Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Oscar Ödüllü Ron Howard, Piyanist Lang Lang'in Anılarını Sinemaya Uyarlıyor
  22 Eyl 2020 - 19:06
  facebook Tweet

  Lang Lang'ın anılarından oluşan kitabın uyarlaması için çalışmalar başladı

  Royal Albert Hall
  AGC Studios, Ron Howard ve Brian Grazer'in Imagine Entertainment adına yapımcılığını üstlendiği, Lang Lang'ın anı kitabı 'Journey of a Thousand Miles'a dayanan biyografik filmi tamamen finanse edecek. Ron Howard, aynı zamanda filmin yönetmen koltuğunda oturacak. Filmin ismi henüz netleşmedi ama kitabın ismiyle benzerlik taşıyabilir.

  Michelle Mulroney ve Kieran Mulroney kitabı beyaz perdeye uyarlayacak. Lang Lang ve Jean-Jacques Cesbron, Polygram Entertainment'tan Michele Anthony ve David Blackman'la birlikte filmde yönetici yapımcı olarak yer alacak. Journey of a Thousand Miles, Lang Lang'ın Kuzey Çin'deki Shenyang eyaletindeki çocukluğundan, küresel klasik müzik endüstrisinin zirvesine kadar uzanan sıra dışı yaşam öyküsünün izini sürüyor. Yolculuk boyunca, Lang'in ailesi yetenekli oğullarının başarılı olması için neredeyse her şeyi feda ediyor.

  Grazer ve Howard; "Lang Lang'in hikayesi kararlılık, tutku, fedakarlık ve zorlukları yenmek için içsel gücü bulmanın hikayesi. Bu film, karşılaştığımız usta eldivenler hakkında ve evrensel gerçekleri paylaşan iki kültür arasında bir köprü görevi üstlenecek." dedi ve Lang ekledi; "Büyük hayaller kurun, çok çalışın ve her zaman kendinize inanın. Ron Howard'ın vizyonu sayesinde bu film, dünyanın dört bir yanındaki genç insanlara hayallerini takip etmeleri için ilham verecek ve milyonda bir olduklarını asla unutturmayacak."

  Howard filmi çekmeye, MGM için Thai Cave kurtarma operasyonuyla ilgili yeni dizisi Thirteen Lives'ı bitirdikten sonra başlamayı planlıyor. Lang Lang biyografisi, Çin ve ABD'de hem Mandarin hem de İngilizce çekilecek. CAA Media Finance film için finansman ayarladı ve AGC International'la birlikte dünya çapındaki hakları temsil edecek. 
  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top