Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Freddie Mercury

  Medeni durum:

  Görev Oyuncu
  Gerçek adı:

  Farookh Pluto Bulsara

  Uyruk İngiliz
  Doğum tarihi 5 Eylül 1946 (Zanzibar)
  Ölümü 24 Kasım 1991 45 yaşında (Londra)

  Biyografi

  Ailesi aslen Azeri ve Fars köken olan Freddie Mercury şimdiki Tanzanya'nın bir parçası olan Zanzibar adasında, o bölge henüz İngilizlerin yönetimi altındayken 5 Eylül 1946'da dünyaya gelmiştir.

  Hindistan'ın Bombay kentinde St. Peter adlı bir İngiliz okuluna devam eden Mercury, yeteneğinin ilk ışıltılarını da burada aldığı müzik ve piyano dersleri sonrasında gösterdi. Ardından St. Mary Lisesi'ne devam eden müzisyen, devrim sonrası ailesiyle birlikte İngiltere'ye yerleşti. taşındı. Burada da Sanat ve Grafik Tasarım alanından mezun olan Mercury'nin sanat dünyasında parlaması rock müziğe getirdiği kendi özgün yorumyla olmuştur.

  1970'te Londra'da Brian May ve Roger Taylor ile Queen grubunun kurucuları arasında yer alan Freddie Mercury tarafından rock müziğin en güçlü vokalistlerinden biri olarak adını müzik tarihine yazdırmıştır. Grubun Bohemian Rhapsody, Somebody to Love, We Are the Champions, Crazy Little Thing Called Love gibi onalrca hit parçasının altında imzası olan Mercury, 80'ler boyunca özel hayatıyla da çok konuşulan isimler arasında yer almıştır. Sanatçı 1991'de AIDS hastalığının vücudunda yarattığı komplikasyonlar sonucu 24 Kasım'da hayata veda etmiştir....

  İlk rolü

  The Devil and Daniel Johnston
  The Devil and Daniel Johnston
  2005
  Mansome
  Mansome
  2012

  Beyazperde'de İstatistikleri

  0
  Video
  1
  Fotoğraf
  4
  Haber
  0
  Hayran
  Yorumlar
  • myparmaksiz
   God bless you Freddie
  Yorumları göster
  Back to Top