Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Chris Hemsworth, Miles Teller ve Jurnee Smollett, Netflix Filmi ‘Spiderhead’in Kadrosunda
  26 Eyl 2020 - 17:45
  facebook Tweet

  Film, George Saunders'ın kısa öyküsünden uyarlanacak

  AP
  Chris HemsworthMiles Teller ve Jurnee Smollett, Netflix'in çalışmalarına başladığı "Spiderhead" filminin başrollerini paylaşacak. Film, ilk olarak The New Yorker'da yayınlanan ve daha sonra yazarın "Tenth of December" adlı derleme kitabına dahil edilen bir George Saunders kısa öyküsünün uyarlaması olacak.

  Hikaye, yakın gelecekte yaşanacak ve duyguları değiştiren güçlü ilaçlarla mahkumlar üzerinde deneyler yapan bir doktorun işlettiği tesiste barındırılan iki mahkumun hikayesine odaklanacak. Netflix, yüksek profilli filmlere ağırlık vermeye devam ediyor ve bu filmi de aynı kategoriye dahil edebiliriz.

  Toronto Uluslararası Film Festivali'nde, Zendaya ve John David Washington'ın başrollerde yer aldığı "Malcolm & Marie" filmi için 30 milyon dolar, Halle Berry'nin ilk yönetmenlik denemesi "Bruised" için 20 milyon dolar ve açıklanmayan ama neredeyse aynı rakamların konuşulduğu, Vanessa Kirby ve Shia LaBeouf'lu "Pieces of Woman"ı yüksek rakamlara satın alan Netflix, şimdi de bu proje için anlaşmaları tamamladı.

  Yüksek bütçeli filmlere imza atan tek platform Netflix değil. Apple, Tom Holland başrollü "Cherry" için bu hafta 40 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı. Teller'ın yer alacağı “Top Gun: Maverick”i yöneten Joseph Kosinski, “Spiderhead”ın da kamera arkasında yer alacak. Kosinski ve Teller ayrıca, "Only the Brave" filminde de işbirliği yaptı. "Deadpool" ve "Zombieland"ı kaleme alan Rhett Reese ve Paul Wernick ikilisi ise senaryoyu yazacak.

  Avengers serisinde Thor'u oynamanın yanı sıra, Hemsworth kısa süre önce Netflix gerilim filmi “Extraction”da rol aldı. Teller’ın önemli filmleri arasında "Whiplash" ve "War Dogs" bulunuyor. Bir diğer başrol Smollett ise "Harley Quinn: Birds of Prey" de yer aldı ve şu anda HBO’nun "Lovecraft Country" dizisiyle adından söz ettiriyor. 

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top