Filmleri oyla!
Beyazperdem
  "Candyman"in Teaser'ında Şeker Adam Geri Dönüyor!
  30 Haz 2020 - 09:15
  facebook Tweet

  Candyman'den yeni teaser paylaşıldı.

  Şeker Adam'ın Laneti Teaser (2)

  Nia DaCosta'nın yönetmen koltuğuna oturduğu yeni Candyman filminden bir teaser paylaşıldı. Şeker Adam'ın ihtiişamlı olduğu kadar korkutucu dönüşüne de işaret eden teaser'da Candyman'in geçmişine de tanıklık etmiş oluyoruz.

  1992 yapımı orijinal filmde Candyman olarak Tony Todd'u izlemiştik. Jordan Peele'nin senaristi olarak imzasını attığı yeni Candyman filminde de Todd'u bir kez daha aynı rolle izleyeceğiz. Candyman'in konusu ise şöyle: Candyman, Şikago’da yaşanan bir kent efsanesini araştıran genç bir adamın hikayesini konu ediyor. Rivayete göre Candyman, ayna karşısında adını beş kez söyleyen kişiye görünmektedir. Ancak onun ortaya çıkması, pek de iyi şeylere yol açmaz. Bir üniversitede yerel efsaneler üzerine tez çalışması yapan genç bir adam, eski bir batıl inanç haline gelen Candyman’i araştırmaya karar verir. Çevresindeki insanlar ona bu konuyu araştırmaması için uyarılarda bulunsa da, o söylenilenleri umursamayarak işe koyulur. Korkulacak bir şey olmadığını herkese kanıtlamak isteyen genç adam, ayna karşısına geçerek, yasaklı ismi beş kez telaffuz eder. Bu andan itibaren yaşananlar, hiç de genç adamın düşündüğü gibi olmaz.

  Little Woods filminin yönetmen koltuğuna oturmasıyla tanıdığımız Nia DaCosta'nın yönetmenliğini üstlendiği Candyman'de başkahramanın sıradan bir korku ögesi olmadığını biliyoruz. Siyahi topluluğunun zorbalıklarla başa çıkabilmek için ihtiyacı olan mücadele aracının Şeker Adam olduğu söyleniyor.

  Tony Todd'un yanı sıra AquamanFirst MatchMuhteşem Showman gibi yapımlardan tanıdığımız Yahya Abdul-Mateen II ve If Beale Street Could Talk filmiyle karşımıza çıkan Teyonah Parris gibi isimler Candyman'in oyuncu kadrosunda bulunuyor. Candyman'in 25 Eylül 2020 tarihinde sinemalardaki izleyicileriyle buluşması bekleniyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top