Hesabım
  Aslan Kral
  Ortalama puan
  4,5
  994 Puanlama
  Aslan Kral hakkında görüşlerin ?

  84 Kullanıcı yorumları

  5
  38 Eleştiri
  4
  36 Eleştiri
  3
  6 Eleştiri
  2
  1 Eleştiri
  1
  2 Eleştiri
  0
  1 Eleştiri
  Sırala
  En yararlı eleştiriler En yeniler En çok eleştiri yazmış üyeler En çok takip edilen üyeler
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takipçi 1.439 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  30 Eylül 2012 tarihinde eklendi
  animasyon filmlerin oluşmasında çığır açıcı zamanının en iyi çizgi/sinema filmi 7/10
  deckard76
  deckard76

  Takipçi 317 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  13 Haziran 2011 tarihinde eklendi
  Çekilmiş en muhteşem en harika animasyon.Hamlet oyununun ormanda hayvanlar arasında geçen versiyonu sayılabilecek şahane film senaryo,müzik ve teknik olarak olağanüstü.Müziklerine imza atan Hans Zimmer usta tek Oscar ödülünü almıştır.
  kemerlee
  kemerlee

  Takipçi 693 değerlendirmeler Takip Et!

  1,0
  21 Ağustos 2012 tarihinde eklendi
  Çocukken sinemada izleyip bayıldığım bir animasyondu üç beş yıl önce blurayı elime geçince bir daha baktımki ilk dakikadan itibaren monarşiyi öven, seçilmiş kişi, kader gibi kalıpları kullanarak hayvanlar aileminde bile sınıf farkının ve gücün önemini ortaya koyan altmetinlerde emperyalizm olmazsa sistemin işlemiyeceğini çökeceğini söyleyen görüp görebileceğiniz en faşist animasyon.Duvar yıkıldıktan sonra zafer çığlıkları arasında yazılmış galiba senaryosu :)
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takipçi 2.129 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  15 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  90 ların en büyük gişe fatihlerinden...
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takipçi 1.684 değerlendirmeler Takip Et!

  4,5
  28 Şubat 2014 tarihinde eklendi
  Bu zamana kadar izlemediğim bir animasyondu lion king,keşke çocukken izleseymişim eminim daha fazla etkilenirdim,çok fazla bahsetmeye gerek yok zaten animasyonun babası diyebileceğimiz ilk film lion kingtir ama ben toy story'yi tercih ederim
  greendestiny
  greendestiny

  Takipçi 192 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  23 Mart 2011 tarihinde eklendi
  zamaninda cigir acmis bir animasyon fakat su anda onu kat be kat gecen o kadar cok animasyon varki, hem teknik olarak (teknolojinin gelismesiyle haliyle artik cok daha detayli animasyonlar var) hem de senaryo olarak..ilk cikan buyuk capli animasyon olmasindan dolayi bir yeri var fakat ayni zamanlarda cikan toy story nin cok gerisinde
  Chev
  Chev

  Takipçi 952 değerlendirmeler Takip Et!

  4,5
  14 Nisan 2009 tarihinde eklendi
  Mükemmel bir animasyon..Her yaştan kitlenin izleyebileceği bir yapım..İzlemeyen kalmamalı..
  wavinflag
  wavinflag

  Takipçi 69 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  13 Ekim 2009 tarihinde eklendi
  yaw herhangi bir kanal bu filmi yayınlasa ya? burdan sesleniyorum tv kanallarına garip garip animasyon filmler yayınlayacagınıza aslan kral 3 lemesini sırayla yayınlayın da hem kücükler hemde nostalji yapmak isteyen büyükler seyretsin.
  ozzy-badd
  ozzy-badd

  Takipçi 831 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  27 Mart 2010 tarihinde eklendi
  sinema tarihinin gelmiş - geçmiş en iyi animasyon filmi olduğunu düşünüyorum...94 teknolojisini de göz önünde bulundurursak kesinlikle bir başyapıt... insanı kendine çeken bir tarafı var filmin...başan sona şiir gibi akıyor... timon,pumba ve zazu karakterleri gerçekten filmin hem neşe hemde eğlence kaynağı olmuşlar...ve filme ap ayrı bir hava katmışlar... yaratılan orman atmosferi çok kaliteli ve emek harcandığı çok belli oluyor... hans zimmer imzalı müzikler ise ayakta alkışlanacak cinsten... müzikal filmler hiçbir zaman ilgimi çekmez ama bu filme müzikallik çok yakışmış ve çok şey katmış... film animasyonda dewrim niteliğinde zaten...o yıllarda bu tarz kaliteli animasyon filmi çekmek çok büyük emek gerektirir... seslendirmeside çok kaliteli olmuş... genel olarak unutulmaz sahneleriyle,unutulmaz karakterleriyle,konusu ve olay örgüsüyle,müthiş müzikleriyle izlediğim en iyi animasyon filmi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim...zamanında müzikleriyle 2 oscar almış...en iyi film komedi-müzikal dalındada altın küreyi kucaklamıştı...gerçek bir başyapıt...10/10
  erentos
  erentos

  Takipçi 299 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  2 Şubat 2009 tarihinde eklendi
  benim çocukluğumun filmidir ve hayatımda derin yerlere sahiptir. burada anlatmakla bitiremeyeceğim için, siz mutlaka izleyin.
  edenknight
  edenknight

  Takipçi 155 değerlendirmeler Takip Et!

  4,5
  15 Ocak 2007 tarihinde eklendi
  Daha gerilerde de yazmıştım ama yine de yazmadan duramayacağım,animasyon sanatının tepe noktalarından birisi ve tartışmasız Disney'in en iyisi sinemada gittiğim 7. ya da 8. filmdi(ilki Hayalet Avcıları2 idi:))9 yaşımdaydım çok net olarak hatırlıyorum ne kadar etkilendiğimi bundan önce Alaaddin'i seyretmiştim sadece uzun metraj animasyon olarak,ayrıca dublaj yapılan ilk animasyondu sinemalarda yanlış hatırlamıyorsam hatta girişdeki bayan vokali Zuhal Olcay yapmıştı.Bunların dışında birçoklarını bu kadar etkilemesinin ana nedeninin bu filmin belki de Disneyin yaptığı en sert ve gerçekçi yapım olmasından ileri geldiğini düşünüyorum,bir disney yapımında ilk kez ana karakterlerden(iyilerden) birinin ölümü var bu filmde.Ayrıca Hans Zimmer imzalı muhteşem müzikleri de unutmamak lazım,aynı yıl izlediğim Jurassic Park ile beraber tartışmasız klasikler.Saygılar.
  emreavcar
  emreavcar

  Takipçi 672 değerlendirmeler Takip Et!

  3,0
  21 Ocak 2005 tarihinde eklendi
  Disney'in Pixar ile ortaklığa geçip üç boyutlu animasyon alemine el atmadan önce zamanında hasılat rekorları kırarak herkesi şaşırtan, ama diğer taraftan da büyük küçük herkesin kalbini kazanan filmi. Öykü yönünden çok yenilik içermese de, Disney klasiği 'Bambi'nin annesini kaybetmesi gibi Sinba'nın da babasını kaybetmesi ve kötü amcasından intikam almaya soyunması gibi bir animasyonda karşımıza çıkacak ender sayıda etkileyici planlara sahip bir film. Artık bir Disney klasiği olduğunu ve keşfedilmesi gerektiğini de söylemeden geçmeyelim...(6/10)
  Plagueis
  Plagueis

  Takipçi 257 değerlendirmeler Takip Et!

  4,5
  30 Aralık 2006 tarihinde eklendi
  gelmiş geçmiş en iyi animasyon filmi bence.şimdi bile,inanılmaz teknolojilere sahipken bile böyle animasyonlar yapılamıyor yıllar önce izlemiştim ama etkisi unutulmazdır keşke bulsam da yine izlesem..
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takipçi 1.698 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  5 Haziran 2007 tarihinde eklendi
  sinemayla bu filmle tanışmıştım...belki bebek firarda da olabilir tam bilemiycem:Dama ilk filmlerimden biri buydu ve çok beğenmiştim.artık çocuk değilim ama hala beğeniyom:)filmde herşey vardı,müzik,dram,komedi falan hepsi...aslan kral bi efsanedir!
  beck31
  beck31

  Takipçi 1.383 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  15 Nisan 2007 tarihinde eklendi
  sinemada ilk izlediğim filmdir. bu yüzden yeri bende ayrıdır. müzikleri çok güzeldir. çizgi film alanında bir çığır açmıştır. disney’i de yine zirveye taşımıştır.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top