Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Los Angeles'ta Açık Hava Sinemaları Açılıyor
  1 Haz 2020 - 10:00
  facebook Tweet

  California sinemalarını açmaya hazırlanıyor.

  Amerika'da eğlence sektörünün canlandırılma aşaması başladı. Geçtiğimiz haftalarda valilikten gelen açıklamayla başlayan süreç, Los Angeles'taki açık hava sinemalarının açılmasına karar verilmesiyle devam ediyor. Söylenenlere göre birkaç gün içerisinde New Jersey'deki açık hava sinemaları da açılacak.

  Los Angeles ve çevresinde bulunan bölgelerde coronavirüs salgınının çok yaygın seyretmesi nedeniyle tüm eğlence sektörü durdurulmuştu. Ülkenin çeşitli yerlerinde açık hava sinemaları faal olsa da, Los Angeles ve çevresinde bu durum geçerli değildi. Geçtiğimiz iki buçuk aylık karanlık dönemin ardından Los Angeles'taki açık hava sinemalarının açılması planlanıyor. Los Angeles'ın bir ilçesi olan Paramount'taki Paramount Açık Hava Sineması, geçtiğimiz hafta sonu faaliyet göstermeye başladı. Ayrıca New Jersey'de bulunan dört açık hava sinemasının da önümüzdeki hafta içerisinde açılması bekleniyor.

  Coronavirüs salgını nedeniyle sinemalar Mart ayı içerisinde kapatılmıştı. Bunun yanı sıra film ve dizi prodüksiyonları durdurulmuş ve vizyon takvimi alt üst olmuştu. 2020'nin ilk yarısında vizyona girmesi beklenen neredeyse tüm filmler, 2020'nin son aylarına ve 2021'e doğru ertelenmişti. Ayrıca prodüksiyonların durdurulması da 2021 ve 2022 filmlerini etkiledi. Şimdilik uzak tarihli filmlerin ertelenmesi konusunda bir karar verilmiş bulunmuyor. Ancak salgında ikinci dalga yaşanırsa ertelemeler kaçınılmaz olacak gibi görünüyor.

  Ülkemizde ise sinemalar 1 Temmuz tarihinde açılacak. Ancak bunun için girişte ateş ölçümü, yan yana oturulmaması, büfelerden satış yapılmaması, popcorn tarzı ürünlerin kaldırılması gibi önlemler alınacak.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top