Hesabım
  Marvel's Luke Cage
  Üye Eleştirileri
  Basın Eleştirileri
  Ortalama puan
  3,4
  34 Puanlama
  Marvel's Luke Cage hakkında görüşlerin ?

  3 Kullanıcı yorumları

  5
  1 Eleştiri
  4
  2 Eleştiri
  3
  0 Eleştiri
  2
  0 Eleştiri
  1
  0 Eleştiri
  0
  0 Eleştiri
  Sırala
  En yararlı eleştiriler En yeniler En çok eleştiri yazmış üyeler En çok takip edilen üyeler
  Abdullah A
  Abdullah A

  1 değerlendirme Takip Et!

  Dizi eleştirileri
  5,0
  26 Mart 2019 tarihinde eklendi
  Sadece izleyin.Gerisini diziye bırakın. Arkanıza yaslanın elinize büyük bir muzlu süt alın.Keyfini çıkarın
  Alp T.
  Alp T.

  Takipçi 441 değerlendirmeler Takip Et!

  Dizi eleştirileri
  4,0
  25 Eylül 2017 tarihinde eklendi
  "Harlem'de yaşayan Luke Cage, kurşun geçirmez gibi bir özel güce sahip olmasına rağmen normal bir insan gibi yaşıyordur. İşini yapıyor, mahalleliler ile muhabbet ediyor ve Pop'un Berber dükkanına yardım etmeye gidiyordur. Fakat şehirde bulunan kötü Cottonmouth'un işleri giderek büyüyüp Luke Cage'in çevresini etkilemeye başlayınca Luke, Cottonmouth ile yüzleşip geçmişinde yaşanan şeyleri düzeltmelidir."

  Luke Cage için oldukça heyecanlıydım. Çünkü Mike Colter'ın Jessica Jones'daki karakter üzerindeki yorumu harikaydı. Kısacası Marvel, yine yapacağını yapmış. Luke Cage, tıpkı diğer Marvel/Netflix dizileri gibi çok eşsiz bir havaya sahip ve bir süper kahramanın dünyasına çok farklı bir açıdan yaklaşmış.

  Aslında bu dizi hakkında en çok sevdiğim şey eşsiz tonuydu. Eğer Luke Cage, hikayesini daha ağır ve ciddi bir yoldan anlatmaya çalışsaydı kolayca etkisini yitirebilirdi. Dizi ise bu haliyle ne fazla komikti, ne de aşırı karanlıktı. Luke Cage, bu iki etmeni çok iyi dengelemiş ve seyirciye gereken kadarını vermeyi başarmış. Üstelik bütün bunlar harika bir soundtrack ile bir araya gelmiş. Gerçekten, Luke Cage'deki şarkı seçimleri inanılmazdı. Daha ilk bölümden fark etmemeniz elde değil.

  Mike Colter her zamanki gibi Luke Cage rolünde döktürmüş. Colter, karakterine çok karizmatik bir hava kazandırmış ve onu bu dizide izlemek çok keyifliydi. Ayrıca Mahershala Ali'nin Cottonmouth karakterini de sevdim. Her ne kadar diğer Marvel/Netflix dizilerindeki gibi aşırı etkili bir kötü karakter olmasa da, onun oyunculuğu her şeyi daha iyi bir hale getirmiş. Şu ana kadar bütün Marvel/Netflix dizilerinde gözükmüş olan Rosario Dawson'ı bu dizide daha da bir sevdim ayrıca. Son olarak Simone Missick'in Misty Knight'ı da harikaydı, özellikle de Knight ile Cage ikilisini bir arada izlemek aşırı zevkliydi.

  Aksiyon sahnelerine gelecek olursak, Luke Cage her ne kadar beni Daredevil kadar havalara uçurmuş olmasa da bu sahneler ana karakterinin süper gücünü çok net bir şekilde ortaya koymuş. Cage'in güçlerini kullandığı sahneler oldukça yaratıcı olduğundan aksiyon sahnelerini izlemesi bayağı eğlenceliydi.

  Dizi ile ilgili negatiflerime gelecek olursak evet, ortada canımı sıkan bazı ufak şeyler var. Bunlardan en büyüğü ise dizide birden fazla kötü adamın bulunması. Spoiler kategorisine girmemesi için diğer kötü adamlara değinmeyeceğim ama dizi bir türlü hangi kötüye odaklanacağını bilemiyor. Ortada olan gizemdi, Luke Cage'in geçmişiydi, bütün bu kötü karakterlerin birbirleriyle olan ilişkisi derken dizi birazcık karmaşık bir hal alıyor. Bu yüzden de bundan sonra yaşanacak şeyler için pek fazla zaman kalmıyor.

  Ayrıca dizinin son bölümünün biraz havada kalmış olması beni biraz üzdü. Çünkü şu ana kadarki Marvel/Netflix dizilerinin net bir finali olup bizi gelecek sezon için heyecanlandırırken, Luke Cage ise seyirciye tatmin edici bir final seçeneği sunup o yoldan gitmiyor. 2. sezonda dizinin farklı bir hikayeye odaklanmasını isterdim doğrusu.

  Ama bu ufak sorunlarıma rağmen Luke Cage, izlemesi gerçekten de eğlenceli bir diziydi. Her ne kadar atmosfere alışmanız 1-2 bölümü bulsa da dizinin içine girdiğinizde içinden çıkmak istemiyorsunuz. Mike Colter karizmatikti, müzik seçimleri ve genel olarak dizinin stili harikaydı. Bu gerçekten de keyifli bir sezondu. Diğer Marvel/Netflix dizileri kadar güçlü olmasa da kesinlikle bir göz atmaya değer.

  DİZİNİN İYİ YANLARI:

  + Mike Colter, Simone Missick ve Rosario Dawson.

  + Harika bir soundtrack.

  + Ters köşe yapan sahneler.

  + Başarılı aksiyon sahneleri.

  DİZİNİN KÖTÜ YANLARI:

  - Final bölümünün çok fazla tatmin edici olmaması.

  - Birden fazla kötü adam olması diziyi biraz karışık bir hale getirmiş.

  TOPLAM PUAN: A-
  Sertuğ T.
  Sertuğ T.

  Takipçi 161 değerlendirmeler Takip Et!

  Dizi eleştirileri
  4,0
  3 Ekim 2016 tarihinde eklendi
  Netflix cidden harika işler çıkartan bir firma özellikle marvella yaptıkları orak diziler tadından yenmez oluyor . Defendırsı adım adım oluşturmaya çalışırken Jessica Jones ve Daredevilin yanına birde Luke cage geldi . Dizinin Sezon finaline kadar internete şuan mevcut ben şuan 6. Bölüme kadar gelebildim. Ve düşüncülerim kesinlikle dizinini ne kadar muazamm olduğu yönünde özellikle yapılan göndemeler harika Avengers Filmlerine göndermeler , Avengersa göndermeler , Dardevil Jessica Jones Star Wars ve Al pacinoya olan göndermeler harika Ama dizinin originini 4. Bölümde tam olarak işlenmesi kurguda biraz hatalara yol açmamış değil . Dizinin Baş Kötüsü Süper güçlere sahip bir kötü olmadığı için ve sadece akıl ve zekasıyla ilerleyip o halde Lukeu zorlayabilen biri olduğu için diziyi gerçekçi yapmakta . Oyunculuklar ve cast harika Amerikanın atmosferi , Irkçılığa yapılan göndermelerse tam yerli yerinde diyebilirim spoiler: Babalıkın ölümü cidden cok üzücüydü . Dizi birkaç bölümdür klişe bir şekilde ilerliyor umarım bozulmaz şahsen Iron Fistte bu tempoda giderse Defenders Harika olacağa benziyor . Dizide cok aksiyon yok kabül efektlerde fazla iyi değil ama yapabilcekleri kadarını başarabiliyorlar
  10/8.8
  Back to Top