Hesabım
  Korkak Robert Ford'un Jesse James Suikastı
  Ortalama puan
  3,9
  742 Puanlama
  Korkak Robert Ford'un Jesse James Suikastı hakkında görüşlerin ?

  139 Kullanıcı yorumları

  5
  29 Eleştiri
  4
  62 Eleştiri
  3
  15 Eleştiri
  2
  20 Eleştiri
  1
  8 Eleştiri
  0
  5 Eleştiri
  Sırala
  En yararlı eleştiriler En yeniler En çok eleştiri yazmış üyeler En çok takip edilen üyeler
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takipçi 1.209 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  16 Eylül 2012 tarihinde eklendi
  Çok iyi filmler izledik,çok başyapıtlar da gördük ama bu seferki ''başyapıt'' deyip geçilemeyecek,belki adı bile konulamayacak ''başka bir şey''.Oyunculuklar,senaryo,görüntü yönetmenliği adeta sinema sanatına örnek olması için yapılmış gibi öylesine kusursuz ve etkileyici ki...Hareketten bu kadar uzak bir filmi yüz altmış dakika boyunca böylesine sürükleyici bir şekilde anlatabilmiş Andrew Dominik için bütün övgüler yetersiz kalır.Beş üzerinden beş yıldızla değil,yıldızlı pekiyiyle bile bu filmin hakkının verilemeyeceğini düşünüyorum.Gerçekten kelimeler yetmez.
  Ugur Tazegül
  Ugur Tazegül

  Takipçi 672 değerlendirmeler Takip Et!

  4,5
  20 Aralık 2016 tarihinde eklendi
  MÜKEMMEL BİR BAŞYAPIT
  The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford...
  Biyografi türünü severim.Özellikle bu türün çok iyi örneklerinden diye düşünüyorum.En azından beni çok etkiledi.
  Filmi izlerken konusundan çok etkilendim.Çok güzel bir senaryo hazırlanıp önümüze sunulmuş.Senaryosu bana göre oldukça sağlamdı evet hafif hafif ilerleyen ama ilerledikçe kendinidaha fazla sevdiren bir özelliği vardı.Jesse James'in yaşamı tüm boyutuyla ele alınmış.Özellikle çevresiyle ilişkileri beni oldukça etkiledi.Yaşamın ona gösterdiği tecrübe filmde oldukça derin bir şekilde anlatılmış ki insanların her davranışının temel sebebini sezebiliyor.İnsanların onun yanındayken özellikle sırları olanların tedirginliği onun ne kadar aslında görülmeyen korkutucu bir yanının olduğunun kanıtı idi.Robert Ford'un onunla başlayan ve gelişen ilişkisi ve Robert Ford'un gözünde Jesse James konuları güzel ele alınmıştı.Ayrıca Robert Ford'un ona aşırı hayranlığıda belki çoğu şeyi açıklıyor.Aslında filmde Jesse James'in bir sözü kulağımda çınlıyor.''Benim gibi mi olmak istiyorsun yoksa ben mi olmak istiyorsun''Belki de herşeyi açıklayan sözdü.Filmin finali müthiş hazırlanmış.Jesse James efsanesi tüm kanıtlarla gözler önüne seriliyor.Ve burda Robert Ford'un ruh hali ve aslında nasıl biri olduğu gizemi yavaş yavaş ortadankalkıyor.Yaşamındakideğişiklikleri ve hayal kırıklığı çok güzel anlatılmıştı.Hayal ettiği ile karşılaştığı durumun farkları tüm ince ayrıntısıyla ele alınmıştı.
  Brad Pitt ve Casey Affleck hayranı olarak ikisine de bayıldım.İkiside çok iyi performans ortaya koymuştu.Özellikle finalde Casey Affleck oyunculuğunu konuşturmuş.Çok beğendim.Sam Shepard'ı da beğendim.Tedirginliği ve korkuyu çok iyi yansıtmıştı.Jeremy Renner'da fena sayılmazdı.
  Filmin müzikleri çok çok güzeldi.Çok etkileyiciydiler.Nick Cave ve Warren Ellis güzel bir başarıya imza atmışlar.
  Senarist ve yönetmen Andrew Dominik çok güzel bir yapıt yaratmış.Kendisini tebrik ediyorum.Biyografi ve dram severler için kaçıramayacakları bir film.Kesinlikle tavsiye ediyorum.10 /8.5
  gskaltay
  gskaltay

  Takipçi 414 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  29 Mayıs 2008 tarihinde eklendi
  çok başarılı bir oyunculuk zekice diyaloglar ve izlenesi bir başyapıt
  deckard76
  deckard76

  Takipçi 317 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  9 Nisan 2011 tarihinde eklendi
  Son dnemin en ok deeri anlalamam filmi kesinlikle bu.Kusursuz oyunculuk performanslar,incelikli senaryosu ve Malick filmlerini anmsatan grselliiyle bayapt dzeyinde bir dram.Sinemada karakter odakl psikolojik western yaplabileceinin en salam kant.10/10
  kalpsiz
  kalpsiz

  Takipçi 252 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  24 Aralık 2008 tarihinde eklendi
  İlginç bir dram. Çok etkileyici..
  korcane
  korcane

  Takipçi 186 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  3 Mart 2008 tarihinde eklendi
  filmi sakın yok agır yok sıkıcı falan diye kaçırmayın gercekten bence kült bir kategoriye girebilecek kadar başarılı bir fılm..yani fılmde karakterler ınanılmaz muzıkler dogru yerde konmuş 'casey affleck 've 'brad pıtt' cok cok ii oynamışlar.film agır gıdıor fakat o kadar guzel işlenmişki konu sizi kımı yerde gerip kımı yerde hayrete dusurerek içine alıor.ayrıca goruntulerde ınanılmaz guzel bu fılmı mutlaka ızleyın ama dıkkatlı ve sindırerek ızleyın.aksıyon falan beklentınız olmadan gercekten sıkı bir fılm ızlemek ıstıosanız buyrun ..)
  cudiferat
  cudiferat

  Takipçi 177 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  19 Mayıs 2009 tarihinde eklendi
  Benim anlayamadığım nokta şu; kim "bu film çok sıkıcı, durağan" diye eleştiri yapmışsa, ardından "git aksiyon filmi izle" gibi bir yorum gelmiş. Yani bir filmin sıkıcı olmaması için ille aksiyon filmi mi olması gerek.(En basitinden sinemamızdan bir örnek: Masumiyet)

  Arkadaşlar bence duygusal düşünmeyi, Pitt Sevgimizi, Görsel Şöleni, O Harika Müzikleri (Soundtrack albümünü edindim çok güzeli, tavsiyemdir ), Brad Pittin ruhsal açıdan adeta çökmüş bir kişiyi ustaca canlandırmasını vs; bir kenara bırakalım film gerçekten çok uzundu, gereksiz derecede. Az önce sıraladığım ögeler belki bu filmi izlenesi kılan.

  Western mi? Açıkçası bence Western den çok daha dram filmi. Jesse James vurulduktan sonraki 15-20 dk. aslında filme bedel bence.

  Kısacası son 20 dakikası için izlenebilir izlenirse. Bunun haricinde çok bir extrası yok filmin; tamam perdeye iyi yansıtılmış bir dram (her saniyesiyle) ama kesinlikle gereksiz derecede uzun. 7,5/10
  beck31
  beck31

  Takipçi 1.383 değerlendirmeler Takip Et!

  4,5
  16 Eylül 2008 tarihinde eklendi
  oyunculukları harika, casey affleck süper, brad pitt kendini aşmış. oyuncuyum diye geçinenlerin bu filmi izlemesi lazım. hikaye mükemmel bir şekilde uyarlanmış. diyalogların bir tanesini bile kaçırmamanızı öneririm. hepsinin üzerinde tek tek dakikalarca düşünülmüş sanırım çünkü hepsi harikulade. müziklerini de es geçmeyeyim onlara da bayıldım. kısaca filmde her şey övgüyü hakediyor, olağanüstü bir film.
  ilsalaron
  ilsalaron

  Takipçi 644 değerlendirmeler Takip Et!

  1,0
  18 Kasım 2007 tarihinde eklendi
  Eğer Oscar'larda yahut herhangi bir başka film festivallerinde: En Sıkıcı Film, Seyircinin en çabuk çıktığı film, Seyircinin en bunaldığı film gibi ödüller olsaydı (!) iddia ediyorum bu film ödülleri parsellerdi. Ben böyle bir şey görmedim gittiğim seansta düşünün ilk yarıda en az 10 kişi ikinci yarıda da en az 10 kişi önümden söylenerek (!) salonu terk etti. Bir de düşünün film en az üç saat. Çok ağır tempoda işleyen, ninni tarzında müziği olan, başrol oyunculardan Casey Affleck (Ben Affleck'in kardeşi olması haricinde) çok ağır olarak oynadığı bir film var karşımızda. Bir de yönetmen bu ağır filme (temposu kampluğa hızında devam eden) tahammül etmemizi istiyoır gerisini siz düşünün.
  9060aragorn
  9060aragorn

  Takipçi 22 değerlendirmeler Takip Et!

  1,0
  22 Haziran 2006 tarihinde eklendi
  yok kardeşim ben pitt den iyi bir rol bekliyemem. Yani şöyle erkek gibi bir rol yapamıyor.Bence onun yerine orlando bloom veya ben affleck olsa daha iyiydi bence KESinlikle vasat bi filmi gecemez
  MojoRising
  MojoRising

  Takipçi 380 değerlendirmeler Takip Et!

  3,0
  10 Ağustos 2011 tarihinde eklendi
  Klasik yapida her film aslinda 3 temel unsur üzerine kuruludur. Atmosfer (yönetmen izleyicinin içene girebilecegi bir atmosfer yaratmaya çalisir) , Özdeslestirme (filmdeki iyi karakterle özlesir, kötü karakterden nefret etmemiz saglanir) , Katharsis -Duygulardan Arindirma- filmin sonunda yönetmen iyileri ödüllendirir ve kötüleri cezalandirir ki biz de seyirci olarak gönül rahatligiyla, kötü karaktere besledigimiz nefret duygusundan arinmis olarak salondan ayriliriz - çünkü kötü cezasini çekmistir,iyi de hak ettigi yasama kavusmustur). Tüm bunlardan bahsetmemin nedeni filmin karakterlerinden hiçbirinin aslinda ne yeterince kötü, ne de yeterince iyi olmasi.Yönetmen cesur bir yaklasim sergilemis klasik sinema dilinin iyi adam-kötü adam kliselerine girmemis, ama sanat galiba biraz da kliselerden tat aliyor.Hiç bir karakterin yeterince iyi veya yeterince kötü olmadigi bir eserde ilk paragrafta anlattigim Özdeslestirme ve Katharsis islemiyor.Ortaya çikan eser özgün fakat etkileyicilikten uzak bir eser oluyor.Özgün ama çok da etkileyici olamayan, klasik ama vurucu olan? Ilkini tercih edenler filmi izlemeli. Iyi seyirler.
  wolkiwolki
  wolkiwolki

  Takipçi 454 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  12 Ocak 2009 tarihinde eklendi
  İzlediğim en sıradışı Jesse James filmiydi bu. Sıradışılık isminden başlıyor zaten:The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford, Korkak Robert Ford'un Jesse James Suikastı...Gerçekten de adamların boşuna filme bu ismi koymadıklarını anladım; meğer karakter tahlili ağırlıklı bir filmmiş de ondan :))Bu tarz filmleri çok tutmam esasen ama Jesse James çetesini canlandıran oyuncuların tümü, başta Casey Affleck ve Brad Pitt hakikaten harika bir oyunculuk örneği sergilemişler. Karakter tahlillerinden hoşlanan izleyici için bulunmaz bir film olduğunu söyleyebilirim filmin. Yok eğer aksiyonu bol bir film görmeyi umarak izleyenlerdenseniz beğenmediğinize bahse girerim...Film gerçekten üst düzey bir kaliteye sahip, ancak uyarmakta yarar var, beklentiniz ne ise ona göre karar vermenizi öneririm izleyip izlememek konusunda. Özellikle aksiyon bulacağını sanan arkadaşlar izlemeye başladıklarında epey bir sıkılabilirler filmde. Ayrıca, oldukça da uzun bir film...
  VcdSamimiyeti
  VcdSamimiyeti

  Takipçi 283 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  27 Nisan 2010 tarihinde eklendi
  Kaliteli bir uyarlama !Western filmi diye hurraaa atraksiyon,banka soymalar,düellolar,çatışma sahneleri bekleyenler filmden hiçbir tat alamazlar ve zaten sonuna gelmeden kapatırlar.Çok başarılı görüntü yönetmenliği ve üstün oyunculuk performansları filmin sinema sanatı açısından olumlu yanları...Biraz dağınık anlatılmış ama kaliteli bir uyarlama...8/10
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takipçi 1.698 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  1 Mart 2008 tarihinde eklendi
  herşeyi sıfır olsa sadece soundtrackleri(özellikle nick cave) için bile izlenebilecek bir film.sahneler arasında giren müzikler o kadar çok şey katıyor ki filme.beğenmeyenler filmin yavaş ilerlediğini,temponun çok düşük olduğunu,sadece o malum sahnenin güzel olduğunu vs. belirtiyorlar genelde.fakat unutmamalıyız ki bu yaşanmış gerçek bir olay.yani şöyle ki;filmin sonunu herkes aylar öncesinden biliyordu,bu nedenle izlerken pek bir merak uyandırmaması normal,zaten filmin sonu filmin adında bile verilmiş.bize sadece aradaki bazı olaylara tanıklık etmek düşüyor.bence kaliteli ve güzel bir yapım.çekimler harika,western havasını çok iyi yansıtıyor.oyunculuklar belki de son yıllardaki sayılı olanlardan,sam rockwell çok iyi,tabii pitt ve affleck de.gereksiz uzatılmış,sıkıcı sahneler olduğunu düşünmüyorum.konu da oldukça çarpıcı,küçükken takıntılık derecesinde idolünüz olan insanı büyüdüğünüzde öldürdüğünüzü düşünün.filmi uzun zaman beklemiştim ve çok merak ediyordum,açıkçası beni pişman etmedi izlediğime.mükemmel mi'değil.ancak 8 puanı da hak ediyor.
  Selcuk Genc
  Selcuk Genc

  Takipçi 314 değerlendirmeler Takip Et!

  2,5
  1 Mart 2008 tarihinde eklendi
  Korkak Robert Ford'un Jesse James Suikastı mutlaka izlenmeli.Andrew Dominik’in bu 3 saatlik destansı hikayeyi yalın anlatış biçimi görüntüleri ve müzikleri ile büyüleyici. Casey Affleck ve Brad Pitt arasındaki paslaşmalar ise parmak ısırtacak türden...oscardan eli boş dönsede yinede yılın en iyilerinden biri diyebilirim
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top