Filmleri oyla!
Beyazperdem
    Cannes Film Festivali Resmi Seçkisi Açıklandı!
    3 Haz 2020 - 20:28
    facebook Tweet

    Birkaç festivalde gösterilecek olan Cannes seçkisi resmen açıklandı.

    Bu yıl fiziki olarak ertelenen ama iş birliği yaptığı bazı festivallerde resmi seçkisini gösterecek olan 73. Cannes Film Festivali'nin 56 filmlik resmi seçkisi açıklandı. Başta prömiyer yapılacak San Sebastian Film Festivali olmak üzere, birçok önemli festivalde Cannes etiketiyle gösterilecek olan filmler, genel delege Thierry Fremaux tarafından açıklandı. Steve McQueen festivale iki filmle katılırken, Wes Anderson, Naomi Kawase, Francois Ozon, Thomas VinterbergHong Sang-Soo gibi tanınmış yönetmenler ve Viggo Mortensen gibi ilk filmini çeken sinemacıların filmleri de seçkide yer aldı. 

    Fransız filmlerin ve kadın yönetmenlerin filmlerinin geçtiğimi yıllara göre artış gösterdiği seçki şu 56 filmden oluştu:

    THE FRENCH DISPATCH - Wes Anderson  

    ÉTÉ 85 - François Ozon  

    ASA GA KURU (True Mothers) - Naomi Kawase  

    LOVERS ROCK - Steve McQueen 

    MANGROVE - Steve McQueen  

    DRUK (Another Round) - Thomas Vinterberg 

    ADN (DNA) - Maïwenn 

     LAST WORDS - Jonathan Nossiter  

    HEAVEN: TO THE LAND OF HAPPINESS -Hong Sang-Soo 

     EL OLVIDO QUE SEREMOS (Forgotten we'll be) - Fernando Trueba  

    PENINSULA - YEON Sang-Ho 

     IN THE DUSK (Au crépuscule) - Sharunas BARTAS 

     DES HOMMES (Home Front) - Lucas BELVAUX - 

     THE REAL THING - Kôji Fukada  

     

    Yeni Gelenler

     

    PASSION SIMPLE - Danielle Arbid  

    A GOOD MAN - Marie Castille Mention-Schaar 

    LES CHOSES QU’ON DIT, LES CHOSES QU’ON FAIT - Emmanuel Mouret 

    SOUAD - Ayten Amin 

    LIMBO - Ben Sharrock  

    ROUGE (Red Soil) - Farid Bentoumi 

    SWEAT - Magnus Von Horn  

    TEDDY - Ludovic et Zoran Boukherma  

    FEBRUARY (Février) by Kamen Kalev  

    AMMONITE - Francis Lee 

    UN MÉDECIN DE NUIT - Elie Wajeman  

    ENFANT TERRIBLE - Oskar Roehler  

    NADIA, BUTTERFLY - Pascal Plante 

    HERE WE ARE - Nir Bergman  

     

    Omnibus Film

     

    SEPTET: THE STORY OF HONG KONG - Ann Hui, Johnnie TO, Tsui Hark, Sammo Hung, Yuen Woo-Ping et Patrick Tam 

     

    İlk Filmler

     

    FALLING - Viggo Mortensen 

    PLEASURE - Ninja Thyberg

    SLALOM - Charlène Favier

    CASA DE ANTIGUIDADES (Memory House) - Joao Paulo Miranda Maria

    BROKEN KEYS (Fausse note) - Jimmy Keyrouz

    IBRAHIM - Samir Guesmi

    BEGINNING (Au commencement) - Déa Kulumbegashvili 

    GAGARINE - Fanny Liatard et Jérémy Trouilh

    16 PRINTEMPS - Suzanne Lindon

    VAURIEN - Peter Dourountzis 

    GARÇON CHIFFON - Nicolas Maury

     SI LE VENT TOMBE (Should the Wind Fall) - Nora Martirosyan

     JOHN AND THE HOLE - Pascual Sisto 

    STRIDING INTO THE WIND (Courir au gré du vent) - WEI Shujun

     THE DEATH OF CINEMA AND MY FATHER TOO (La Mort du cinéma et de mon père aussi) - Dani Rosenberg 

     

    Belgesel Filmler

     

    EN ROUTE POUR LE MILLIARD (The Billion Road) - Dieudo Hamadi  

    THE TRUFFLE HUNTERS - Michael Dweck et Gregory Kershaw 

     9 JOURS A RAQQA - Xavier de Lauzanne  

     

    Komedi Filmleri

     

    ANTOINETTE DANS LES CÉVÈNNES - Caroline Vignal 

    LES DEUX ALFRED - Bruno Podalydès 

    UN TRIOMPHE (The big hit) - Emmanuel Courcol 

    L’ORIGINE DU MONDE - Laurent Lafitte  

    LE DISCOURS - Laurent Tirard

     

     

    Animasyon Filmler

     

    AYA TO MAJO (Earwig and the Witch) - Gorô Miyazaki 

    FLEE - Jonas Poher Rasmussen 

    JOSEP - Aurel 

    SOUL - Pete Docter 

    facebook Tweet
    Benzer Haberler
    Öneriler
    Yorumlar
    Yorumları göster
    Back to Top