Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Cathy Yan İmzalı İndie Film "Dead Pigs"den Fragman!
  9 Şub 2021 - 10:30
  facebook Tweet

  Birds of Prey'in yönetmeninin Sundance filmi Dead Pigs'ten fragman paylaşıldı.

  Haoyu Yang, Vivian Vu ve Zazie Beetz'in yıldızı olduğu Dead Pigs'den yeni bir fragman paylaşıldı. Birds of Prey gibi yüksek bütçeli blockbuster bir filmin ardından indie bir festival filmi çeken Cathy Yan'ın Dead Pigs filmi 2018 yılında Sundance Film Festivali'nde dünya prömiyerini yapmıştı.

  Sundance Film Festivali'nden Dünya Sineması Dramatik Kategorisinde Ansambl Oyuncu Performansı Jüri Özel Ödülü'nün sahibi olan Dead Pigs'den fragman paylaşıldı. Komedi türündeki indie film, başarısız bir domuz çiftçisinin hikayesini konu ediniyor. Bir krizde yaşamını sürdürmesine yardımcı olan her şeyi kaybeder ve borçlarını ödeyemez duruma gelir. Bu sırada kız kardeşi Candy, ailesinin evini yıkmakta kararlı olan bir müteahhit ile başa çıkmaya çalışıyordur. İki kardeşin ailesinin evi, mahallede ayakta kalan tek evdir. Sonrasında Amerikalı bir mimar olan Sean çıkagelir. Sean, Candy'nin aile evinin yerine geçecek olan yapının mimarıyken kendini bir anda Şangay'da bulur.

  Dead Pigs'in hikayesi, 2013 yılında yaşanan gerçek olaylara dayanıyor. O yıl, binlerce domuzun Şangay yakınlarında bulunan Huangpu Nehri'nde yüzerken görüldüğü söyleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda Haoyu Yang, Vivian Vu, Meng LiDavid RysdahlMason Lee ve Zazie Beetz yer alıyor. Cathy Yan, Dead Pigs'in hem yönetmenliğini hem senaristliğini üstlendi.

  Dead Pigs, 12 Şubat tarihinde MUBI'de izleyici karşısına çıkacak. Ancak ülkemizde MUBI aracılığıyla gösterime girip girmeyeceği bilinmiyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top