Hesabım
  Hokkabaz
  Ortalama puan
  3,9
  2624 Puanlama
  Hokkabaz hakkında görüşlerin ?

  445 Kullanıcı yorumları

  5
  72 Eleştiri
  4
  198 Eleştiri
  3
  68 Eleştiri
  2
  52 Eleştiri
  1
  37 Eleştiri
  0
  18 Eleştiri
  Sırala
  En yararlı eleştiriler En yeniler En çok eleştiri yazmış üyeler En çok takip edilen üyeler
  volkanick
  volkanick

  Takipçi 683 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  22 Haziran 2010 tarihinde eklendi
  Cem Yılmaz'ın en iyi filmi ama müzikler o kadar başarılı değil
  Ahmet G.
  Ahmet G.

  Takipçi 218 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  27 Ekim 2006 tarihinde eklendi
  Çok az küfür vardı ama onlar da zaten gerçek hayatta kimsenin yabancı olmadığı kelamlardır yani!Bu konuda eleştirilemez en azından.Ama ben gülmeme rağmen yine de çok çok etkilenmedim.Kafa dağıtmak isteyen gidebilir.Pişman olacağını sanmıyorum.Fakaaat belirtmemde yarar olacağını tahmin ediyorum,bu filme gitmeye karar verenin,bu filmden hemen sonraki seansa Sınav’a girmesini tavsiye ederim.Önce değil ama sonra haaa!Ne demek istediğimi anlarlar.Sakın korsan almayın!Gidin abi filmlere,gidin de tam tadında izleyin şunları yahu!Hadi yapımcıları,emeği geçenleri boşverdim, kendinize de mi saygınız yok!Zevkinizden feragat etmeyin 3-5 YTL için! Korsana hayır!
  xhero1905
  xhero1905

  Takipçi 167 değerlendirmeler Takip Et!

  4,5
  25 Ekim 2006 tarihinde eklendi
  Cem Yılmaz'ın dramı da gayet iyi yaptığını gösteren bir film.Bazı esprileri "herşey çok güzel olacak" ı tekrar eder gibi görünse de oldukça keyif verici.OLayların gelişiminin tahminleri tersköşeye yatırması da ayrı bir seyir zevki katıyor.
  ozarkx
  ozarkx

  Takipçi 77 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  13 Ocak 2007 tarihinde eklendi
  Cem Yılmaz çok güzel bir iş çıkarmış..benim düşünceme göre gora’dan bile daha güzel....on numara bir film yapmış Cem Yılmazherşey çok güzel olacak filminin tadında..umut dolu....
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takipçi 1.684 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  30 Ekim 2006 tarihinde eklendi
  ben gittim,gördüm ve çok beğendiğimi söylemeliyim benim hoşuma gitti ne ararsanız var komedi,dram,macera...ayrıca oyunculuklarda göz dolduruyor.ayrıca goradan bence daha güzeldi.8/10 izlemek isteyenler gitsinler.
  Chev
  Chev

  Takipçi 952 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  31 Mart 2009 tarihinde eklendi
  Bu filme Mazhar Alanson gerçekten çok iyi gitmiş..Cem Yılmaz iyi iş çıkarmış..
  naked-soul
  naked-soul

  Takipçi 561 değerlendirmeler Takip Et!

  2,5
  23 Ekim 2006 tarihinde eklendi
  yani çok sıcak ve samimi bir film olmuştu.G.O.R.A’dan sonra bu filme gülmek için gidenler hayal kırıklığına uğrayabilirler ama hoş bir filmdi yani ama bu hafta vizyona hokkabazdan katkat daha güzel filmler girdi bence(Sınav gibi:) )7/10
  potasyum
  potasyum

  Takipçi 531 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  25 Ocak 2008 tarihinde eklendi
  Cem Yılmaz’ın bu filmi de çok güzeldi.Filmin sonu çok hoşuma gitti.Acayip duygulandım filmin sonunda
  ilkerekleme
  ilkerekleme

  Takipçi 413 değerlendirmeler Takip Et!

  4,5
  2 Ocak 2007 tarihinde eklendi
  Ben de yedim!

  Önce her şey çok güzel olacak sonra da, benim de dahil olduğum kimileri tarafından beğenilmeyen, gora ile birçok kişinin kalbindeki yerini perçinleyen cem yılmaz'ın ali Taner baltacı ile yönetmenliğini paylaştığı, senaryosu yine kendisine, başrolleri de, yine kendisine, mahzar alanson ve de, özlem tekin'e ait olan, hokkabazlık yaparak hayatını kazanan, hayat arkadaşı kadim dostu ''maradona'' ile, hayatını geçiren umutsuz bir adamın, bir köy düğününde başına gelenleri ve de sonrasını, gora'daki küfür içerikli esprilerden uzak, her şey çok güzel olacak'ın yanına gelebilen yeri geldiğinde patlatılan ince esprileriyle, bağlayıp da anlatan, sevecen, sıcak, yalın, kimseyi yormadan, kimi zaman sıksa da, ''nereye gidiyo bu yol hikayesi'' dedirtse de, savaş ay'ın kendisini paralamasına mahal verdirmeyecek kadar, sade ve basit senaryosuyla, ve de son sahneleriyle, yine de insanı etkileyen cem yılmaz filmi. İçerisinde gerçekten de, her türlü inceliği barındırır. Komedi yönünden belki de zayıf ya da yavan gibi görünse de, cem yılmaz belki de kendisinin yavaş yavaş usta işine kaçan bir filmi olmasını istemiştir, ona göre bir senaryo yazmıştır, ki filmde yeri geldiğinde gayet iyi gülünebilecek, küfür olmadan da, insanların gülebileceğini kanıtlayan sahneler de yok değildir. Ayrıca gerçekten de sadece, şaklabanlık yaparak, komiklik yaparak, sinemaya bir şeyler hediye edemeyeceğinin farkında olan gayet zeki ağabeyimiz cem yılmaz'da bu işin farkında olacak ki, yaptığı bu son işi, onun kimi çevrelerce, sulu zırtlak komedi filmlerinden öteye gidemeyeceğinden düşünenlerce de karalansa da, yönetimiyle de, özellikle oyuncu seçimi ve de oyunculuklarıyla da, izleyeni mutlu etmiştir.
  Oyuncu seçimi gerçekten de iyidir. Altından her an kötü bir şey çıkabilecek, hem de güzel, alımlı, aşık olunabilecek potansiyele sahip, film kızını iyi oynamıştır özlem tekin. Her ne kadar 60 yaşa göre, çok atletik, biraz da laçka görüntüsü olsa da, filmin belki de en iyi oyunculuklarından birisine imza atmıştır, mahzar alanson. Filmde '' ben buradayım'' der. Film de kendisi için, ''olsa da olur, olmasa da'' dedirtse de, ''ne güldüm, ne uyudum'' diyenler olsa da, cem yılmaz için belki de bir ''tabu yıkma'' seansı olmuştur, sevenleri için. ''ben sadece komik adam değilim'' mesajını incelerden bir yerlerden göndermiştir. Ayrıca afişindeki gözlük muhabbeti de ''cuk'' oturmuştur filmde.
  Ve son kareler. son sahnelerdeki, akvaryumun içine girme muhabbeti de neredeyse, ağlamaklı yapacakken, birden ''Allah'ım ne olur konuşusun''lara sevk eden oyunculuğu sayesinde, sonu da gayet iyi bağlanmıştır filmin.
  Ben de yedim.
  throughout
  throughout

  Takipçi 367 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  4 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  iyi bir komedi-dram filmi... cem yılmazın salt komediden vazgeçtiği ilk film.. 8/10
  -Lord-
  -Lord-

  Takipçi 394 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  30 Ekim 2006 tarihinde eklendi
  güzel film olmuş...
  VcdSamimiyeti
  VcdSamimiyeti

  Takipçi 283 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  31 Mayıs 2011 tarihinde eklendi
  Son 10 yılda türk sinemasındaki en iyi filmlerin başında gelir bu film.

  Hatta Cem Yılmazdan beklenmeyecek kadar naiftir.Diğer filmlerindeki abartılı komedi anlayışıyla değilde,normal hayatta karşımıza çıkabilecek kadar komedi vardır bu filmde.Oyunculuklara zaten hiç bir lafımız olmamalı,cem yılmaz dahil hepsi muazzam.
  Kuşkusuz Cem Yılmazın yazdığı en iyi senaryo ve tabiki en iyi filmi.

  Mesleğini çok seven bir adam,bir baba ve oğlunun mükemmel ilişkisinin bu eğlenceli anlatımına nasıl kötü denilebilirki ?
  Müzikleride enfestir.
  Yani son derece eğlenceli ve aslında bir o kadarda duygusal bir film bu.Bu arada Mükemmel bir finali var,bu kadar güzel bir senaryoyu ayakta alkışlamak lazım.Keşke hep böyle filmlerle karşımıza çıksa Cem Yılmaz.
  10/10
  atakanozruh
  atakanozruh

  Takipçi 331 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  2 Haziran 2007 tarihinde eklendi
  Yapılan olumsuz eleştirileri kesinlikle hak etmeyen bir film. Cem Yılmaz süper bir sinema filmi yaratmış. Bunu bir komedi filmi olarak izlemeyin. 9/10
  Aslıhan Gayyurhan
  Aslıhan Gayyurhan

  Takipçi 285 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  30 Ekim 2006 tarihinde eklendi
  Çok beğendim. Çok eğlenceli bir filmdi. Can-ı gönülden tebrik ederim. Cem'in yeni filmini dört gözle bekliyorum :)
  Fahri07
  Fahri07

  Takipçi 308 değerlendirmeler Takip Et!

  4,5
  17 Şubat 2009 tarihinde eklendi
  çok güzel komedi ve romantik karışımı bi filmdi.özellikle sonunu çok beğendim.umarım 2.si çekilir.cem yılmaz ve mazhar alanson iyi rol yapmışlar.10/9
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top