Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Eugène Green San Sebastian Film Festivali'nden Maske Takmadığı İçin Kovuldu
  24 Eyl 2020 - 17:00
  facebook Tweet

  Eugène Green, maske takmayı reddedince festivalden atıldı.

  18 Eylül'de başlayan San Sebastian Film Festivali, olaylı bir şekilde devam ediyor. Festival ekibinden gelen açıklamaya göre, Fransız kökenli Amerikalı yönetmen Eugène Green, coronavirüs nedeniyle takılması zorunlu olan maskeleri festival süresince takmayı reddetti. Bunun üzerine yetkililer Green'i festivalden kovmak durumunda kaldı.

  La Sapienza, La Monde Vivant, En Attendant Les Barbares gibi yapımların yönetmen koltuğuna oturan Fransız yönetmen  Eugène Green, San Sebastian Film Festivali'nden güvenlik gerekçesiyle atıldı. Atarrabi & Mikelats filmiyle festivale katılan yönetmen, açıklamalara göre coronavirüs tedbirleri kapsamında takılması zorunlu olan maskeleri takmayı reddetti. San Sebastian Film Festivali'nden şu resmi açıklama geldi: "Yönetmen Eugene Green'e festival ekibi beş kez maske takmasını ve maskeyi doğru şekilde takmasını talep etti. Sonunda yönetmenin iş birliğine gitmeyi reddetmesi nedeniyle festival yönetimi sinemayı terk etmesini söyledi. İki Basque polisi ona şikayetin işleme alınacağını ve bunun için para cezası alabileceğini bildirdi."

  Coronavirüs tedbirleri alınarak dünya çapında birçok festival fiziki şartlarda gerçekleştirilmeye devam ediliyor. Ülkemizde de son olarak Ankara Film Festivali'nin fiziki olarak düzenlenmesi sağlanmıştı. Ancak Adana Film Festivali, Ayvalık Film Festivali, Engelsiz Filmler Festivali gibi festivaller online olarak düzenleniyor. İspanya'nın San Sebastian şehrinde gerçekleştirilen San Sebastian Film Festivali, 26 Eylül'e kadar devam edecek.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top