Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Muhteşem Yüzyıl Kösem
  2. Sezon
  Puanım :
  Muhteşem Yüzyıl Kösem
  Üyeler
  3,0 1 oy

  Sezon bilgisi:

  30 Bölüm
  orijinal kanal: Fox TV
  169 Fotoğraf | 29 Video
  Anastasia Thsilimpou
  Anastasia Thsilimpou
  Hülya Avşar
  Hülya Avşar
  Beren Saat
  Beren Saat
  Ekin Koç
  Ekin Koç
  2. sezonun tüm kadrosu
  Fotograf Fotograf Fotograf Fotograf Fotograf Fotograf Fotograf Fotograf Fotograf
  2. Sezonun tüm fotoğrafları
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 60.Bölüm Fragmanı
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 60.Bölüm Fragmanı
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 59.Bölüm Fragmanı 1:00
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 59.Bölüm Fragmanı
  109 gösterim
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 57.Bölüm Fragmanı 1:05
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 57.Bölüm Fragmanı
  127 gösterim
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 56.Bölüm Fragmanı 0:43
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 56.Bölüm Fragmanı
  146 gösterim
  2. sezonun videoları
  2. sezon bölümleri
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 31.Bölüm
  S02E01 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 31.Bölüm
  Saltanat Naibesi Kösem Sultan, imparatorluğu oğlu Sultan IV.Murad adına yönetmektedir. Sultan Murad, saltanatı devralıp, nizamı sağlamak ister. Ancak hainler isyanla karşılık verir. Devletin içine kadar giren hainler yüzünden ülke karışmış, Osmanlı bir felaketin eşiğine gelmiştir.
  S02E02 -
  Sultan Murad herkese sadakat yemini ettirir. Saltanat naibeliğine son verildiğini öğrenen Kösem, öfkesiyle haremi kasıp kavurur. Bu karar, anne oğul ilişkisinde büyük bir yara açar.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 32.Bölüm
  S02E03 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 32.Bölüm
  Prensesin, saraydan gönderildiğini öğrenen Sultan Murad Farya’nın peşine düşer. Papalığın adamları Prenses Farya’yı ele geçirir, bunu Kösem Sultanın yaptığını düşünen Sultan Murad ise annesinden hesap sorar.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 34.Bölüm
  S02E04 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 34.Bölüm
  Sultan Murad hayatının en zor kararını verir. Sultan Murad’a ihanet eden Prenses Farya, odadan kaçmaya çalışırken vurulur. Kendisine ihanet eden kişinin Farya olduğunu öğrenen Sultan Murad, büyük hayal kırıklığı yaşar.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 35.Bölüm
  S02E05 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 35.Bölüm
  Asi sipahilerin canına kast ettiği Valide Kösem Sultan kaybolur. Validesinin suikasta uğradığını öğrenen Sultan Murad sefer yolundan geri döner. Aramaların başında bizzat bulunan Sultan Murad’a asi sipahiler tuzak kurar.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 36.Bölüm
  S02E06 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 36.Bölüm
  Sultan Murad, ülkesine dönecek olan Farya’nın yolunu keser. Artık onun haremi olduğunu ve hiçbir yere gidemeyeceğini söyler. Farya’nın Sultan Murad’la saraya döndüğünü öğrenen Ayşe Sultan ise öfkelidir.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 37.Bölüm
  S02E07 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 37.Bölüm
  Farya, Kösem Sultan’ın kendisine oynadığı oyunu öğrenir. Kösem Sultan, Şehzade Kasım’ın günahını örtmeye çalışırken korkunç bir hadise meydana gelir. Sultan Murad ise her şeyi öğrenr.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 38.Bölüm
  S02E08 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 38.Bölüm
  Farya’nın hamileliği saraya bomba gibi düşer. Kösem Sultan, Sultan Murad’ın Şehzade Kâsım’ı kapattığını öğrenir. Ve Sultan Murad ile Kösem karşı karşıya gelir.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 39.Bölüm
  S02E09 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 39.Bölüm
  Sultan Murad, Bergama kalesine girmek için akıl almaz ve tehlikeli bir plan yapar. Ahalinin saldırısından son anda kurtulan Farya acı bir haberle yıkılır. Kösem Sultan hanedana yapılan bu saldırıyı karşılıksız bırakmaz.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 40.Bölüm
  S02E10 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 40.Bölüm
  Farya, gece vakti, Gevherhan Sultan’ın, Silahdar’ın dairesine girdiğini görür ve onu izler. Silahdar’ın kalbindeki kişinin Gevherhan olduğunu anlar. Sultan Murad, Farya’ya nikah kıyar. Nikahın haremde ilan edilmesinden sonra, Kösem Sultan ve Ayşe Sultan şok olur. Ayşe sinir krizi geçirirken, Farya ise Kösem’in karşısındadır.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 41.Bölüm
  S02E11 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 41.Bölüm
  Derviş Fahriye Sultan'ı aramaya başlar. Bu sırada Mehmed Giray, Şahin'in hapisten çıkmasını sağlar.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 42.Bölüm
  S02E12 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 42.Bölüm
  Sultan Murad ve Kösem yangının yaralarını sarmak için tüm imkânları seferber eder. Zor durumda kalan ahaliyi himaye altına alırlar. Fakat ahali olan bitenden dolayı Sultan Murad’ı suçlamaktadır. Kösem Sultan mührünün çalınmasından Gülbahar’ı sorumlu tutar.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 43.Bölüm
  S02E13 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 43.Bölüm
  Yeni kararlar alan Sultan Murad payitahtta yeni bir devir başlatır. Payitahtta artan baskı Gülbahar Sultan ve Sinan Paşa’nın işine yarar, vicdan azabından kurtulmayan Ayşe, Farya’ya mektup yazarak, her şeyi itiraf etmeye karar verir.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 44.Bölüm
  S02E14 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 44.Bölüm
  Farya hareme gelen yeni gözdenin hayal kırıklığını yaşar. Kösem Sultan, Şehzade Bayezid’e tarafını seçmesini söyler.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 45.Bölüm
  S02E15 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 45.Bölüm
  Sultan Murad Ayşe’nin ihanetiyle ilgili, bir karar verir. Gülbahar Sultan ve Şehzade Bayezid büyük bir oyun oynar ve Âtike Sultan, Silahdar’la evleneceğini öğrenir.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 46.Bölüm
  S02E16 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 46.Bölüm
  Yaşanan hadiseleri kaldıramayan Sultan Murad, sırra kadem basar. Kösem Sultan, Padişahın yokluğunda, devlet işleri aksamasın diye, kendini saltanat naibesi ilan eder.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 47.Bölüm
  S02E17 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 47.Bölüm
  Şehzade Bayezid, Gülbahar Sultanın yaşadığını öğrenen Kâsım’a büyük bir oyun oynar. Buna rağmen Şehzade Kâsım olan biteni Sultan Murad’a anlatır. Sultan Murad Bayezid’e ağır bir ceza verir.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 48.Bölüm
  S02E18 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 48.Bölüm
  Sultan Murad, hiç ummadığı bir anda evlatlarının ölümüne sebep olan kişinin Farya olduğunu öğrenir. Sultan Murad, Farya hakkında ne hüküm verecektir?
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 49.Bölüm
  S02E19 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 49.Bölüm
  Gülbahar Sultan’ın yaşadığını öğrenen Kösem Sultan, Bayezid’le karşı karşıya gelir. Bayezid’e son bir şans vereceğini söyleyen Kösem, hiç ummadığı bir cevap alır. Sinan Paşa ve Gülbahar Sultan, Şehzade Bayezid’i tahta çıkarmak için bütün imkanları seferber eder. Hatta bu uğurda acemlerle anlaşır.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 50.Bölüm
  S02E20 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 50.Bölüm
  Şeyhülislam Yahya’dan kardeşinin fetvasını alan Sultan Murad, Şehzade Bayezid’in idam hükmünü verir. Şehzade Bayezid ise her şeyden habersiz payitahta döner. Gülbahar Sultan ve Sinan Paşa, Bayezid’i saraydan kaçırmaya karar verir.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 51.Bölüm
  S02E21 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 51.Bölüm
  Sultan Murad, Kösem Sultan’a gönderdiği mektubun hesabı sorar. Şehzade Kâsım’ı taht namzetti belirlemesi, ana oğul arasında artık geri dönüşü olmayan bir uçuruma neden olur.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 52.Bölüm
  S02E22 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 52.Bölüm
  Kösem Sultan, Sultan Murad’ın kardeşlerini kafese kapatmasından sonra, oğluyla geri dönüşü olmayan bir savaş başlatır. Şehzadelerinin hapsedilmesinin intikamını acı bir biçimde alır.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 53.Bölüm
  S02E23 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 53.Bölüm
  Sultan Murad’ın şehzadeleri Süleyman ve Selim’e, Sinan tarafından veba bulaştırılır. Fenalaşan şehzadeler vefat eder. Sultan Murad bir kez daha evlat acısıyla sınanır.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan 54.Bölüm
  S02E24 - Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan 54.Bölüm
  İdam edilen Şehzade Kâsım defnedilir. Bütün saray şehzadenin yasını tutmaktadır. Sultan Murad, Şehzade İbrahim’i idam edecekken, bir mucize gerçekleşir. Sultan Murad Şehzade İbrahim’i idam etmekten vazgeçer.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan 55.Bölüm
  S02E25 - Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan 55.Bölüm
  Kösem Sultan’ın kendini öldürmek istediğini öğrenen Sultan Murad, ona hekimbaşının kellesini gönderir. Sinan Paşa’nın onu ifşa ettiğini öğrenen Kösem Sultan çaresiz kalır. Sultan Murad Bağdat’ı fetheder.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 56.Bölüm
  S02E26 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 56.Bölüm
  Devleti validesi Kösem Sultan’a bırakmak istemeyen Sultan Murad, hanedanı yok etmeye karar verir. Tahtı kendisinden sonra kırım hanına bırakacaktır. Bu sebeple hem Şehzade İbrahim’in hem de Kösem Sultan’ın idam fermanını verir.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 57.Bölüm
  S02E27 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 57.Bölüm
  Kösem Sultan, tek evladı olan Sultan İbrahim’in tahta çıkmasıyla, devletin idaresini yeniden devralır. Vezir-i azam olan Kemankeş Mustafa Paşa’yla devleti beraber idare etmeye başlar. Sultan İbrahim’i ise devlet işlerinden bilhassa uzak tutar. Âtike Sultan, Sultan İbrahim’in diğer kardeşleriyle aynı kaderi yaşamaması için validesine karşı durur.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 58.Bölüm
  S02E28 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 58.Bölüm
  Kösem Sultan, Sultan İbrahim’e bir ders vermek ister. Vezir-i azâm Kemankeş Paşa’yla beraber Yeniçeriyi kışkırtmaya karar verirler. Bunu öğrenen Turhan Sultan, ana oğulun arasını iyice açmak ister. Kösem Sultan’ın mührünü çalar ve Kösem Sultan adına yeniçeriye emir gönderir.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 59.Bölüm
  S02E29 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 59.Bölüm
  Sultan İbrahim’in tahttan indirileceğini öğrenen Turhan Sultan, Kösem Sultan’a bir anlaşma teklif eder. Kösem anlaşmayı kabul eder. Torunu 4. Mehmed’i tahta çıkaracaktır. İsyan ateşinin fitilini yakar.
  Muhteşem Yüzyıl Kösem 60.Bölüm Final
  S02E30 - Muhteşem Yüzyıl Kösem 60.Bölüm Final
  Kösem Sultan ölüme yenik düşer. Kafesteki Sultan İbrahim’in kaçtığı tevatürü bütün payitahta yayılır. İsyan çıkmasından korkan Ulema ve Devlet ricali Sultan İbrahim’in katledilmesini ister.

  Hayran tepkileri

  Yorumları göster
  Back to Top