Filmleri oyla!
Beyazperdem
  10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nde Kazananlar Belli Oldu
  26 Kas 2020 - 19:26
  facebook Tweet

  Youtube üzerinden yayınlanan törende kazananlar açıklandı..

  10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nin ödül töreni Youtube üzerinden online olarak gerçekleştirildi ve kazananlar açıklandı. Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması "En İyi Film Ödülü"nü Nader Saeivar'ın yönettiği "Yabancı" filmi aldı.  Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması dalında en iyi film ödülüOnur Güler'in yönettiği "Yara"ya verilirken, Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması Jüri Özel Ödülü'ne Mustafa Kemal Altıner'in "İnsiyak" filmi layık görüldü. Öğrenci jürisi ödülü ise "Dünyanın Damarları"na verildi. Ödül filmin yönetmeni Byambasuren Davaa'ya iletilecek.

  Festivalin Direktörü Bengi Semerci, yaptığı açıklamada; “10. kez ödül törenimizi gerçekleştiriyoruz. Hoş geldiniz. Pandemi nedeniyle bu yıl sinema salonlarında olamadık, misafir ağırlayamadık. Pandemi koşullarının kötüleşmesi nedeniyle tedbir alınsa bile törenimizi bir salonda yapmaya cesaret edemedik. Törene katılacak olanların sağlıkları bizim için her şeyden önemli. Unutmayalım ki bu nedenle tüm dünyada sayısız kayıp yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor. Başta bizler için canları pahasına çalışan değerli meslektaşlarım sağlık çalışanları olmak üzere, sürecin daha iyi geçmesi için çabalayanlara bizim de teşekkürümüz gerekli tedbirleri almak olmalı. Bu nedenle şimdi burada çevrim içi bir tören yapıyoruz ama her şeye rağmen bir festival için 10.yılı kutlamak güzel bir duygu. Bu zor şartlar altında festivalin gerçekleşmesine katkısı olanlara teşekkür etmek istiyorum. Öncelikle altın terazi uzun metraj ve kısa metraj film jürilerine, VisionIST ve Akademik Program konuşmacılarına, moderatörlere, filmleri izleyen, tartışan ve paylaşan herkese çok teşekkürler. Festivalde gösterdiğimiz filmlere emek veren herkese minnettarız. Onlar olmazsa festivaller de olmaz. Hemen hepsi genç kadınlardan oluşan küçük ekibim bu festivalde devleşti. Başta İzlem Oktay ve Defne Auf olmak üzere 3-4 kişi 20 kişilik işi yapmayı başardı. Kendilerine minnettarım." dedi

  10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nde bu yıl ikincisi düzenlenen VisionIST "Endüstri Günleri"nde ise sinema profesyonelleri iki gün boyunca sinemaseverlerle bir araya getirildi. Yansımalar, Atölye, Panel ve Ustalık Sınıfından oluşan VisionIST'de Endüstride farklı kuşaklardan gelen ulusal ve uluslararası meslek profesyonellerinin birbirini tanıması, iletişimde bulunması ve bu şekilde üretimlerine yansıtacak katkıyı sağlaması hedeflendi. Festivalin "Ben Masumum" başlıklı akademik programında ise 5 gün boyunca 14 oturum düzenlendi. Oturumlara dünyadan ve Türkiye'den akademisyenler katıldı. Festivalde ayrıca Massoud Bakshi, Srdan Golubovic, Talip Karamollaoğlu, Ansgar Frerich, Henry Blake, Leonardo AntonioNader Saivar ve kısa film yönetmenleri ile çevrimiçi sohbetler ve Agnieszka Hollandla Masterclass, Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali YouTube platformundan canlı gerçekleştirildi.

   

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top