Hesabım
  Temel Parçacıklar
  Temel Parçacıklar
  4 Mayıs 2007 Sinemada / 1s 53dk / Dram
  Yönetmen Oskar Roehler
  Senarist Michel Houellebecq, Oskar Roehler
  Oyuncular: Moritz Bleibtreu, Christian Ulmen, Franka Potente
  Orijinal adı Elementarteilchen
  Üyeler
  2,7 83 Puanlama ve 24 Eleştiri
  Beyazperde
  3,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Michel Houellebecq’in tartışmalı romanını temel alan filmde birbirinden çok farklı karakterlerdeki üvey kardeşler Micheal ve Bruno’nun hayatları ve özellikle de dengesiz cinsellikleri konu ediliyor. Yalnız kendi aşklarını önemseyen uçuk kaçık bir anne ile geçen kaotik bir çocukluk dönemi ardından Michael, moleküler biyoloji uzmanı olur. Kadınlardan ziyade genlerle ilgilenmektedir. Bruno ise cinsel arzuları konusunda obsesiftir ve tatminini genelde fahişelerde bulur. Ancak Christiane ile tanıştığında hayatı değişmeye başlar. Bu sırada Michael da gençlik aşkı Annabelle ile buluşur. Filmde yer alan Moritz Bleibtreu 56. Berlin Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülü almıştır.

  Beyazperde Eleştirisi

  3,5
  İyi
  Temel Parçacıklar

  <b>Temel Parçacıklar</b>ınızı Biliyor musunuz?

  Yazar: Zeren Somunkıran
  Moritz Belibtrue, Franka Potente ve Micheal Houellebecq... Bu üç ismin oyuncu ve yazar olarak yer aldığı bir filmin bünyemde heyecan yaratmaması kesinlikle mümkün değil. Koş Lola Koş filminde zaten kalbimde yer eden bir ikiliye dönüşmüş olan Moritz Belibtrue/Franka Potente ikilisi, yine yeni yeniden Micheal Houellebecq'in tartışmalar koparmış kült romanı Temel Parçacıklar'ın beyazperde uyarlamasında rol alınca heyecanla beklememek nasıl mümkün olsun? !F İstanbul Film Festivali'nin kalabalıklığı keyif veren salonlarında, az sonra karşılaşacağım film ile ilgili son notları okurken, bir yandan da benimle birlikte bekleyen izleyicilerin yüzlerinde aynı heyecanı aramaktan da geri duramıyordum.Peki bu kadar heyecan yaratan film, bittiğinde heyecanımı çoşkuya çevirebilmiş miydi? Bu, 'evet' ya da 'hayır' gibi tek kelimelik cevap vermek istemediğim bir soru. Micheal Houellebecq'in, kendisini okum
  Eleştirinin tamamı
  Öneriler

  Oyuncular

  Moritz Bleibtreu
  Rolü : Bruno
  Christian Ulmen
  Rolü : Michael
  Franka Potente
  Rolü : Annabelle
  Martina Gedeck
  Rolü : Christiane
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  mawi-777
  mawi-777

  Takip Et! Takipçi 144 Eleştirisini Oku

  4,0
  30 Mart 2007 tarihinde eklendi
  necromancide agır konusmus. filme yorum yazmadan önce site yazarlarından zeren'in yazısını okudum. Ben de aynen onun gibi bi filmde Moritz Bleibtreu oynuyorsa izlenmeli die düşünüorum. Ödüül almasına ise daha daha sevindim. Haketmiş bence. Flm belki yapı itibariyle kusurlara sahip. Gercektende gecişler kopuk ama konu ile ayakta duruyor. izlenmeli.
  gokhansld
  gokhansld

  Takip Et! Takipçi 144 Eleştirisini Oku

  2,0
  14 Mayıs 2010 tarihinde eklendi
  Filmin başında ki sürükleyici hava ortalarında yavaşladı ve nihayet filmin sonunda adeta işkenceye dönüştü. Sonunu zor getirdiğim bir film...
  beck31
  beck31

  Takip Et! Takipçi 1.383 Eleştirisini Oku

  3,5
  18 Kasım 2007 tarihinde eklendi
  Film genel olarak çok iyi olmasa da belki de sadece konusu sarmadı sonu kesinlikle akılda kalıyor. sırf sonu için bile izlenebilir.Moritz Bleibtreu yine cok guzel bir performans sergilemis.
  pinkcadillac
  pinkcadillac

  Takip Et! Takipçi 127 Eleştirisini Oku

  2,0
  9 Haziran 2007 tarihinde eklendi
  film maalesef beklentilerimi karşılamadı. kitabın mesajı modern yaşamın boşluğu olsa da filmde bu mesaj verilememiş. film daha çok bruno’nun sorunları üzerine kurgulanmış. oyuncu seçimi çok başarılı ama senaryoda büyük kopukluklar var. film müzikleri çok güzel ancak soundtrack’le ilgili hiç bir yerde bilgi bulamadım. özellikle filmin sonunda çalan şarkı... izlenmese de olur bir film, insanı fazla etkilemiyor.
  24 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  16 Fotoğraf

  Teknik bilgiler

  Ülke Almanya
  Dağıtımcı -
  Yapım yılı 2006
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe 6 000 000 $
  Dil Almanca, İngilizce
  Görüntü formatı 35 mm
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı 2.35 : 1 Cinemascope
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top