Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Meme'lere Konu Olan Ödüllü "Feels Good Man" Belgeselinden Fragman!
  16 Tem 2020 - 10:00
  facebook Tweet

  Feels Good Man'den fragman paylaşıldı.

  Sosyal medyada yıllarca meme'lere konu olan Pepe the Frog'un yaratım ve gelişim sürecini konu edinen "Feels Good Man"den fragman paylaşıldı. Belgesel film, Sundance Film Festivali'nin Amerika yarışmasından ödülle dönmüştü.

  Pepe the Frog, 2000'li yılların başında Boy's Club isimli çizgi romandan esinlenilerek yaratılan kurgusal bir karakter olarak biliniyor. Ülkemizde çizgi filmi bulunan Pepe ile birçok kez karıştırılan Pepe The Frog, uzun süre boyunca internet dünyasının en popüler meme'lerine konuk olmuştu. Söylenenlere göre karakteri yaratan Matt Furie, Frankenstein ile Alis Harikalar Diyarında dünyalarından da ilham aldı. Pete The Frog, kurbağa kafasına ve insan vücuduna sahip biri olarak tasvir ediliyor.

  Pete The Frog'u ele alan belgesel film Feels Good Man, Pepe'nin yıllar boyunca toplumsal ve politik olarak geçirdiği değişimi açıklıyor. Pete'nin beyaz ırk üstünlüğünü ifade ettiğini söyleyenler de mevcut. Karakterin yaratılmasıyla internetteki kullanım süreci arasındaki süreç, gözler önüne seriliyor. Ayrıca Matt Furie, Pete'in farklı amaçlarla kullanılmasının önüne geçmek için bir savaşa girişiyor. Ancak bu savaşta başarılı olup olmadığını belgeselde göreceğiz.

  Feels Good Man'in yönetmen koltuğuna Arthur Jones oturuyor. Senaryoyu ise Arthur Jones ile birlikte Giorgio Angelini ve Aaron Wickenden kaleme aldı. Feels Good Man, 4 Eylül'de izleyici karşısına çıkacak.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top