Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Harrison Ford, Sean Connery'nin Vefatının Ardından Konuştu
  3 Kas 2020 - 10:15
  facebook Tweet

  Sean Connery ve Harrison Ford, Indiana Jones'ta rol arkadaşı olmuştu.

  İlk James Bond'a hayat veren usta oyuncu Sean Connery, geçtiğimiz günlerde vefat etmiş ve hayranları ile yakınlarını yasa boğmuştu. Bu yakınlarından biri de Harrison Ford'du. Ford ile Connery, Indiana Jones 3'de birlikte rol almışlardı. Oyuncu, Connery'nin vefatının ardından bir açıklamada bulundu.

  Canlandırdığı tüm karakterlerle akıllara kazınan usta oyuncu Sean Connery'nin hayatını kaybetmesi, sinema dünyasını derinden sarstı. İlk ve en iyi James Bond olarak sinema tarihinde kendine yer bulan Connery'yi birçok oyuncu dostu anmayı ve üzüntülerini belirtmeyi ihmal etmedi. Bu dostlardan biri de Harrison Ford oldu. Oyuncu şu sözleri açıklamasında sarf etti: "Babamdı, tabii gerçek hayatta değil, Indiana Jones 3'te. Sean Connery'yi bir Rus motorsikletinin yanına alıp engebeli yollardan, kıvrımlı dağ yollarından geçirirken girdiği hali izlemenin verdiği zevki bilmiyorsunuz. Gerçekten eğlendik. Eğer cennete gittiyse umarım orada golf kursu vardır. Huzur içinde uyu sevgili dostum."

  Sean Connery, 1 Kasım tarihinde uzun süren hastalığının sonunda hayatını kaybetmişti. Ölümünü basına bildiren isim ise oğlu Jason Connery olmuştu. Şimdilerin emekli olmak üzere olan James Bond'u Daniel Craig, Sean Connery'nin yıllar geçse de yeni nesil aktörlere örnek olmaya devam edeceğini ifade etmişti. Bir önceki Bond, Pierce Brosnan ise, Connery'nin sonsuza kadar yaşayacak bir sinematik ihtişamı miras bıraktığını dile getirdi.

  Connery, 1967 yapımı "You Only Live Twice" filminden sonra Bond serisinden ayrıldı ama 1971 yılında "Diamonds Are Forever" filmiyle geri döndü. Rol için yaşlı görünüyordu ve bu yüzden Bond'u geride bıraktı ama bir şekilde ikna edildi ve 1983'te “Never Say Never Again” için son kez geri döndü.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top