Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Aytekin Birkon
  facebookTweet
  Görev Kurgu, Senarist, Yönetmen Daha fazlası
  Uyruk Undefined
  5
  yıllık kariyer
  8
  film ve dizi

  Biyografi

  Kariyerine kurgucu olarak başlayan Aytekin Birkon, aralarında Dabbe: Bir Cin Vakası, Münferit, El Cin, Öz Hakiki Karakol ve Şov Bizınıs gibi filmlerinde olduğu pek çok filmin kurgusunu üstlenmiştir. 2015 yılında yeniden perdeye uyarlanan Kara Murat filmi Fatih'in Fedaisi: Kara Murat ile birlikte filmin kurgusunu üstlenmekle kalmamış ayrıca yönetmen koltuğuna da oturmuştur.

  Filmografi

  Cinnet
  Cinnet
  14 Haziran 2019
  Söz Vermiştin
  Söz Vermiştin
  15 Kasım 2019
  Dünya Hali
  Dünya Hali
  1 Kasım 2018
  Oflu Hoca Trakya'da
  Oflu Hoca Trakya'da
  13 Nisan 2018
  Keloğlan
  Keloğlan
  7 Eylül 2018
  Deliormanlı
  Deliormanlı
  1 Nisan 2016
  Dabbe 6
  Dabbe 6
  11 Eylül 2015
  Tüm filmografisi
  Yorumlar
  • ceyhun p.
   Ben bu adamla tanıştım... Bir kere bu resimdeki herif degil :))) Ayrıca da bu yazıyı buraya yazmayı bir borç bildim. Bu filmi izleyip küfür edenlerden biri de benim :)) Şimdi kısa bir hikaye anlatacağım. Okuldan mezun olduğumdan beri çalmadığım kapı kalmamıştı. Şirketlerin kapısına paldır küldür gidiyordum. Ve herkes bana geri döneceğini söyleyip dönmüyordu. Bir gün bir firmaya gittim yetkili ile görüşmek istedim. Dabbe filmlerinin afişlerinin olduğu bir odaya girdim. Masada Aytekin Birkon oturuyordu. İş aradığımı söyledim. Gel otur konuşalım dedi. Ben o adamın bu filmin yönetmeni olduğunu hatırlayamadım bir an. O da hiç bahsetmedi. Neyse tamı tamına 12 firmanın kapısını çalmıştım ne özgüvenim kalmamıştı ne de isteğim. Yahu bu adam bir telefon açtı bana şak diye iş ayarladı ve şu an allaha şükür bir firmada çalışıyorum. uzatmıyayım Tatlımı aldım ilk maaşımla yanına gittim. Muhabbet ettik dayanamayıp filmi sordum (Fatih'in Fedaisi Kara Murat'ı). Şu düşünce aklımdan çıkmıyordu bu kadar film kurgulamış bir insan nasıl bu kadar kötü bir film yapabilir? Al dedi sana cevap filmin ham görüntülerini gösterdi. Şoka girdim bambaşka bişey. Yapımcılar filmi elinden alıp kendileri yapmışlar (sıçmışlar). Köprüyü geçene kadar ayıya dayı hesabı. Ben bu adamın iyi filmler yapacağına eminim. Yoksa hala sektör de bu adama hem yöneticilik hemde film kurgulatmazlardı. Finalde bana çok güzel bir laf ta söyledi onu gerçekten iyi anladım. ''Benim yaşadığımı inşallah ilk filmini çeken başka birileri yaşamaz''... Eminimki bu yazıyı film sektöründen fazlaca bir insan okuyacak. o insanların çoğu da bu adamı tanırlar ve eminimki hepsine en az bana yaptığı kadar yardımcı olmuştur. Bilip bilmeden her filme laf sokmuyorum artık. Fazla yalakalık yaptım :) nokta
  • Onur ?.
   HAYATIMDA GÖRDÜĞÜM, DUYDUĞUM EN REZİL YÖNETMEN VE SENARİSTSİN. UMARIM BU HAYATINDA YAPTIĞIN İLK VE SON FİLMDİR! YETENEKSİZ!
  Yorumları göster
  Back to Top