Hesabım
  Kartal
   Kartal
  24 Haziran 2011 Sinemada / 1s 51dk / Epik, Macera, Dram
  Yönetmen Kevin Macdonald
  Senarist Jeremy Brock
  Oyuncular: Channing Tatum, Jamie Bell, Denis O'Hare
  Orijinal adı The Eagle
  FRAGMANI İZLE
  Basın
  2,0 3 Eleştiri
  Üyeler
  3,2 78 Puanlama ve 13 Eleştiri
  Beyazperde
  3,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Genç kızların son dönemdeki sevgilisi Channing Tatum'u başrole taşıyan bu son dönem kılıç ve sandalet filmi, Devlet Düşmanı ile tanıdığımız Kevin McDonald'ın yönetmenliğinde çekildi.

  M.S. 2. yüzyıl da Roma İmparatorluğu sınırlarını Britanya’ya dek genişletmiştir. Romalı komutan Flavius Aquila, daha sonra '9. Lejyon' olarak anılacak olan emrindeki 5000 askeri Kuzey Britanya topraklarına gönderir. Fakat askerler gizemli bir şekilde ortadan kaybolurlar... Bundan 20 yıl sonra da komutanın oğlu genç Marcus Flavius Aquila, talihsiz bir şekilde kaybolan lejyonun izini sürmek ve aile şerefini kurtarma umuduyla tekrar bu topraklara doğru yola çıkar. Ona bu yolda eşlik edecek kişi ise Esca adındaki bir köledir...

  Köle ve efendi konumundaki iki adam, sadakat ve ihanet, dostluk ve nefret ve kahramanlık ile madrabazlığın sınırlarında gezinecekleri tehlikeli bir görevi gerçekleştirmek üzere bilinen dünyanın ötesinde bir maceraya atılırlar.

  Beyazperde Eleştirisi

  3,0
  Ortalama
  Kartal

  Kartal

  Yazar: Oktay Ege Kozak
  Roma devrinde geçen kılıçlı dövüşlü macera filmlerine "Kılıçlar ve Sandaletler Filmi" denir. Genelde bu terim Ben-Hur ve Gladyatör gibi daha epik, teknik amacı daha yükseklere uzanan filmlere ayrılır. Tabi bu tanımlama sinema tarihinin başından beri bir sürü ucuz bütçeli kopyaların gelip geçmediği anlamına gelmez, özellikle 60'lı yıllarda furya olmuş B-tipi İtalyan gladyatör filmlerini göz önüne alırsak...Kartal ise bu iki ekstremin ortalarında bir yerde yer alıyor. 25 milyon dolarlık bütçesi ve eski usül kahramanlık dolu hikayesine getirdiği ağırlıkla B-tipi bir camp (ciddi amaçlara rağmen istemeden gülünesi olan filmlere verilen isim) macerası degil ama safi epik erişim bakımından Gladyatör'ün boyutlarında olmadığı da kesin. Bu türe tipik yoğun ve uzun kılıç ve kalkan savaşları bulundurmasına rağmen yüzlerce karakter ve mekanı betimlemek yerine aslında gayet mütevazi ve kişisel bir hik
  Eleştirinin tamamı

  Fragmanlar

  Kartal Orijinal Fragman 2:26
  Kartal Orijinal Fragman
  8.220 gösterim
  Öneriler

  Son Haberler

  Jude Law Batık Hazine Avında!
  HABERLER - Fotoğraf & Videolar
  3 Ekim 2014 Cuma

  Oyuncular

  Channing Tatum
  Rolü : Marcus Aquila
  Jamie Bell
  Rolü : Esca
  Denis O'Hare
  Rolü : Lutorius
  Donald Sutherland
  Rolü : Uncle Aquila
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! Takipçi 1.698 Eleştirisini Oku

  2,5
  24 Mayıs 2013 tarihinde eklendi
  Roma'nın filmlere ve kitaplara konu olan efsanevi Kayıp 9. Lejyonu ile ilgili son bir iki yılda çekilmiş olan bir diğer film "The Eagle". En son "Centurion" vardı izlemiş olduğum. Hafif bir film. İzle-geç türünden. Bu tarz tarihi aksiyonlardan hoşlananlara hitap ediyor. Benzer bir konu ve benzer, tahmin edilebilir olaylar zinciri. Tamamen boş vakit için.
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takip Et! Takipçi 1.209 Eleştirisini Oku

  3,0
  25 Ağustos 2012 tarihinde eklendi
  İzlemeden önce de herkes bir savaş filmi olduğunu düşünüyor ama daha çok bir drama bu film.Hatta yarısından sonra başlayan yolculuk bölümüyle maceraya da dönüşüyor.Savaş sahneleri sınırlı,Channing Tatum her zamanki gibi aksiyon sahneleri dışında başarısız,film sonlara doğru ivme kaybediyor ve Marcus Flavius'un durumuyla ilgili nedeni açıklanmayan bir saçmalık da var en sonunda.Çok fazla hatırlanmayacaktır ancak izlemeye değer.
  electronica
  electronica

  Takip Et! Takipçi 228 Eleştirisini Oku

  3,5
  14 Şubat 2013 tarihinde eklendi
  Marcus Flavius Aquila, talihsiz bir şekilde kaybolan, babasının da içinde bulunduğu, IX.Lejyonun izini sürmek ve aile şerefini kurtarma umuduyla Esca adındaki kölesiyle Britanya topraklarına doğru yola çıkar. Köle ve efendi konumundaki iki adam, sadakat ve ihanet, dostluk ve nefret ve kahramanlık duygularıyla IX. Lejyon'un izini sürmek için maceraya atılırlar ...

  ''Centurion filmi gibi IX.Lejyonun sonu ile ilgili izlenebilir bir film ...''
  deckard76
  deckard76

  Takip Et! Takipçi 317 Eleştirisini Oku

  4,5
  22 Ağustos 2010 tarihinde eklendi
  Britanyalı yönetmenler Roma Btitanyasında geçen tarihi filmler yapmaya devam ediyorlar.Neil Marshall imzalı Centurion filminden sonra 9.lejyonun İskoçyada katledilip hiçbir iz bırakmadan kaybolmasını bu kez Kevin Mcdonald işlemiş.Kadro fena değil.Kaliteli bir yapım olmasını umuyorum.
  13 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  18 Fotoğraf

  Teknik bilgiler

  Ülke İngiltere
  Dağıtımcı -
  Yapım yılı 2011
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe 25 000 000 $
  Dil İngilizce, Galce
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Bu filmi sevdiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir: : Yılın en iyi filmleri 2011, En iyi film: Macera, {Genre} türündeki en iyi filmler : 2011.

  Yorumlar

  • robinhood
   bu fılm hakkında cok sey duydum izlemeye bvaslıyorum
  Yorumları göster
  Back to Top