Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Duffy, Netflix'in "365 Gün"ü Kaldırması İçin 70.000 İmza Topladı
  9 Tem 2020 - 15:00
  facebook Tweet

  Hedef imzaya ulaşıldığında Netflix, filmi kaldıracak mı?

  Müzisyen Duffy, geçtiğimiz hafta içerisinde bir change.org imza kampanyası başlatmıştı. İmza kampanyasının amacı, Netflix'te yayınlanan Polonya yapımı 365 Gün filminin kaldırılmasını istemesiydi. Şimdi ise müzisyenin, birkaç gün içerisinde 71.000'in üzerinde imza toplamayı başardığı görüldü. Netflix'in hedeflenen imza sayısı toplandıktan sonra harekete geçip geçmeyeceği bilinmiyor.

  Duffy, erotik uyarlama film 365 Gün'ün bir taciz güzellemesini olduğunu belirtici açıklamada bulunmuştu. Kendisinin de aynı filmde olduğu gibi kaçırıldığını ve istismara uğradığını ifade eden müzisyen, bu durumun romantize edilecek hiçbir tarafı olmadığını ve suç teşkil ettiğini vurgulamıştı. İmza kampanyası başlatan Duffy, 75.000 imzayı hedefi olarak koymuştu. Şimdilerde ise imzalar 71.000'in üzerinde gibi görünüyor. Bu durumda Netflix'in yakın zamanda konuyla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor. Ancak bu konuda henüz hiçbir konuşma yapılmadı.

  Dünyanın dört bir yanında gösterime giren 365 dni, birçok ülkede en çok izlenen filmler arasına yerleşmişti. Eleştirmenler tarafından son derece olumsuz yorumlar alan film, genç izleyici kitlesinin gözdesi haline geldi. Konusu itibariyle suç teşkil eden 365 Gün'ün konusu ise şöyle: Sicilya Mafya ailesinin bir üyesi olan genç ve yakışıklı Massimo Torricelli, babasının öldürülmesinin üzerine onun yerine geçer. Genç bir kadın olan Laura ise, Verşova’da lüks bir otelde satış direktörü olarak çalışır. Kariyer hayatında oldukça başarılı olan Laura’nın özel hayatında işler pek de yolunda gitmez. Erkek arkadaşı Martin ile ilişkisine son bir şans veren Laura, sevgilisi ve birkaç arkadaşı ile birlikte Sicilya’ya gider. Bu gezi Laura’nın hayatının değişmesine neden olur. Sicilya’da yolu Massimo ile kesişen Laura, adanın en tehlikeli adamı tarafından kaçırılır. Massimo, Laura’nın kendisine aşık olması için ona 365 gün süre verir.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top