Hesabım
  Aslı Gibidir
  Ortalama puan
  3,0
  61 Puanlama ve 11 Eleştiri
  dağılımı 11 Eleştiri notla
  1 Eleştiri
  3 Eleştiri
  2 Eleştiri
  5 Eleştiri
  0 Eleştiri
  0 Eleştiri
  Aslı Gibidir hakkında görüşlerin ?

  11 kullanıcı eleştirisi

  Fatmanur70
  Fatmanur70

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  29 Temmuz 2021 tarihinde eklendi
  harika bir film, juliet binoche hayranıyım. yine beni yanıltmadı... Yönetmeni ilk kez izledim ve benden tam puan spoiler:
  Amir Han
  Amir Han

  Takip Et! 158 Takipçi 452 Eleştirisini Oku

  3,0
  17 Aralık 2016 tarihinde eklendi
  Birleşmiş milleler ortak çalışması gibi. Yönetmen İran'lı Abbas Kiarostami, başrol oyuncuları Fransız J. Binoche, İngiliz William Shimell ve İtalyan Gianna Giachetti. Filmin çekim mekanı tarihi dokusu ile gözde bir yer olan Toscana, İtalya. J. Binoche bu filmde ki rolü ile Cannes Film Festivali'nden Altın Palmiye ödülü aldı. Film de ara ara 3 farklı dilde konuşuluyor. Yönetmen neredeyse kendi imzası diyebileceğimiz çekim tekniklerini burada da uyguluyor. (Aynadan yansımalı görüntü, araba içi çekim, ağaç manzarası, Fars şiir dizesi ve açı karşı açı gibi). W. Shimell ilk defa oyunculuk yapmasına rağmen fena değildi. Operalarda bariton olan bu entellektüel zat tam da Abbas Kiarostami'nin rol karakterine uyan bir kişilik. Film içerisinde yönetmen bazı sahnelerde ve filmin finalinde seyirciyide işin içine katıp düşünmeye ve kendi senaryosunu kafasında oluşturmaya sevkediyor. Yönetmenin tüm filmlerini seyreden biri olarak bu yapım vasat statüsünde diyebilirim. Durağan film sevenlerden değilseniz uzak durun. Ama izlediği filme kafa yoran sabırlı izleyiciler için aranılan kan niteliğinde bir yapım.
  arlene
  arlene

  Takip Et! 27 Eleştirisini Oku

  3,5
  29 Ocak 2011 tarihinde eklendi
  Değişik bir filmdi. Filmin bazı yerlerinde diyaloglar insana "bitse de gitsek" dedirtse de, bittiğinde kafanızda bıraktığı düşüncelerle tadını damağınızda bırakacak ilginç bir film olmuş. Geçmişte benzer bir ilişki yaşamış olanlara film daha da anlamlı gelecektir: ilgisiz bir adam, ilgisizlikten ve sorumluluklarından bunalmış bir kadın, boşlukta kalmış bir ilişki ve mutsuzluk. Teomanın şarkısını hatırlattı bana: birlikte ama yalnız, iki yabancı...
  winniecik
  winniecik

  Takip Et! 1 Takipçi 11 Eleştirisini Oku

  4,5
  22 Ocak 2011 tarihinde eklendi
  Ankarada :)gelir gelmez gittim ve beni acayip ele geçirdi.Başka filmde duysam,sadece 3-4 kişinin yüzünü görcen, diyalogları kaçırmaya dikkat et...sıkıcı gelebilirdi ama güzel insanlar ve güzel manzara yakalıyor sizi, konuyu gerçekçi ve sade anlatmak da başarıyı iyice arttırmış.
  yuzbasiyulaf
  yuzbasiyulaf

  Takip Et! 118 Takipçi 393 Eleştirisini Oku

  4,0
  9 Ocak 2011 tarihinde eklendi
  Toscananın güzel manzaraları karşısında güzel kurgulanmış bir film. Ben beğendim..
  Burak Gulmez
  Burak Gulmez

  Takip Et! 2 Takipçi 14 Eleştirisini Oku

  2,5
  4 Ocak 2011 tarihinde eklendi
  Opsiyonuz olmasa bu filmi izleyemeyecegiz yani sadece istanbulda gösterime girmesi kadar saçma bişey yok izmirdeyim ve filmi izleyemedim nasıl bu sektörde daha ileri gitmeyi bekliyosak biz bu arada filmi başka yollardan izledim ve tavsiye ederim
  Sevgi Erol
  Sevgi Erol

  Takip Et! 34 Eleştirisini Oku

  2,5
  3 Ocak 2011 tarihinde eklendi
  film de dedigi gibi bulunduğu yerden yaşadığı andan mutluluk duymayıp zehir eden tek canlı insandır.demişti yazar.10/7
  kieslowski-2
  kieslowski-2

  Takip Et! 22 Eleştirisini Oku

  2,5
  3 Ocak 2011 tarihinde eklendi
  böyle bir ülkede tabi ki sinema sektörünün gelişmesi imkansız..bu film niye sadece istanbulda gösterimde?yazık hem de çok yazık..
  hmtaylan
  hmtaylan

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  2,5
  1 Ocak 2011 tarihinde eklendi
  filmin yazılmış en iyi yorumu tuba denizden
  31aralık 1072401-zaman
  LLORANDO
  LLORANDO

  Takip Et! 2 Takipçi 28 Eleştirisini Oku

  4,5
  1 Ocak 2011 tarihinde eklendi
  sinemadan anlamayan bir sürü insanla aynı ortamda bu filmi izlemek rahatsızlık vericiydi. işin kötü yanı bu durumun reçetesini de yönetmene çıkartıyorlar. saygı neymiş acaba onlar için merak ediyorum. eminim düşünmek nedir onu da pek bilmiyorlardır. filmi sırf kiarostami ile binoche birlikteliği var diye izledim. zaten bu film, filmekiminde gelmiş olup da izlemek istediğim tek filmdi, bilet bulamamıştım ki gideyim..demek ki bu tür filmlerin değerinin bilincinde olan hala yüzlerce insan mevcutmuş. ayrıca juliette binocheu ilk kez mavide izlemiş ve hayran olmuş bir insan olarak bu filmle kesinlikle aldığı ödülün hakkını vermiş olduğuna inanıyorum. hareketli olay filmleri hayranları bu filmi izlemesinler. he yanlışlıkla izledilerse de en azından yorum yazarken ölçülü olsunlar.
  marcello-mastroianni
  marcello-mastroianni

  Takip Et! 10 Eleştirisini Oku

  2,5
  26 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  Abbas Kiarostami yapıyorsa kötü film yapmaz Juliette binoche da çok iyi oyuncu izlmek lazım
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top