Avatar 2 olmak üzere birçok büyük prodüksiyonlu ve devasa ekipli filmin çekimlerinin durmasına neden oldu. Avatar 2'nin çekimleri Yeni Zelanda'da yapılıyordu ve Mart ayından itibaren birkaç hafta ara verileceği açıklanmıştı. Ancak vizyon tarihinin ertelemeye maruz kalmaması için çekimlerin yakın zamanda devam etmesi gerekiyor. James Cameron bu konu hakkında şu açıklamayı yaptı: "Attığımız adımlara büyük engel koyuyor. Şimdilik eyaletin acil durum yasaları ya da kurallarının izin vermediği Avatar için çalışmaya geri dönmek istiyorum. Şimdilik kenarda bekliyor. Yeni Zelanda'da çekimleri tamamlamak üzereydik, tamamlanması gecikmiş oldu. Dönebileceğimiz en kısa zamanda geri dönmek için uğraşıyoruz. İyi tarafından bakarsak Yeni Zelanda virüsü kontrol etmede çok etkili ve amaçları yalnızca salgını hafifletmek değil, temas izleyerek ve test yaparak virüsü yok etmek. Yani film çekimlerinin yalnızca birkaç ay ertelenmesi şansımız var, hala filmi çekebiliriz. Bunlar iyi haberler."

  Cameron, görsel efektler için çalışmalara evden devam edildiğini belirtti: "Weta Digital ve Lightstorm'daki herkes mümkün olduğunca evden çalışıyor. Ama benim işim sahnedeki kameralarla. Yani evden biraz kurgu yapıyorum, ama bu benim için çok da iyi değil."

  Tam 4 yeni devam filmiyle karşımıza çıkacak olan Avatar serisinin toplam bütçesinin 1 milyar doları geçtiği açıklanmıştı.  2021, 2023 , 2025 ve 2027'de vizyona girecek olan filmlerden Avatar 2 için 16 Aralık 2021 tarihi takvimlerde işaretlendi.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top