Hesabım
  Vikings
  Üye Eleştirileri
  Basın Eleştirileri
  Ortalama puan
  4,2
  540 Puanlama ve 12 Eleştiri
  dağılımı 12 Eleştiri notla
  5 Eleştiri
  2 Eleştiri
  2 Eleştiri
  2 Eleştiri
  1 Eleştiri
  0 Eleştiri
  Vikings hakkında görüşlerin ?
  Melis Ü.
  Melis Ü.

  Takip Et! 1 Takipçi 2 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  3,5
  4 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  İlk üç sezonu severek izledim, sonrasında sıkıcı gelmeye başladı. Vikinglerin hayatını ve Kral ragnar Lothbrok'nun maceralarını konu alıyor. Ragnar Lothbrok için izlenir.
  Dizi Konağı
  Dizi Konağı

  Takip Et! 28 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  5 Temmuz 2020 tarihinde eklendi
  spoiler:
  kadar aralıksız izleyebileceğiniz bir dizi sonrada sıkıyor insanları biraz ama ilk 3 sezon hayatınızı neşelendirebilecek kapasitesi var
  Temet Nosce
  Temet Nosce

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  22 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  Dizi bence şuana kadar gelmiş geçmiş tüm diziler içinde izlenmesi gereken 3-5 diziden biridir. Fakat her efsane dizi gibi birkaç sezon sonra aynı başarıyı sürdürmesi imkansız hale geliyor. Ragnar öldükten sonrası pek birşey ifade etmiyor... ilk 4 sezon mükemmel, sonrası iyi denebilir...
  BURAK ALTAY
  BURAK ALTAY

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  6. sezon eleştirileri
  4,0
  25 Mart 2021 tarihinde eklendi
  Ivar don't die never...He is Ivar the boneless!!! Everything good but Ivar must die never!!![spoiler]
  ARYASTARK
  ARYASTARK

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4. sezon eleştirileri
  2,0
  13 Ağustos 2021 tarihinde eklendi
  İlk 3 sezon iyi gibi ama sonrası kötü gidiyor. Tarihimizi çalmışlar bildiğin 4.sezon 7.bölümde Paris fethinde Rollonun gemiler geçmesin diye demir zincir yaptırması ve tam gemiler geçerken demir zincir gerilmesi tamamen İstanbulun fethinden uyarlanmıştır. Ayrıca bununla kalmayıp Ragnar gemileri karadan yürütmeye karar vermiş :D Etkilenilebilir ama tamamen aynısını çekmek hırsızlığa giriyor. Bu sahneleri görünce baya soğudum. spoiler:
  Ugur Tazegül
  Ugur Tazegül

  Takip Et! 571 Takipçi 668 Eleştirisini Oku

  2. sezon eleştirileri
  5,0
  23 Aralık 2016 tarihinde eklendi
  Bir not ile başlayayım.. Google'a bir araştırma için klasiklerimdendir "viki" ile başlayan birşeyler yazarken "Vikings" yazısını görüp; "acaba nedir diye" merakımla tıkladığım, bir kaç bilgi edindiğim ve de bir, iki bölümü yayınlanmış, yeni başlamış bir dizi olduğunu öğrendiğim de hadi bunu izlemelisin dedim kendi içimden.. Doğru bir karar verdiğimi o anda ve de şu 2. sezonu bitirdiğimde tekrar anlamış oldum.. Burada belirtmek istedim.. İlk sezonda ki o inanılmaz bütünlük zaten izleyiciliği merakla 2. sezona sevk etmişti.. Ancak ne yalan söyleyeyim 2. sezonun başlarında olayların biraz içimi sıkmadı değil.. Nedensizce içimden "hadi artık savaşın" nidaları gelmeye başladı, espri ile karışık.. Ve zaten bu sezonun ortalarına doğru olayların akışı ve gelişimi ile iyice tatmin olduğumu söyleyebilirim.. Benim için önemli olan ve de dizinin kaderini etkileyecek üç noktaya cevap bulmak iyi oldu.. Birincisi "Bjorn" un büyümüş hali nasıl ve ne zaman karşımıza çıkacak; ikincisi ise son demlere doğru, çoğu izleyiciden baştan beri garip bir sempati alan "Floki" nin Ragnar'a karşı ihaneti olacak mı; üçüncüsü ise "Kral Horik" sen çok olmadın mı ?.. Evet, sezon öncesi ve içerisinde oluşan bu duygularıma istediğim ve beklediğim gibi bir sonuç aldığım için diziyi ve senaristleri gözümde bir adım daha büyüttüğümü söyleyebilirim.. Başka bir nokta ise gerçekten garipsediğim bir konu; ilk sezona oranla cinsellik baya baya arka plandaydı.. Bana göre gözüm de tarih ve savaş dizisi olduğu için bu konu hoşuma gitsede nedensizce garipsediğimi tekrar belirtmek isterim.. Sezonun finali açısından spoiler vermeden konuşmak gerekir ise; az bir kesim tarafından beklenebilecek, kafa da kurulabilecek ancak benim ve de izlemiş olan çoğu kişi tarafından kesinlikle izlerken birşeyler üretmeye rağmen böyle bir sonla karşılaşılacağını düşünmediğim bir final oldu.. İstediğim oldu ancak şaşırtıcı bir sonla oldu onu diyebilirim.. Bu final benden 10 puan aldı diyebilirim.. Vee son olarak 3. sezona gelmek istiyorum.. Belki de siz bu yazıyı okuduğunuz da "o zaman" gelmiş olacak ve de yüzünüzde garip bir tebessüm olacak ama "2015" nedir arkadaş.. "Coming in 2015" nedir ? Niye bu kadar uzun zaman dilimine yayarlar ki.. Tabi cevap olarak ben bile kendime "bu senin genellikle tek plato da çekilen türk dizilerinden mi, görmüyormusun o dağı, o denizi, o muhteşem doğayı" dediğim oluyor ama yine insanoğlu; garipsiyor.. Bekleyeceğiz başka bir söz daha yok.. Genel olarak belirttiğim gibi ortalara doğru iyice dizi temposu artıyor.. 8.5/10..!!
  Ali Y.
  Ali Y.

  Takip Et! 74 Takipçi 464 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  2,0
  23 Nisan 2016 tarihinde eklendi
  3. sezona kadar gelebildim anca sonrasında izleme gereği duymadım game of thronesun minisi gibi düşünün
  DthepYEK
  DthepYEK

  Takip Et! 56 Takipçi 233 Eleştirisini Oku

  4. sezon eleştirileri
  3,5
  23 Nisan 2016 tarihinde eklendi
  spoiler: Dizinin bu sezon 20 bölüm olacağını duyduğumda sevinmedim. Anladım çünkü kaliteden ödün verip, boş beleş bölümler yapıp konuyu uzatacaklar. İşte bu yüzden 20 bölüm olacağını duyunca keşke olmasaydı dedim. Neredeyse 8. bölüme kadar diğer sezonların çok çok altında ve ağır tempoda geçti dizi. Son bir iki bölüm hareketlendi ama sezonun en iyi hatta tek iyi bölümü 10. bölüm oldu. Gerçek anlamda seyir zevki veren tek bölümdü. Tüm sezon boyunca Ragnar'ın uçuşa geçmesi yok Björn'ün ayıya kafa tutması. Fransadaki, İngilteredeki aşk meşk hikayeleri ile beyin yıkadılar. Ayarlarına dönme adına son bölüm umut verdi. Özellikle savaş sahnesinde herkes birer birer dökülmeye başlayınca dedim noluyo kadro tamamen mi değişecek, Floki, Lagertha, Ragnar... Rüya filan mı ama sonra gördük ki onlar sadece ufak tefek yararlarmış. Bende haybiye heyecan yapmışım. Daha sonra ise bizi aldılar 12 yıl sonrasına götürdüler. Bücürler büyümüş hepsinden bir ses yükselir olmuş. Lakin yaşlanan tek onlar olmuş. O kadar yıla rağmen onların dışındaki kimse yaşlanmamış. Nasıl işse artık ? Operasyon Akdeniz, lider Björn... Yeni sezonun sloganı bu herhalde. Ragnar yine ağırlığını koyar ama Björn'ü baya baya öne çıkarıyorlar, bana kalsa çıkmasın. Sevmiyorum o tipi, bir kıl, gıcık, değişik halleri var. Ragnar her zaman reis olmalı. Son bölümde Floki çok hoşuma gitti. O savaş sahnelerinde onu oynayan oyuncu gerçekten iyi iş çıkarmış. Tüm sezon ki o ezikliğini bir anda attı üstünden. Sezon arası eylülde bitecekmiş herhalde, şimdi Game Of Thrones zamanı artık başka dizi kalmadı piyasada. İyi seyirler... 8.2/10
  csendmuh
  csendmuh

  Takip Et! 13 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  1,5
  11 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  3. sezonda bırakmak lazım, sonrası gerçekten patatese bağlıyor, 10 bölümden 1 tane güzel çıkıyor.Floki yi görünce 2 dk sar.
  RAmazan A.
  RAmazan A.

  Takip Et! 17 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  4,0
  17 Ocak 2015 tarihinde eklendi
  Tarih,macera sevenler için kesinlikle izlemeli.Eksi veya artı yönde bir söyleyemeyebilir'im.
  ogz k.
  ogz k.

  Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  14 Haziran 2015 tarihinde eklendi
  Diziyi unutanlar veya özetine göz atmak isteyenleri, olayları ana hatlarıyla yazmaya çalıştığım yazıma beklerim.
  Kadir K
  Kadir K

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  8 Eylül 2019 tarihinde eklendi
  Bir tarihçi olarak, olaylar Vikinglerin barbarlık ve iktidarı ele geçirmek için yaptıkları mücadelelerin güzel bir sentezi olduğunu düşünüyorum.
  Keza dizi içerisinde gerek müslüman toplumlarla karşılaşıp etkilenmeleri, gerekse gemileri karadan yürütmeleri hep perde arkasında kalmış gerçeklerdir.
  Oyuncuların diziye Harika uyduklarını da belirtmeliyim.
  Bence Harika bir dizi.. 10/10
  Back to Top