Filmleri oyla!
Beyazperdem
  ‘The Lion King’in Devam Filmini Barry Jenkins Çekecek
  29 Eyl 2020 - 19:57
  facebook Tweet

  Oscar ödüllü Moonlight'ın yönetmeninden Lion King geliyor!

  Disney, “The Lion King”in devamı için Pride Lands'e geri dönüyor. "Moonlight" ve "If Beale Street Could Talk" filmlerinin yapımcısı Barry Jenkins, sevilen aile klasiğine dayanan yeni filmi yönetecek. Jenkins, "90'larda kız kardeşimin iki genç erkek yetiştirmesine yardım ederek bu karakterlerle büyüdüm. Bu muhteşem dostluk, aşk ve miras öyküsünü genişletmek için Disney'le çalışma fırsatına sahip olmak ve Afrika diasporasındaki insanların yaşamlarını ve ruhlarını kronikleştiren çalışmalarımı ilerletmek, bir hayalin gerçekleşmesi." dedi.

  Film, stüdyonun 1994 çizgi filminden ziyade 2019'daki yeniden çekiminin devamı olacak. Jon Favreau'nun çektiği 2019 yapımı The Lion King karışık eleştiriler ve büyük gişe hasılatı elde etti. Film, küresel gişede 1,5 milyar doların üzerinde hasılat kazandı. Disney, devam filmi için bir çıkış tarihi açıklamadı. Covid-19 ve Jenkins’in yoğun programıyla, özel efektlerin yoğun olduğu prodüksiyonun ne zaman başlayacağı da belirsiz. 2019 filminin senaryosunu yazan Jeff Nathanson, devamı yazmak için geri dönüyor. Jenkins’in ortağı yönetmen Lulu Wang, Twitter'daki haberleri filmin ikonik açılış müziğine selam vererek kutladı.
  Disney, "Aladdin", "Beauty and the Beast", "Mulan" ve "Dumbo" gibi bir dizi animasyon klasiğini yeniden tasarladı. Daha önce duyurulduğu gibi, "Aladdin" canlı aksiyon versiyonunun ticari başarısının ardından bir devam filmi de alıyor. İlk "The Lion King", Shakespeare'in "Hamlet"inden büyük ölçüde etkilendi. Jenkins'in de şiirsel bir anlatı katacağını tahmin etmek zor olmasa gerek.

  "Moonlight"la Oscar kazandıktan ve "If Beale Street Could Talk" için senaryo ödülüne aday gösterildikten sonra, Jenkins büyük talep gördü. Kısa süre önce, Amazon’un Colson Whitehead’in en çok satanlar listesinde yer alan mini dizi uyarlaması “The Underground Railroad” üzerindeki çalışmasını tamamladı. Jenkins ayrıca koreograf Alvin Ailey hakkında bir biyografi çekmeyi de planlıyor. 


  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top