Hesabım
  Ölüm Geçirmez
  Ortalama puan
  3,4
  829 Puanlama ve 143 Eleştiri
  dağılımı 143 Eleştiri notla
  24 Eleştiri
  41 Eleştiri
  20 Eleştiri
  21 Eleştiri
  25 Eleştiri
  12 Eleştiri
  Ölüm Geçirmez hakkında görüşlerin ?

  143 kullanıcı eleştirisi

  Ilknur K
  Ilknur K

  Takip Et! 2345 Takipçi 1 153 Eleştirisini Oku

  4,0
  5 Ekim 2008 tarihinde eklendi
  İlk izlediğimde neler olacağını bilmeden izledi. başlardaki boş konuşmalarında muhakkak bir anlamı olmalı dedim. ve beklediğime deydi. o nasıl bir çarpışma sahnesi idi. aklım çıktı. gerçek ötesi. hele son 20dk. sı çok güzeldi. tarantino klasiği 10/8
  volkanick
  volkanick

  Takip Et! 320 Takipçi 683 Eleştirisini Oku

  0,5
  28 Şubat 2008 tarihinde eklendi
  buna film demek..ancak kötü bir film çekmeyi başardığı için tarantino ya saygı duymamız gerektiğini iddia edenler yapabileceği bir şey..
  xhero1905
  xhero1905

  Takip Et! 2 Takipçi 167 Eleştirisini Oku

  0,5
  30 Haziran 2007 tarihinde eklendi
  Filme girmeden önce fazlasıyla düşündüm.Ama ne de olsa Tarantino filmi dedim.Başka bir filme almış olduğum (Hoax) biletimi değiştirdim ve Deathproof a girdim.Yorumum şudur ki bu filmi tarantino çekmiş olmasa sinemalarda değil tv de dahi gösterilmez.Bu adamın tüm filmlerini izledim ama bu kadar batırdığı bir filmi yok.Adam gibi birinin yorumunu arastirdiysam da emin olamadim ve gittim.Berbat otesi gereksiz diyaloglar , sıfır konu , aptal bir son. Daha kotusu olamazdi.
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takip Et! 1805 Takipçi 1 209 Eleştirisini Oku

  3,5
  11 Mayıs 2009 tarihinde eklendi
  Diyalogların fazla yer kaplamasıyla biraz hantal bir film olmuş.Rezorvoir Dogs un başındaki o beş dakikalık sohbet sahnesi bu sefer filmin tümünü kaplamış durumda.Ancak özellikle ikinci izleyişte ya da kalabalık bir arkadaş grubuyla beraber izlendiğinde çok daha fazla keyif alınabilir.Muhteşem Kurt Russell performansını da eklemek gerek.
  Chev
  Chev

  Takip Et! 826 Takipçi 952 Eleştirisini Oku

  4,0
  28 Ağustos 2007 tarihinde eklendi
  bir tarantino kitlesi deilseniz izlemeyin ama bnm gibiyseniz zevk alırsınız;)
  gskaltay
  gskaltay

  Takip Et! 69 Takipçi 414 Eleştirisini Oku

  4,0
  15 Ağustos 2007 tarihinde eklendi
  beklentilerimin altinda olsada izlenmeye deger bir film
  Meet-in
  Meet-in

  Takip Et! 34 Takipçi 253 Eleştirisini Oku

  3,5
  21 Kasım 2008 tarihinde eklendi
  Klasik Tarantino filmlerinden birtanesi.Çok farklı görüntüler,diyaloglar,farklı kadınlar ve soluksuz bir eğlence.Kaçırmayın derim:)
  delicewatt
  delicewatt

  Takip Et! 16 Takipçi 244 Eleştirisini Oku

  3,5
  21 Haziran 2007 tarihinde eklendi
  hem tarantino hem de rodriguez abileri severiz sevmesine ama bu film olmamış maalesef. ucuz filmlerin ucuz parodisi o kadar. belki de tek aklımda kalacak kısım filmin sonu ve müzikleri. sanki planet terror daha sağlam olacak gibi görünüyor bu açıdan.
  tropter
  tropter

  Takip Et! 3 Takipçi 123 Eleştirisini Oku

  2,5
  9 Mayıs 2009 tarihinde eklendi
  Gerçekten kötü bir filmdi.
  powder
  powder

  Takip Et! 2 Takipçi 68 Eleştirisini Oku

  5,0
  17 Haziran 2007 tarihinde eklendi
  Eleştirmenleri eleştirerek başlayacağım, filme insanlar gitmesin diye o kadar çok eleştridilerki filmi neredeyse ben bile evde seyretmeye razı olacaktım ama allatan bir tarantino hayranıyım hiç bir kimse benim onun filminmi sinemada izlememi engelleyemez.Film ile ilgili şunu net söyleyebilirim saf bir 70 ler filmi. eleştirmenlerin bahsettiği sıkıcı konuşma sekanskları zaten 70 lerin b filmlerine özgü değilmi bütçeden kısmak için aksiyon yerine uzun bitmek bilmeyen konuşma sahneleri tabi bunları yapan çekici hatunlar..Sonuçta tarantino bir taklit yaptığını zaten söylüyor peki neden illaa sıkıcı demekte ısrar ediyorlar? Filmde sizi eğlendirecek bir sürü şey var en başında diğer filmlere gönderme ve kesişmelr heleki kill bill ile alakalı br kesişme hepnizi çok eğlendirecek. çok hareketli aksiyonlar tabiki filmin sonunda ama dudak ısırtacak cinsten heleki şu son ve muhtemelen kült olacak kovalama sahnesinde bütün sinemanın nasıl gerildiğini gözlerimle gördüm ve filmin eğlenceli sonunda salondaki insanların neşeli kahkahalarına tanık oldum yani kimse sıkılmış falan değildi. bu arada gerçekten o ne kadar güzel bir sondu öyle yaw salonun yarısı alkışladı bile :) yönetmenin izleyici ile kurduğu görsel diyaloğun dışında dublör mike ın izleyiciye göz kırpttığı inanılmaz etkileşimli bir sahnede var ki gerçekten mike ın size göz kırptığını hissediyorsunuz tabi kurt russell ın sevimliliği olmasa bu kadar olmazdı herhalde. Sonuç olarak şunu söylesem yeterli herhalde keşke bu film daha uzun olsaydı.
  baranonline
  baranonline

  Takip Et! 1 Takipçi 41 Eleştirisini Oku

  5,0
  22 Kasım 2006 tarihinde eklendi
  heyecanla bekliyorum tarantino ve rodriquez ''from dask till dawn'' filminden sonra yine iyi bir iş çıkaracağa benziyor
  erentos
  erentos

  Takip Et! 34 Takipçi 299 Eleştirisini Oku

  4,0
  1 Eylül 2008 tarihinde eklendi
  işte bir tarantino daha ve işte bir sıradışı, insanı yerinden hoplatan, bir mükemmel film daha. izlemeyenler mutlaka izlesin ve iyi bir film nasıl yapılır görsün. helal ossun Tarantino, şahanesin!!!
  i-just-wanna-live
  i-just-wanna-live

  Takip Et! 14 Takipçi 125 Eleştirisini Oku

  3,5
  17 Temmuz 2008 tarihinde eklendi
  Quentin tarantinonun son dönem çektiği filmlerden haz etmeyen birisi olarak filmini çok gerekli bulduğumu söyleyemiyeceğim. Fakat bu istismar sinemasına başarılı bir örnek kattığı gerçeğini değiştirmez ama. Gerçekten format olarak ve filmdeki parçalar açısından eğlendiğim ve başarılı bulduğum ama hiç bir amaca ait olmayan istismar sinemasını da gerekli bulmadığımdan sadece kendisini tatmin etmek için çektiğini düşündüğüm bir yapım.
  Plagueis
  Plagueis

  Takip Et! 14 Takipçi 257 Eleştirisini Oku

  2,0
  19 Ocak 2008 tarihinde eklendi
  bu filmi beğenebilmek için önce tarantino’yu sevmek gerek bence sadece tarantino severlerin sevebileceği bir film çünkü. ama tarantino’nun en zayıf filmi olduğu kesin çünkü gişe amaçlı yapılmış bir film değil sadece b film çekme amacıyla yönetmenin giriştiği bir iş ve bunu da ustalıkla başarmış. bence kaza sahnelerindeki mükemmellik dışında bir özelliği olmayan bir film özellikle kızların yaptığı geyik muhabbeti tahammül edilir cinsten değil 4/10
  kemerlee
  kemerlee

  Takip Et! 397 Takipçi 693 Eleştirisini Oku

  2,5
  28 Temmuz 2012 tarihinde eklendi
  Sinema tarihinin en iyi filmlerinden olan suç başyapıtı Ucuz Romanı çeken, karışık kurgulu filmleri hortlatan, yazıdığı gerçekçi hatta büyüleyici replikleriyle tarz yaratan popüler sinemanın en büyük yönetmenlerinden olan Quentin Tarantino'nun B filmi ve suistimal sinemasına duyduğu hayranlık nedeniyle kankası Robert Rodriguez'le çektiği Grindhouse.(iki film birden oynatan ucuz sinemalar) Unutulmaya yüz tutmuş bu tarzı canlandırdı hemde gerektiğinden çok daha fazla saygı gösterildi. Açıkçası hem rodrigezin hemde Tarantinonun filmleri hem sinemalarının en kötü filmleri hemde birer çöpten farklı değiller.Gişede batmalarının en büyük nedenide bu olsa gerek.Filme gelirsek sert adam tipleriyle bildiğimiz Kurt Russela yakışmayan kadınları korkakça öldüren bir sapığın ve iki gurup kadını öldürme çabalası üzerine kurulu, en başta film fazlasıyla geveze,(tarantinonun erkek geyiklerini izlemeyi çok sevsemde burdaki muhabbetler resmen bayıyor) bol ayak ve bacak fetişliğinin yapıldığı Tarantinoya yakışmıyacak kadar sıkıcı sonundada ucuz adaletin dağıtıldığı bir çöp.
  ilsalaron
  ilsalaron

  Takip Et! 257 Takipçi 644 Eleştirisini Oku

  4,5
  18 Haziran 2007 tarihinde eklendi
  Kim ne eleştiri getirirse getirsin, kim nasıl nefret ederse etsin ben bu adama (Tarantino) hayranım. Her filmden sonra hayranlığım daha da artıyor zira Tarantino her filmden sonra kendini daha da geliştiryor daha da yeni ve uçuk işlere imza atıyor. Belki kankası Rodriguez hakkında halen soru işaretlerim olmasına rağmen Tarantino benim için fenomen adeta. Yine müthiş bir işe imza atmış, 70'lerin o B yapımı ucuz ?Grindhouse? olarak bilinen filmlere gönderme yaparken bunu günümüz sinemasına uyarlamış. Tutmuş 70'lerin her türlü teknik aksaklıklarını (gittiğim sinemada bazı seyirciler bu olayı ciddiye aldı ve görevlileri film bozuk diye uyardı(!?), kötü senaryo, ucuz kurgu, hippie tarzı güzel kızlar olaylarını günümüz teknolojisiyle (cep telefonu ve i-pod kullanımı) birleştirip o dönemin aktörü Kurt Russel'a başrol vererek hiç kimsenin yapmayı cesaret edemeyeceği bir filme imza atmış. Bana göre alkışlanması gereken bir olay, hele son bölümdeki jenerik yok mu işte Tarantino orada o döneme ne kadar saygılı olduğunu gösteriyor biz sinemaseverleri 70'lere tekrar götüryor. Tarantino hayranlarına sesleniyorum muhakkak kaçırmayın. Kanka Rodriguez'in Planet Terror'u dört gözle bekliyorum.
  teomansonmez
  teomansonmez

  Takip Et! 65 Takipçi 365 Eleştirisini Oku

  4,0
  16 Eylül 2006 tarihinde eklendi
  Merakla beklediğim bir proje.Tarantino Kurt Rusl'le iyi bir ikili olrlar umarım...
  merve357
  merve357

  Takip Et! 30 Takipçi 165 Eleştirisini Oku

  1,0
  6 Ağustos 2007 tarihinde eklendi
  ne büyük beklentilerim vardı bu filme gitmeden önce ühühüh
  filmin en güzel yanı eşsiz takip sahnesi
  ve müzikleriydi son 20 dk dışında baya sıkıcı bir film
  tarantino hayranı olarak hayal kırıklığı yaşadım
  haylan-18
  haylan-18

  Takip Et! 3 Takipçi 146 Eleştirisini Oku

  3,5
  4 Temmuz 2007 tarihinde eklendi
  ABD'de "B Sınıfı" denilen ve "2 Film Birden" oynatan sinemalar varmış. Özellikle 70'li yıllarda epey hakimiyetleri varmış. Tarantino da, her filminde sinemanın belli dönemlerinde etkisi olan türleri çıkış noktası yapıyor ama onu da kendine özgü bir sinema diline dönüştürüyor. "Ölüm Geçirmez"de de bu türün yani B Sınıfı Amerikan filmlerinin neredeyse birebir örneğini görüyoruz. İçi boş bir konu, bol erotizm, bir manyak, araba takipleri, bol bol kan. Tabi bu kadar da değil; Kopuk film görüntüleri, titrek geçişler, ani bir "The End" yazısı vs. Bu filmden tat almak için Tarantino sinemasını sevmek yetmez, 70'li yılların Komser Şahin'li Cüneyt Arkın filmlerinden de hoşlanmak gerekir.
  pi-bro
  pi-bro

  Takip Et! 1 Takipçi 101 Eleştirisini Oku

  5,0
  27 Ekim 2007 tarihinde eklendi
  piyasa film diye izleyecekseniz eğer hiç izlemeyin bu filmi.grindhouse ne demek önce ona bakın.istismar filmi ne demek onu öğrenin.tarantino bu filmde ucuz roman,rezervuar köpekleri gibi bişey yapmaya çalışmadı.olay zaten istismar filmi yapmaktı.gayet de iyi olmuş.anlamadan etmeden kötü film demek kolay.tarantino amacına kesinlikle ulaşmış
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top