Hesabım
  Altın Pusula
  Ortalama puan
  3,2
  1565 Puanlama ve 222 Eleştiri
  dağılımı 222 Eleştiri notla
  22 Eleştiri
  44 Eleştiri
  41 Eleştiri
  60 Eleştiri
  35 Eleştiri
  20 Eleştiri
  Altın Pusula hakkında görüşlerin ?

  222 kullanıcı eleştirisi

  ill-key
  ill-key

  Takip Et! 10 Takipçi 211 Eleştirisini Oku

  3,5
  13 Ocak 2010 tarihinde eklendi
  Bütçesine göre vasat bir film.. Basit diyaloglar, anlamsız geçişler, ne olduğu baştan belli sahneler.. Yaratılık yok, müzikler berbat..Tek kelime ile hayal kırıklığı.. Bir filmde bu kadar esnediğimi hatırlamıyorum..10/6..
  gokhansld
  gokhansld

  Takip Et! 2 Takipçi 144 Eleştirisini Oku

  3,5
  25 Ekim 2009 tarihinde eklendi
  Nicole Kidman bile kurtaramadı filmi.
  Sarp Baran
  Sarp Baran

  Takip Et! 6 Takipçi 135 Eleştirisini Oku

  2,5
  3 Mayıs 2020 tarihinde eklendi
  Çok klasik animasyon filmlerine benziyor. Yani tarzı sanki başka bir filmden alınmış gibi geldi.
  Demek istediğim film bana çok özel hissettirmedi. 6/10
  Ilknur K
  Ilknur K

  Takip Et! 2346 Takipçi 1 153 Eleştirisini Oku

  3,0
  16 Aralık 2008 tarihinde eklendi
  Fena değildi. ama beklenileni vermiyor. ilginç bir konu ama seri filmi olacağı için yarıda kesmişler ve gereksiz uzatmalar var. 10/6
  volkanick
  volkanick

  Takip Et! 320 Takipçi 683 Eleştirisini Oku

  2,0
  2 Ekim 2011 tarihinde eklendi
  Hedet kitlesi çocuklar olsada yeğenlerim filmin yarısında bilgisayar başına koştular bense kötüde olsa filmi yarıda bırakmayı sevmediğimden sonunu getirdim.Son derece kötü bir film olduğunda ısrarcıyım.Hikayenin hiçbir akıcılığı ve heyecanı yoktu.D.Craig ve N.Cidman filmde başrol değil konuk oyuncu statüsünde idiler.Hele D.Craigin varlığı ile yokluğu belli değildi.Filmin finalinde devamının geleceği vurgusunu yapmışlar ama hiçbir yapımcının bu filmin devamı için para yatıracağına ihtimal vermiyorum.O yüzden rahat olabiliriz.Korkmamıza gerek yok :))
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! 2663 Takipçi 1 684 Eleştirisini Oku

  3,5
  1 Temmuz 2008 tarihinde eklendi
  Çok yüksek bir bütçeyle çekilmiş olduğunu duydum ama filmde birkaç aksiyon sahnesi dışında pek bir şey yoktu.Bu kadar para nereye harcanmış acaba'Film fena değil ama yani sonunda keşke ikinci filmin geleceği bu kadar belli edilmeseydi de sürpriz olsaydı daha iyi olurdu.Çok fazla beklentiye girmeden ailece izlenebilir.Oyuncu kadrosu bence filmin en büyük artısı.7/10
  Chev
  Chev

  Takip Et! 826 Takipçi 952 Eleştirisini Oku

  4,0
  23 Mayıs 2008 tarihinde eklendi
  Ortada bir film olmuş ama sizi masalsı dünyasına alıyor ve filmi yaşıyorsunuz,cocuk filmi olarak görmeyin ayrıca Nicole Kidman ın oyunculuğundanda bahsetmeye gerek yok sanırım=)
  throughout
  throughout

  Takip Et! 75 Takipçi 367 Eleştirisini Oku

  0,5
  30 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  nicole kidman filmografisine yakışmayan bir film.. tam anlamıyla sıkıcı bir film.. 3/10
  semahos
  semahos

  Takip Et! 46 Takipçi 193 Eleştirisini Oku

  2,5
  5 Kasım 2008 tarihinde eklendi
  Aslında filme gitmeyi düşünmemiştim.Ama arkadaşlar gidiyordu ve bende gitmek istedim.Gerçekten hayran kaldım.Çok güzeldi
  e-ergener
  e-ergener

  Takip Et! 38 Takipçi 337 Eleştirisini Oku

  4,0
  14 Ocak 2008 tarihinde eklendi
  Beklentilerim düzeyinde bir filmdi. Ama seri işlerini çok çok iyi yapan bir ekip olmasından dolayı ilerisinin daha da güzel olacağı kanaatindeyim. Nicole Kidman’a kötü rolü de çok yakışmış. Ne yapsa yakışıyor. Daha çok film çevirmesini istiyorum her ne kadar ilerlese de yaşı..
  +frekans
  +frekans

  Takip Et! 22 Takipçi 83 Eleştirisini Oku

  4,0
  19 Ağustos 2008 tarihinde eklendi
  beklentilerin çok altında bir film çıktı spiderman 3 den pahalı yapım 2007 de dünyanın en pahalı yapımıydı ama daniel craig çok arka planda kalan bir roldeydi bence 2.sinde daha ön planda olacak ve eminim oyunculuğuyle filmin kalitesini arttıracak ama yinede kötü film değil ..
  zafer-calayoglu
  zafer-calayoglu

  Takip Et! 19 Takipçi 249 Eleştirisini Oku

  1,5
  4 Kasım 2008 tarihinde eklendi
  film kötüydü, kurgusu oyunculuklar senaryo ben bilmiyorum ama bu tarz fantastik kitap uyarlamalarını yapamıyorlar narnia iyi sıyrıldı ilk filmiyle 2. filmiyle oda kötüydü. en iyi fantastik kitap uyarlaması yüzüklerin efendisi bunu zaten dünya biliyor neyse daha fazla karalamadan izlemenizi tavsiye etmediğimi söyliyim sonu bşrden bitti sonuç falan yok ben oyunculara da baktım ileride devam durumu var mı diye ama öle bir sonuçta göremedim bakalım devamı gelecek mi? 10/3
  delicewatt
  delicewatt

  Takip Et! 16 Takipçi 244 Eleştirisini Oku

  4,0
  1 Temmuz 2007 tarihinde eklendi
  kadro çok sağlam olmuş!
  cougarcop
  cougarcop

  Takip Et! 8 Takipçi 171 Eleştirisini Oku

  3,0
  18 Ocak 2010 tarihinde eklendi
  kitabı okumadım ama kitap hakkında yazılan yorumlara binaen filmde ,kitabın ruhunun çalındığı söyleniyor. bu da gişe için 'kıvırmak' anlamına geliyor. film ise görsel açıdan tatmin edici ama bu kadar büyük bir bütçe için hayal kırıklığı maalesef. sanırım 2.film için yeteri kadar umut vermedi ilk film. çocukların bu kadar fantastik bir dünyada gezinmesi ise ne kadar ruh sağlıklarını etkiler bilmiyorum. netice itibariyle insanı pek etkilemeyen sıradan bir iş çıkarılmış. 6/10
  tropter
  tropter

  Takip Et! 3 Takipçi 123 Eleştirisini Oku

  2,0
  25 Ekim 2009 tarihinde eklendi
  Arkadaşlara katılıyorum.Eva Green,Nicole Kidman,Daniel Craig,Sam Eliot,İan Mcaen ve diğerleri.Bu muhteşem kadroya yazık edilmiş.Serinin ilk filmi fiyaskoyla sonuçlandığı için 2.sini viyona sokamadılar galiba.Yoksa 2007den beri 3 sene zaman geçti.Yüzüklerin Efendisi başarılı olduğu için arka arkaya heryıl birer bölümünü vizyona sokmuşlardı.Fiyasko filmler furyasına bir film daha ekleyin.
  09tekke
  09tekke

  Takip Et! 1 Takipçi 83 Eleştirisini Oku

  3,5
  13 Aralık 2007 tarihinde eklendi
  bu yorumu filmden çıktıktan hemen sonra yani sıcağı sıcağına yazıyorum.öncelikle en çok para harcanan film olmasından dolayı izleyici(ben)filmden daha çok şey bekliyor.bence film bunun karşılığını veremiyor.belkide yaşım biraz daha küçük olsaydı filmden daha fazla etkilenebilirdim. sonuçta filmden çıktığınızda aklınızda(benim aklımda)ayıların döğüştüğü sahne kalıyor.devamınıda çekeceklergibi gözüküyor.
  wavinflag
  wavinflag

  Takip Et! 1 Takipçi 69 Eleştirisini Oku

  2,5
  1 Ocak 2009 tarihinde eklendi
  bu kadar büyük bir bütce , bu kadar büyük oyuncular ama ortaya cıkan filme bak.Bence filmin en ilgi ceken yani kutup ayısının oldugu sahneler.Cok gercekci yapmıslar.Arogdaki dinozorlar gibi yapmacık durmuyor.
  redjingle
  redjingle

  Takip Et! 1 Takipçi 35 Eleştirisini Oku

  2,5
  12 Ocak 2009 tarihinde eklendi
  Bu film nasıl oluyor da tarihin en pahalı filmi oluyor anlamadım.Gerçekten öyleyse bile paraya yazık etmişler.Kötüydü.
  nskmourinho
  nskmourinho

  Takip Et! 1253 Takipçi 998 Eleştirisini Oku

  2,0
  24 Temmuz 2010 tarihinde eklendi
  Hava zaten sıcak birde bu filmin yavan mı yavan temposu eklenince cehennemi gördüm resmen.Senaryodan,yönetmenliğe her şey vasat bu filmde.Boş vaktiniz olsa bile izlemeyin kitap okuyun,uyuyun,ders çalışın 4/10
  ilsalaron
  ilsalaron

  Takip Et! 257 Takipçi 644 Eleştirisini Oku

  4,0
  10 Aralık 2007 tarihinde eklendi
  Bir yanda geçen hafta izlediğim ?müthiş? denilen 3/d Imax teknolojileri kullanan, ?motion-capture animation? tarzında çoğu sinemalarda yer sorunu yaşanan Fantastik-Epik film ?Beowulf?, diğer yanda usta oyuncuları olan zaman zaman teknolojinin nimetlerinden yararlanmış ama ?Beowulf? filmine kıyasla kendi yağında kavrulmaya uğraşan bu hafta izlediğim ?Altın Pusula? Filmi, iddia ediyorum ikincisi ilkine herşeyiyle fark attı bana göre. Çok iyi bir Kurgu, Senaryo iyi işlenmiş, ?Harry Potter? karakterini veya Daniel Radcliffe'ın tabiri caizse pabucunu dama atan bir Dakato Blue Richards performansı, az ama öz oynamalarına rağmen bir Daniel Craig ve Nicole Kidman performansları herşeyiyle çok çok başarılı bir film karşımızda. Zaman zaman filmin noksanlıkları olsa da, filmde geçen unsurların fazla açıklanamaması (örneğin ?Hamhumların? ne olduğunu film boyunca çözemedim) veya bazı sahnelerin sırf büyüklere yönelik olması (bu filme +13 sınır konulabilirdi) film bana göre çok başarılı. Bu filmin en büyük artısı ise çocuklara hayvan sevgisini aşılamasıdır, bu filmin umarım ikinci bölümü çekilir.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top