Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Sinema Adası, Online Olarak Eğitimlere Devam Ediyor!
  25 Kas 2020 - 09:30
  facebook Tweet

  Sinema Adası online olarak sinema akademisi kimliğini koruyacak.

  Pandemi nedeniyle tüm sinema dünyası yeni koşullara uyum sağlamaya çalışıyor. Sinema Akademisi olarak bilinen Sinema Adası'nın da eğitimlerine online olarak devam edilmesine karar verildi. Sinema alanındaki üretim süreci konusunda eğitim almak isteyenler Sinema Adası'nda uzman isimlerle buluşuyor.

  Online Sinema Akademisi olarak kaldığı yerden devam edecek olan Sinema Adası, öğrencilerini bekliyor. Eğitimler 23 Aralık 2020 ile 5 Mayıs 2021 tarihleri arasında Zoom üzerinden gerçekleştirilecek. 5 ay - 40 saat süresince katılımcılara sinema eğitimi verilecek. Sinema Adası'nın online derslerinde Merve Özcan moderatörlük üstlenecek.

  Sinema Adası Sinema Akademisi'nde Sinemada Kurgu derslerini kurgucu Yorgos Mavropsaridisİlk Film İlk Yönetmenlik derslerini yönetmen Ceylan Özgün ÖzçelikProje Geliştirme ve Yapımcılık derslerini yapımcı Dilek Aydın; Belgeselden Kurmacaya Film Üretme Süreci yönetmen Hüseyin TabakSinemada Görüntü derslerini görüntü yönetmeni Meryem YavuzFikirden Senaryoya Senaryodan Filme derslerini ödüllü yönetmen Emin AlperBir Senaryo Yazmak derslerini son olarak Küçük Şeyler filmini izlediğimiz Kıvanç SezerUluslararası Film Yapım ve Dağıtım Süreçleri derslerini yönetmen ve yapımcı İbrahim Karatay; Sinema Tarihi derslerini Rıza Oylum ile Janet Barış; Film Müziği Üretmek derslerini Mazlum ÇimenOyuncu-Yönetmen İlişkisi derslerini ise Bennu Yıldırımlar üstlenecek.

  20 hafta süresinde Online Sinema Akademisi dersleri, her hafta Çarşamba günleri saat 19.30 ile 21.30 arasında öğrencilerin karşısına çıkacak.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top