Hesabım
  Testere 4
  Ortalama puan
  4,0
  2027 Puanlama ve 429 Eleştiri
  dağılımı 429 Eleştiri notla
  78 Eleştiri
  164 Eleştiri
  32 Eleştiri
  120 Eleştiri
  31 Eleştiri
  4 Eleştiri
  Testere 4 hakkında görüşlerin ?

  429 kullanıcı eleştirisi

  xhero1905
  xhero1905

  Takip Et! 2 Takipçi 167 Eleştirisini Oku

  3,0
  28 Ekim 2007 tarihinde eklendi
  İlk 3 filmin , özellikle 1 ve 2 nin verdiği heyecanı bana yaşatmadı.Tadında bırakılsa iyi olacak 5-6 derken dizi haline getirecekler sanırım
  Ilknur K
  Ilknur K

  Takip Et! 2353 Takipçi 1 154 Eleştirisini Oku

  4,5
  8 Aralık 2008 tarihinde eklendi
  Bu ikinci yorumum. Çünkü bir kez daha izledim filmi. ve hani bizim 2. filmde kafamıza takılan bazı sorular vardı.. jigsaw bu işi tek başına nasıl yapıyor? nasıl gücü yetiyor falan. bu filmde o soruların cevaplarını bulacaksınız. aslında film çok güzel bağlanıyor diğer serilere. bizi her defasında şaşırtmayı başarıyorlar ve bunu daha önce yapan bir film daha yok. ancak bu kadar uzatmaları bazı yerlerde fire olmasına sebep oluyor ama önemli değil. 10/8,5
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takip Et! 1810 Takipçi 1 209 Eleştirisini Oku

  3,0
  13 Mayıs 2010 tarihinde eklendi
  Birilerinin bu ekibe sinemanın sadece kurgudan ibaret olmadığını,bunun iyi bir film için gerekli unsurlardan yalnızca biri olduğunu söylemesi lazım.Çünkü artık sürekli aynı filmi izliyormuş gibi hissetmeye başladım.İlk filmde bunu yaptıklarında yeni ve etkileyici duruyordu.Şimdi ise bunu söylemek imkansız.Gerçi sonuçta ortaya pek öyle kepaze işler çıkmıyor,yoğun olarak eleştirildiği şiddet sömürüsü teen-slasher ya da aksiyon filmlerinin yaptığından farklı değil ama dört bölümdür seyircisinin daha az umrunda olacağını düşünerek kurbanlarının adi suç hükümlülerinden olduğunu inatla gözümüze sokması oldukça rahatsız edici.
  Demirtas
  Demirtas

  Takip Et! 788 Takipçi 888 Eleştirisini Oku

  3,5
  20 Aralık 2009 tarihinde eklendi
  Testere artık bir rutine bağlamış ve 90 - 100 dakikalık birer dizi film bölümü gibi her yıl pişirilip pişirilip önümüze konan bir yemek gibi. 4 ün 3 ten, 3 ün 2 den bir farkı yok. Herşey aynen devam ediyor. Standardı belli olan ne kötüleşen nede iyileşen bir seri.
  korcane
  korcane

  Takip Et! 14 Takipçi 186 Eleştirisini Oku

  2,5
  13 Kasım 2007 tarihinde eklendi
  kesinlikle digerlerinden farklı bir yerde saw 4--bence senaryo cok daha ii digerlerinden farklı bir gerilim var ayrıca tuzaklara ınanaıymaksınız cok cok basarılı :)benım sıralamam saw için 1-4-3-2 dir
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! 5775 Takipçi 2 129 Eleştirisini Oku

  3,0
  14 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  Serinin kafa karıştıran bölümlerinden...
  emreavcar
  emreavcar

  Takip Et! 266 Takipçi 672 Eleştirisini Oku

  1,0
  5 Kasım 2007 tarihinde eklendi
  ... Darren Lynn Bousman i$in suyunu cikarmaya devam ediyor. Dordunce bolumuyle huzurunuzda yeralan bir filmin "Oyun Daha Yeni Basliyor" (bundan oncekiler oyun degildi de neydi peki ?) gibisinden laflarla hala soyleyecek cok seyi varmis gibi hicbirsey soyleyememesine ne demeli peki. Yonetmen Bousman ayni gorsellikte, ayni kurgu numaralariyla bir kez daha seyirciyi sasirtmaya yoneliyor, flashback'lerle Jigsaw'in bilinmeyen yuzunu ortaya cikarmaya, hikayenin gecmisini daha da didiklemeye calisiyor ancak 95 dk. sonunda sikintidan ufleyip puflememize engel olamiyor. En son o cok orijinal ilk filmiyle gonlumuzde taht kuran 'Final Destination', birbirinden kotu devam filmleriyle boyle harcanmisti. "Saw IV", gercekten seri adina hicbir yenilik getirmeyen (daha fazla kan diyorsaniz buyrun) bir devam filmi, ancak gordugu ilgiye bakilirsa sonu yok gibi gozukuyor... (2/10)
  Chev
  Chev

  Takip Et! 827 Takipçi 952 Eleştirisini Oku

  4,0
  27 Aralık 2007 tarihinde eklendi
  yine eskilerini aratmıyor izleyin 10/8
  tarhansimsek
  tarhansimsek

  Takip Et! 218 Takipçi 592 Eleştirisini Oku

  4,0
  26 Temmuz 2010 tarihinde eklendi
  Testere'nin dvd formatlı olarak çıkan serisini dün izleme fırsatım oldu. Aslında sürekli ertelediğim filmlerden biriydi. Bedensel ve bireysel şiddet filmleri itici gelmiştir. Lakin serinin 2. filmiyle beraber kurgudaki başarı beni serinin tamamına bağladı. Seride 2 ve 3. filmler son derece iyi. D. L. Bousman'ın performansının diğer yönetmenlerden iyi bulduğumu söylemek isterim. Böylesi bir kurgunun senaristliğini yapmak ve bireysel olarak böylesi bir şiddet kurgulamak ve bu kurguyu serinin 6 filmine bağlamak her yiğidin harcı değil. Tüm filmler benden 8 puan. Lakin 3. film 9 puanı hak ediyor.
  naked-soul
  naked-soul

  Takip Et! 206 Takipçi 561 Eleştirisini Oku

  4,5
  26 Ekim 2007 tarihinde eklendi
  belki de şu at gözlüklerini bir kenara atamadığımdan kaynaklanıyordur:ne olursa olsun testere filmlerini hep başarılı bulmuşumdur.dördüncüyü de dahil edersek aralarında sadece 3.film biraz geride kalmış gibi geliyor bana. kabul etmek gerekir ki serinin üçüncü filmi bir kısım izleyiciyi olduğu gibi beni de düşük seviyede hayal kırıklığına uğratmıştı.sonuçta Testere denilince akla hep süpriz bir final geliyor ve akıl almaz tuzaklar geliyor.üçüncü filmde biraz sıkma bir süpriz finalle karşılaşınca seri kötüye gidiyor hissine kapılmaktan kendimizi alamadık.neyse ki dört geldi ve herhangi izleyen birinin yorumunu duyup etkisi altında kalmadan vizyona girdiği gibi filmi izledim.kabul etmek gerekiyor ki üçteki dağınıklığı biraz toparlamış ve daha emin ancak daha karışık bir kurguyla hikayeye kaldığı yerden devam etmiş.tabi üçüncü filmden daha sert daha kanlı ve akla gelecek tüm dahaları karşılayan işkence teknikleri kullanılmıştı.hele her filmde olduğu gibi bu filmde de başlangıçtaki kurbanların vermiş olduğu yaşam mücadelesi izlerken germeyi başarıyordu.4.film serinin diğer filmlerine göre biraz daha kalabalık ve bu,kimi zaman kafanızın karışmasına neden olabiliyor.ilginçtir ki seri ilerledikçe filmdeki zaman da aynı doğrultuda geriye sarıyor,ta john kramer’in kuklayı yaptığı zamana kadar.bu filmde ekstradan testere felsefesinin aslında john’un karısı jill’e kimseye yardım etme.herkes kendine yardım edebilir demesinden çok iyi anlıyoruz.john’nun nasıl jigsaw’a dönüştüğünü an be an takip ediyoruz.film aslında güzeldi güzel olmasına ama beni doyurmayan bir şeyler vardı sanki.hem filmin sonunu tahmn ettiğimden hem de son dakikaları çok karışık algılamamdan kaynaklanıyor bence.gerçekten bu seferki kurgu bayağı karışıktı,bu da sizi diken üstünde izler gibi pür dikkat konsantre olmanıza neden oluyor.sanırım bu filmi ikinci defa daha izlemeden içime sindiremeyeceğim.son olarak filmin 5 ve 6.sinın da çekilceğini duymuştum ama bazı arkadaşlar final olduğunu söylüyorlar.bende bir an film bittiğinde öyle düşünmüştüm ama bazı soruların hala cevapsız kaldığını hatırladım.mesela üçüncü biterken jigsaw’ın rüyasında gördüğü kadını,amanda’nın okuduğu mektubu ve küçük kıza ne olacağı açıklanmadan noktalanmıştı.bu kez bazı sorular cevabını buldu ama hala amanda’nın okuduğu mektupta ne yazdığı açıklanmadı.bu da serinin devamının gelebileceğinin bir işareti herhalde.
  potasyum
  potasyum

  Takip Et! 173 Takipçi 531 Eleştirisini Oku

  5,0
  1 Kasım 2007 tarihinde eklendi
  Bu filmin bir fanatiği olarak yine mükemmel bir iş çıkarmışlar;ama bu sefer filmde aşırı bir zaman kargaşası vardı.3.filme yeni şeyler katarak 4’ü çıkarmışlar;ama yinede çok iyiydi.
  teomansonmez
  teomansonmez

  Takip Et! 65 Takipçi 365 Eleştirisini Oku

  3,5
  26 Ocak 2008 tarihinde eklendi
  testere 4,bir kez daha zekice tasarlanmış senaryosu ve şaşırtıcı finaliyle dikkat çekiyor.özellikle de açılıştaki kadavra sahnesinin çok iyi olduğunu söylemek isterim.serinin fanatiklerini oldukça memnun edecek bir devam filmi olmuş testere 4.beşinci filmi de merakla bekliyoruz.ancak serinin asıl yaratıcısı olan leigh whannell'in projeyi bırakmış olması çok üzücü.serinin bu bölümünde zeki katilimiz jigsaw'ın geçmişi hakkında daha çok bilgi ediniyoruz.bu açıdan çok önemli.saw 2'den beri yönetmen koltuğunda oturan darren lynn bousman yine iyi bir iş çıkarmış.kaçırmayın derim...
  gskaltay
  gskaltay

  Takip Et! 69 Takipçi 414 Eleştirisini Oku

  4,5
  27 Ekim 2007 tarihinde eklendi
  her zamanki gibi demekten başka çare yok izleyin izletin....
  -Lord-
  -Lord-

  Takip Et! 66 Takipçi 394 Eleştirisini Oku

  0,5
  17 Temmuz 2008 tarihinde eklendi
  bu film diğer 3üne göre çok karışk... 4 filmi peşpeşe izledim fakat bu filmde eksik kalan şeyler oldu yine bende... tabi büyük bölümü anlaşılıyor fakat yinede 5.filme saklanan bişeyler var sanırım...
  semahos
  semahos

  Takip Et! 46 Takipçi 193 Eleştirisini Oku

  4,0
  15 Eylül 2008 tarihinde eklendi
  Testereyi kötü bulanlar olacaktır ama Testerenin diğer korku filmlerinden çok önemli bir özelliği var.Testerede diğer filmlerdeki gibi bir katil yok.İnsanlar kendilerini öldürmek zorunda kalıyorlar.Bu da Testereyi diğer filmlerden farklı kılıyor.Hapsolan kişi kendi katili oluyor Sonuçta Jigsaw demiyor ki ordan çıkmaya çalış bilmem ne...O sadece hayatın için ne yapmak istiyorsan onu yap diyor.
  e-ergener
  e-ergener

  Takip Et! 38 Takipçi 337 Eleştirisini Oku

  5,0
  29 Ekim 2007 tarihinde eklendi
  Her zamanki gibi kendimi 'Boş gözle bakan insanlar' zümresine koydum filmden çıktıkran sonra.. Bu film herhalde 50 falan olsa hala izlerim diye düşünüyorum..
  atakanozruh
  atakanozruh

  Takip Et! 40 Takipçi 331 Eleştirisini Oku

  4,0
  2 Kasım 2007 tarihinde eklendi
  Kim ne derse desin her zamanki gibi yine çok zekice bir senaryo ve Testere efsanesine yakışacak kalitede bir film. Her Testeresever izlemeli. Ama şunu söylemekte yarar var 3. filmi izlediyseniz 4'ten daha çok zevk alırsınız.
  Fahri07
  Fahri07

  Takip Et! 34 Takipçi 308 Eleştirisini Oku

  4,0
  16 Eylül 2008 tarihinde eklendi
  bencede harika olmuş testerenin 4. serisi.olaylar inanılmaz yerlere götürüyor izleyenleri.jigsaw ise şeytanın bile aklına gelmeyen yöntemlerle insanları hayatları pahasına acı çektirerek imtihan ediyor.
  +frekans
  +frekans

  Takip Et! 22 Takipçi 83 Eleştirisini Oku

  2,5
  18 Ağustos 2008 tarihinde eklendi
  artık film misyonunu tamamlamasına rağmen ticari gelirinden dolayı uzatıldı.ama yinede saw sawdır bu sene sonu 5.filmde çıkıyor bakalım ama ....
  erzincansporlu
  erzincansporlu

  Takip Et! 27 Takipçi 306 Eleştirisini Oku

  3,5
  15 Ocak 2008 tarihinde eklendi
  Bence serinin en kötü filmi. ancak piyasadaki kötü filmlerin içinden tabiki kalitesiyle sıyrılıyor. insanı düşünmeye zorluyor her zamanki gibi. eh diyelim eh olsun 7/10
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top