Beyazperdem
  • Arkadaşlarım
  • Sinemalarım
  • Hızlı Puanlayıcı
  • Koleksiyonum
  • Hesabım
  • Yarışmalar
  • Çıkış
Aylin Aslım

Medeni durum:

Görev Oyuncu
Uyruk Undefined

Biyografi

14 Şubat 1975, Almanya, Hessen doğumlu olan Aylin Aslım, 1994 yılından itibaren İstanbul'un çeşitli canlı müzik mekanlarında yabancı şarkıların coverlarını söyleyerek kariyerine başlamıştır. Beşiktaş Atatürk anadolu Lisesi'nde mezun olan Aylin Aslım, 1996 yılında, tamamı kadın müzisyenlerden oluşan Zeytin adından bir rock müzik grubunda yer almıştır.

1998 yılında Roxy Müzik Günleri dahilinde ikinclik kazanan ve ertesi yıl da jüri özel ödülüne layık görülen Aslım, 1998 yılında kurduğu Süpersonik adlı grup ile müzik kariyerine deam etmiştir. 2001 yılında Gelgit isimle albümü Kiss Müzik etiketiyle piyasaya sürülmüştür. H2001 organizasyonunda dünyanın çnce gelen pek çok büyük ismiyle aynı sahneyi paylaşmıştır.

2003 yılında ilk alümünü piyasaya sürmüştür. Dreamer adlı İngilizce single, Baroque Records UK tarafından yayınlanmış ve Balance Chart UK'de üç numaraya kadar yükselmiş Amerika'da ise zirveyi görmüştür. 2004 ylında Fatih Akın'ın yönetmenliğini üstlendiği Duvara Karşı filmine Senin Gibi adlı parçasıyla katkı sağlamıştır.

Teoman'ın yönetmenliğini üstlendiği Balans ve Manevra filminde kamera önündeki hünerlerini de sergileyen Aylin Aslım, Bazı Yalanlar parçasının yeni yorumuyla bu filmin de müziklerine katkı sağlamıştır. Yönetmenliğini Kutluğ Ataman'ın üstlendiği İki Genç Kız filmineyse, Keşke adlı parçasıyla dahil olmuştur. 

Aylin Aslım, 2005 yılının Nisan ayında Aylin Aslım ve Tayfası adıyla, çok beğenilen stüdyo albümü Gülyabani'yi piyasaya sürmüştür.

İlk rolü

Son
Son
2012
Şarkı Söyleyen Kadınlar
Şarkı Söyleyen Kadınlar
2013
Adana İşi
Adana İşi
2015

Sayılarla kariyeri:

3
Senelere göre kariyer
0
Ödül
2
Film
1
Dizi
0
Adaylık
0
Yeni Film

Favori Tür

Komedi : 50 %
Dram : 50 %

Beyazperde'de İstatistikleri

0
Video
11
Fotoğraf
0
Haber
1
Hayran
Yorumlar
Yorumları göster
Back to Top