Hesabım
  Halloween
  Ortalama puan
  3,2
  375 Puanlama
  Halloween hakkında görüşlerin ?

  106 Kullanıcı yorumları

  5
  10 Eleştiri
  4
  24 Eleştiri
  3
  11 Eleştiri
  2
  36 Eleştiri
  1
  20 Eleştiri
  0
  5 Eleştiri
  Damla AĞÜZÜM
  Damla AĞÜZÜM

  Takip Et! 24 Eleştirisini Oku

  3,5
  13 Ağustos 2021 tarihinde eklendi
  YARAMAZ MİCHAEL BÜYÜDÜ...

  Rob Zombie'nin Michael Myers serisini kronolojik ve açıklayıcı şekilde ele aldığı bu filmde, geçmişten günümüze gelen Michael efsanesinin en temel yansıması göze çarpmaktadır. Michael Myers kimdir, neden bu cinayetleri işlemektedir soruları bu filmle adeta cevaplamaktadır.
  Sorunlu bir çocuk olan Michael'ın ailesi de sorumludur. Dolayısıyla yetiştirilme tarzı, aile içi düzen, anne mesleği, ablası ile ilişkisi de sorunlarını perçinlerken Michael adeta dünyaya katil olmak için gelen biri izlenimi kazanır.
  Michael Myers'ın ailesinden kalan tek kişiyi bulmak için yaptığı katliamların sonunda yine filme ölümüyle bir kapanış yapılır. Oysa şu gerçek unutulur: Michael - nedensizce- ölümsüzdür.
  TC Dogan Can
  TC Dogan Can

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  11 Mayıs 2020 tarihinde eklendi
  izlemek için ne yapmam gerekiyor bilmiyorum NASIL İZLEYEBİLİRİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM TEŞEKÜR
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takip Et! Takipçi 1.209 Eleştirisini Oku

  2,5
  28 Ekim 2012 tarihinde eklendi
  Eleştirmenleri de seyirciyi de ikiye bölmüş filmlerden biri.Bunun çok başarılı bir yeniden çevrim olduğunu,hatta ilk filmin başarısına yaklaştığını iddia edenler Rob Zombie'nin müziğine ya da Michael Myers'a hayran olabilirler ama bu açık açık kötü bir film.Belki o en uyduruk,pespaye örneklerden değil ama sıradan bir teen-slasher olarak tabir etmek üç paragraflık bir yazı kadar açıklayıcı olacaktır.Rob Zombie zaten esas olarak müzisyen kimliğiyle tanınan,sinemadan gelmeyen biri ve bir korku filmini iyi film klasmanına dahil edebilmek için yönetmeninde çok farklı meziyetler olması lazım.Zombie'de bunlar olmayabilir,bunun için kendisini eleştirmek gereksiz olur,kendisi özgün filmler de çekebilir (ki bu onlardan biri değil) ama iyi filmler sadece korku filmi sevdasıyla değil,gerçek sinema sevgisi ve yetenekle mümkün olur.
  kemerlee
  kemerlee

  Takip Et! Takipçi 693 Eleştirisini Oku

  4,0
  11 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  John Carpentarın başlattığı bir çok kişiye göre bir korku başyapıtı olarak sayılan Korku bayramının yarım düzüneyi geçen filmleriyle artık sulandırıldığı bir dönemde ilk filmin öncesine dönüp bir canavarın nasıl doğduğunu resmeden psikolojik yaklaşımıyla taktir toplayan çok kaliteli bir korku filmi.Zombienin bu filmi ne kadar başarılıysa arkasından gelen filmde o derece kötü.Bu yüzden sadece bunu seğredin seriyi burda en güzel şekliyle bitirin derim ben.
  BLACKANGELS
  BLACKANGELS

  Takip Et! Takipçi 5 Eleştirisini Oku

  4,5
  17 Mayıs 2011 tarihinde eklendi
  Halloween

  Hepimizin hayatında korkunun tadına vardığımız bir seyirlik film olmuştur işte bu seride benim o tadı aldığım bir tat acıda olsa her tat ayrı bir haz verir.
  DarkAngel2
  DarkAngel2

  Takip Et! Takipçi 39 Eleştirisini Oku

  3,5
  18 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  Rob zombinin diğerlerinegöre vasat ve yaratıcılık unsuru az olan filmi
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! Takipçi 2.129 Eleştirisini Oku

  5,0
  26 Ekim 2010 tarihinde eklendi
  Çok başarılı bir yeniden çevrim...
  odinhan
  odinhan

  Takip Et! Takipçi 1.029 Eleştirisini Oku

  3,0
  23 Kasım 2009 tarihinde eklendi
  Rob zombienin çizgisini koruduğu bir film olmuş.Başlangıç gayet iyi , ortalarında tüm korku filmi klişeleri kullanılmaya başlanıyor,son çeyrek ve final ise içler acısı ve gülünç.Sonuç;vasat.10/6
  nskmourinho
  nskmourinho

  Takip Et! Takipçi 998 Eleştirisini Oku

  1,0
  4 Eylül 2009 tarihinde eklendi
  Saçma.Baştan asagıya mantık ve zamanlama hatalarıyla dolu klişerle kuşanmış kötü bir film
  s.severus
  s.severus

  Takip Et! Takipçi 56 Eleştirisini Oku

  2,5
  10 Mart 2009 tarihinde eklendi
  Jasondan sonraki en sevdiğim seri katil(bendede biraz sadistlik var herhalde:))film öncelikle sevdiğim türlerden oluşan bir yıldızlar kadrosuna sahip.Malcolm mc dowell-william forsythe-danny trejo ve zombie nin kendi ekibiniden the devılsreject ve 1000 ceset evinini palyaçosu sid haig (gör onu duy onu ve gerçekten hisset onu) var.Film genel konu itibariyle orjinal filme sadık kalıyor ve rob zombinin yaptığı en iyi şey bence carpenterin orjinal müziğine dokunmamış olması ve müziği tam gerektiği yerlerde kullanması olmuş.Mıchael myers ın çocukluğundan başlayarak nasıl bu hale geldiğini anlatması filmin orjinaline bir ek bana göre.Asıl filmde hatırladığım bu anlatış ve anımsamalar takip eden diğer bölümlerle birlikte geriye dönüşlerle birlikte anlatılmıştı.Buda bölümler arasında aradan geçen uzun zaman boyunca hikayede kopukluklar meydana getiriyor ve her filmi ayrı ayrı düşünmeye itiyordu bizi.Mıchael myers ın hikayesiyle alakasız vede en gereksiz bölüm olan 3.bölümün sözünü bile etmeye gerek yok zaten.Aile ve okul baskısı içinde ezik bir hayat sürmeye çalışan mıchael myers (dr.loomise göre bu kötülük zaten onun içinde vardır)birgün bu şiddeti dışarı vurur ve kızkardeşini onun sevgilisini ve üvey babasını onun öncesinde ise okulda kendini itip kakan arkadaşını öldürerek ilk cinayetlerine başlar.Uzun yıllar hapishanede kaldıktan sonra bir nakil sırasında üç beş mahkumuda öldürerek maalesef bu yıllar boyunca kendisiyle ilgilenen danny trejo yuda öldürerek (bence bunu yapmamalıydı yazık oldu adam dr.loomise gerçekten haklı belkide bu çocuk şeytanın ta kendisi:))kaçar amacı kayıp kızkardeşini bulmaktır sadece fakat işler istediği gibi gitmez ve peşinde dr.loomisle cinayetlerine devam eder.Benim dr.loomis hakkında tek anlamadığım şey bir doktorun psikiyatristin hastasını tedavi etmek için uğraşmak yerine onu öldürmek için çabalaması oluyor.Bilmiyorum dr.tabi haklıdır.Bu tüm seri boyunca böyleydi.Birçok yönden başarılı ve john carpenterın yüzünü güldürecek bir film olmuş bence.Korku filmi meraklılarını tatmin edecek bir yapım
  ammeh
  ammeh

  Takip Et! Takipçi 154 Eleştirisini Oku

  1,5
  10 Mart 2009 tarihinde eklendi
  halloween ressurection iyi değildi. ama halloween 2007 aralarında bir bağ olmamasına rağmen tek başına bir film olarakta gayet kötü! bu kadar sermayeden yenir. hadi halloween filmidir izleyelim dedikçe cıvıtıyorlar. rob zombie allah belanı versin seninde klasik bir filmi yeniden çevirerek berbat ettin filmin pornodan farkı kalmamış ya o bizim halloweenimiz gitmiş püff oluş uçmuş yerinde yeller esiyor.
  omur-gun
  omur-gun

  Takip Et! 31 Eleştirisini Oku

  2,5
  20 Şubat 2009 tarihinde eklendi
  Korku filmi değil diyebilirim. Ama arşivimde bulunmakta olan olan bir yapıt (Part 4 hariç). Myers amca bence Jason ile karşılaşmalı nasıl Fredy vs Jason oldu şimdide, Jason vs Michael olabilir.
  furkancit
  furkancit

  Takip Et! 7 Eleştirisini Oku

  2,5
  7 Şubat 2009 tarihinde eklendi
  yaaa iyi bir gerilim filmi diyebilirim ama korku asla
  sinema
  1 ziyaretçi
  3,5
  29 Ocak 2009 tarihinde eklendi
  Öyle sandığınız dandik korku filmlerinden biri değil bu. Çok orjinal ve insanı gerçekten geriyor. Filmin ilk yarısına geldiğimde kendi kendime acaba izlediğim en iyi korku-gerilim filmi bu mu olacak diye sordum! Ama dürüst olmak gerekirse ikinci yarısı biraz da olsa sıkmaya başladı. Ve final sahnesinden çok şey bekliyorum. Bir sürpriz bekliyordum. Maalesef bulamadım.

  7.5/10
  gokselarali
  gokselarali

  Takip Et! 10 Eleştirisini Oku

  2,5
  21 Ocak 2009 tarihinde eklendi
  Gereksiz saçma bir film.Ölüp ölüp dirilen bir adam izlemek istiyorsanız izleyen.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top