Hesabım
  Death Note
  Üye Eleştirileri
  Basın Eleştirileri
  Ortalama puan
  4,1
  161 Puanlama
  Death Note hakkında görüşlerin ?

  8 Kullanıcı yorumları

  5
  1 Eleştiri
  4
  6 Eleştiri
  3
  1 Eleştiri
  2
  0 Eleştiri
  1
  0 Eleştiri
  0
  0 Eleştiri
  kemerlee
  kemerlee

  Takip Et! Takipçi 693 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  4,0
  8 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Animelerin Avatarla birlikte en ünlüsü.Oldukça zeki ve yaratıcı kişiler tarafından kaleme alındığı belli olan insanı devamlı şaşırtan ve büyük keyif aldıran bir yapıt.Tabiki 28. bölüme kadar, kaçınılmaz son gerçekleşiyor nasıl ya gerçektenmi derken anime bitçeğine devam ediyor ve bu sahneden itibaren resmen saçmalayıp işin tadını kaçırıyor. Bir çok Death note sever benim için 28. bölümde dizi bitti desede insanı sinir eden bu 9 bölüm dizinin puanınıda öneminide düşürüyor.
  Akhenaten
  Akhenaten

  Takip Et! Takipçi 51 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  4,0
  14 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  Benim için anime dünyasındakiler ilklerimden daha ne kadar anime izlemeye devam ederim bilmem ama bu seri beni tatmin etti. Güzel bir başlangıç. Ancak anime bana bir yerden sonra yani 26. bölümden sonra gereksiz uzatılmış gibi geldi aynı yöntemle hızlandırılmış bir tekrar izlemiş gibi olduk. Yöntem şu şekilde :
  spoiler: 1- Defter sahipliği üzerinde çek. 2- Defteri senin yerine ölümleri devam ettirecek birine ver. 3- Böylece L. ve N. sahte Kira'yı yakalayacak ve defter tekrar sana gelecek. İkinci defa bu işlerken sadece son kısımda küçük bir oynama yaparak biraz farklılık yaratmışlar :)) Senaryosu her ne kadar kendini biraz tekrarlasa da zekice yazılmış ve insanda şaşkınlık yaratacak derecede ince düşünülmüş ama geriye dönüp baktığımda aklıma yatmayan bazı yerler var paylaşmak isterim. **** Kira'nın Yerini Tespit Etme **** L. en başta KAMYONLA ezilerek öldürülen ve ilk Japonya'daki suçluların öldürülmesinde neredeyse nokta atışıyla Light'ın yerini bulmuştu ama Light suçluları öldürmeye başlayınca ölüm nedeninin hepsi aynıydı ve hepsi kalp kriziydi FBI ajanı da otobüsü basan adamın ezilerek ölmesinden hiç şüphelenmedi bu yüzden Kira'nın ölüm sebeplerini belirleyebilme özelliğini Kira'yı keşfettikten çok sonra öğreniliyor. O halde L. nasıl kamyon çarpan adamdan Japonya'nın sanırım ilçesini buldu? ****Light'ın FBI Ajanını Öldürmek İstemesi**** FBI ajanı ne Light'ı çok yakından takip ediyor nede odasını vs gözetliyordu neden Light bunu öldürmeye kalkıştı ki normal şekilde hayatına devam edebilirdi. Hikayeyi uzatmak için kullanılan bir olay olduğunu düşünüyorum bu çok önemli değil ama doğal şekilde gelişmediği için biraz rahatsız hissettim. ****3. Defter Bahsinin Hiç Geçmemesi**** Rem'in getirdiği Ryuk'un getirdiği ve Rem öldükten sonra bir tanede ondan kalmak üzere toplama 3 defter vardı son olarak. Bu defterin bir tanesi soruşturma için tutuluyordu bir tanesi de Kira'daydı sonra Kira bir tanesi Mello'nun eline geçince onu da Japon polisine yolladı. Light'ın babası öldükten sonra bir defter Ölüm Meleğine teslim edildi ve son bir tane kalması gerekiyordu. Ancak bir tanesi soruşturma için tutulduğu sanılırken yargılama devam etti. Neden kimse bunun bahsini etmedi? ******** Bu kadar berki daha fazla çıkartılabilir ama ben bu kadar fark edebildim. Her şeye rağmen güzeldi izlemenizi şiddetle tavsiye ederim :) Beni en çok şaşırtan ise L.'nin ölmesi oldu en çok ona ısınmıştım oysaki :(
  DthepYEK
  DthepYEK

  Takip Et! Takipçi 233 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  4,5
  1 Eylül 2015 tarihinde eklendi
  Ben de çocukluğumda izlediğim çizgi filmler dışında pek anime izlememiş biriydim ta ki bu animeye kadar. Ben hep diyordum bu niye bu kadar yüksek puan almış bir çizgi film mi izlicem çok saçma filan diye ama fena şekilde yanılmışım. Bu animeyi izlemem de buradaki yorumlarında etkisi oldu açıkçası bu kadar insan boş yere bir şeyi bu kadar övmez dedim hadi nolacak bir bölüm açıp izleyeyim dedim ve izledim sonra tabi ki ilk bölümü izledikten sonra vay be dedim ve peşi sıra diğer bölümleri de izlemeye başladım bir anda bu anime beni öyle içine almıştı ki bir kaç gün içinde bitirdim diziyi gerçekten çok yanılmışım harika bir eser çıkarmışlar ortaya gerçekten çocukluğumdan beridir izlediğim en iyi animelerden biriydi ...
  Gwaihir0
  Gwaihir0

  Takip Et! 28 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  12 Nisan 2020 tarihinde eklendi
  Izlediğim ilk anime ve izlerken " Zeka koktu buralar" dedirten başyapıt. İzleyin derim. İzlerken felsefi sorular sorduruyor insana: Bir suçluyu öldürünce biz de suçlu olur muyuz?
  Nadır Kıymacı
  Nadır Kıymacı

  Takip Et! 6 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  4,0
  11 Ocak 2021 tarihinde eklendi
  spoiler: Katılan her karekterin light kira olabilir dediği bir dizi ve sürekli light'ın kira olmadıgını kanıtlama çabası keşke kira olaraktan nasıl bir dünya yaratmak istediği kısımlarıyla bir senaryo yazılsaydı başından sonuna kadar kira olmadığını kanıtlama çabasını izledik bundan da pek memnun değilim.
  . Çok daha kaliteli olabilirdi.
  muhammet öztürk
  muhammet öztürk

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  4,5
  14 Temmuz 2020 tarihinde eklendi
  gerçekten en güzel animelerden bir tanesiydi 28.bölüme kadar dizi 5 yıldızlık ve kusursuz ama sonrasındaki 9 bölümde hikaye saçmalamaya başlıyor spoiler:
  eğer L ölmeseydi ve anime öyle devam edip L light ı yenseydi dizi 5 yıldızlı olurdu
  Back to Top