Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Dokuz Yeni Hollywood Film Çekimleri İçin Tarihler Belirleniyor
  17 Ağu 2020 - 14:15
  facebook Tweet

  Büyük bütçeli filmler, Kaliforniya'da yapacakları çekimler için Kaliforniya Film Komisyonu'yla görüşmeler yapıyor.

  Amerika'da neredeyse tüm büyük bütçeli Hollywood filmlerinin çekildiği eyalet olan Kaliforniya, prodüksiyonlar için hazırlık çalışmalarına başladı. Şimdilik 9 yeni Hollywood filmi için vergi işlemleri gerçekleştirildi. Kaliforniya Film Komisyonu'nun onayladığı bu yeni Hollywood filmleri arasında The Gray Man, Losing Clementine, Invasion gibi yapımlar yer alıyor.

  Universal ve daha birçok film şirketi, coronavirüs salgını normalleşme sürecinin bir parçası olarak film prodüksiyonları için harekete geçmeye başladı. Amerika'da Mart ayı içerisinde çekimler durdurulmaya başlanmıştı. Birçok film ekibi, Kaliforniya'da çekimlerini yapamadığı için yurt dışına yönlendirilmişti. Şimdi ise yavaş yavaş çekimler için zaman belirleniyor.

  Kaliforniya'da prodüksiyonuna yıl sonunda başlanacak olan filmler arasında Joe ve Anthony Russo'nun imzasını atacağı Netflix bünyesindeki The Gray Man; Jessica Chastain'in yıldızı olacağı Losing Clementine; Jordan Peele'nin henüz adı açıklanmayan yeni filmi başta bulunuyor. Diğer filmler arasında Octavia Spencer başrollü bilim kurgu filmi Invasion; Nightfall; NBA draması Sweetwater; yeni bir Jimmy Warden filmi; de yer alıyor. Kaliforniya Film Komisyonu'ndan 9 film için toplamda 50 milyon dolar talep edildi.

  Filmler eğer Los Angeles'ın dışında çekilirse %5'lik teşvik kredisi verilecek. Özellikle Losing Clementine filminin yapımcıları bu teşvik payından faydalanarak filmi istedikleri yerde çekeceklerini açıkladılar. Kalifornia Film Komisyonu talep edilen krediye karşılık bu 9 filmden yaklaşık olarak 284 milyon dolarlık kar elde edebileceğini düşünüyor. Yalnızca The Gray Man'in bile 102 milyon dolar getirebileceği düşünülüyor. Ancak coronavirüs salgınının ilerleyen zamanlarda ne getireceği de bilinmiyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top