Beyazperdem
 • Arkadaşlarım
 • Sinemalarım
 • Hızlı Puanlayıcı
 • Koleksiyonum
 • Hesabım
 • Yarışmalar
 • Çıkış
Aytekin Birkon
facebookTweet
Görev Kurgu, Senarist, Yönetmen Daha fazlası
Uyruk Undefined
5
yıllık kariyer
8
film ve dizi

Biyografi

Kariyerine kurgucu olarak başlayan Aytekin Birkon, aralarında Dabbe: Bir Cin Vakası, Münferit, El Cin, Öz Hakiki Karakol ve Şov Bizınıs gibi filmlerinde olduğu pek çok filmin kurgusunu üstlenmiştir. 2015 yılında yeniden perdeye uyarlanan Kara Murat filmi Fatih'in Fedaisi: Kara Murat ile birlikte filmin kurgusunu üstlenmekle kalmamış ayrıca yönetmen koltuğuna da oturmuştur.

Filmografi

Cinnet
Cinnet
14 Haziran 2019
Dünya Hali
Dünya Hali
1 Kasım 2018
Oflu Hoca Trakya'da
Oflu Hoca Trakya'da
13 Nisan 2018
Keloğlan
Keloğlan
7 Eylül 2018
Deliormanlı
Deliormanlı
1 Nisan 2016
Dabbe 6
Dabbe 6
11 Eylül 2015
Tüm filmografisi
Yorumlar
 • Onur ?.
  HAYATIMDA GÖRDÜĞÜM, DUYDUĞUM EN REZİL YÖNETMEN VE SENARİSTSİN. UMARIM BU HAYATINDA YAPTIĞIN İLK VE SON FİLMDİR! YETENEKSİZ!
 • ceyhun p.
  Ben bu adamla tanıştım... Bir kere bu resimdeki herif degil :))) Ayrıca da bu yazıyı buraya yazmayı bir borç bildim. Bu filmi izleyip küfür edenlerden biri de benim :)) Şimdi kısa bir hikaye anlatacağım. Okuldan mezun olduğumdan beri çalmadığım kapı kalmamıştı. Şirketlerin kapısına paldır küldür gidiyordum. Ve herkes bana geri döneceğini söyleyip dönmüyordu. Bir gün bir firmaya gittim yetkili ile görüşmek istedim. Dabbe filmlerinin afişlerinin olduğu bir odaya girdim. Masada Aytekin Birkon oturuyordu. İş aradığımı söyledim. Gel otur konuşalım dedi. Ben o adamın bu filmin yönetmeni olduğunu hatırlayamadım bir an. O da hiç bahsetmedi. Neyse tamı tamına 12 firmanın kapısını çalmıştım ne özgüvenim kalmamıştı ne de isteğim. Yahu bu adam bir telefon açtı bana şak diye iş ayarladı ve şu an allaha şükür bir firmada çalışıyorum. uzatmıyayım Tatlımı aldım ilk maaşımla yanına gittim. Muhabbet ettik dayanamayıp filmi sordum (Fatih'in Fedaisi Kara Murat'ı). Şu düşünce aklımdan çıkmıyordu bu kadar film kurgulamış bir insan nasıl bu kadar kötü bir film yapabilir? Al dedi sana cevap filmin ham görüntülerini gösterdi. Şoka girdim bambaşka bişey. Yapımcılar filmi elinden alıp kendileri yapmışlar (sıçmışlar). Köprüyü geçene kadar ayıya dayı hesabı. Ben bu adamın iyi filmler yapacağına eminim. Yoksa hala sektör de bu adama hem yöneticilik hemde film kurgulatmazlardı. Finalde bana çok güzel bir laf ta söyledi onu gerçekten iyi anladım. ''Benim yaşadığımı inşallah ilk filmini çeken başka birileri yaşamaz''... Eminimki bu yazıyı film sektöründen fazlaca bir insan okuyacak. o insanların çoğu da bu adamı tanırlar ve eminimki hepsine en az bana yaptığı kadar yardımcı olmuştur. Bilip bilmeden her filme laf sokmuyorum artık. Fazla yalakalık yaptım :) nokta
Yorumları göster
Back to Top