Hesabım
  Baader Meinhof Komplex
  Ortalama puan
  3,7
  40 Puanlama
  Baader Meinhof Komplex hakkında görüşlerin ?

  10 Kullanıcı yorumları

  5
  3 Eleştiri
  4
  1 Eleştiri
  3
  1 Eleştiri
  2
  4 Eleştiri
  1
  1 Eleştiri
  0
  0 Eleştiri
  Ugur Tazegül
  Ugur Tazegül

  Takip Et! Takipçi 672 Eleştirisini Oku

  5,0
  28 Aralık 2015 tarihinde eklendi
  Bir Terör Filmi (2008) Eğer bir taş atılırsa bu kişisel bir suçtur.. Ama birden fazla taş atılırsa bu bir politik eylemdir.. Yönetmenliğini Uli Ede üstlenirken oyuncu kadrosunda Moritz Bleibtreu, Bruno Ganz, Alexandra Maria Lara, Johanna Wokalek ve Martina Gedeck gibi isimleri izleyeceksiniz.. Film Biyografi-Aksiyon-Suç türlerini barındırıyor.. Konusuna gelecek olursak yaşanmış bir olaya dayanan hikayede Andreas Baader,Ulrike Meinhof ve Gudrun Ensslin Alman terörist grubudur hırsızlık, adam kaçırma ve bombalama gibi bir çok eylemin içinde onların isimleri vardır.. Kendilerini devrimci olarak görürler.. Sisteme adeta savaş açan gurup yani R.A.F daha iyi bir toplum için savaşmakta masum insanlara hiçbir şekilde dokunmazlar.. Bu örgütü çökertmek ve yakalamak için Alman polisi harekete geçer..Stefan Aust’un çok satan romanından sinemaya uyarlanan yapım yönetmen Uli Ede tarafından başarılı bir şekilde seyirciye aktarılmıştır.. Başroldeki Moritz Bleibtreu çok iyi bir oyuncu Koş Lola Koş, Deney ve Munıh filmlerinden tanıyorum.. Gerçekten performans olarak kendini izletiyor bu filmdede performansı üst düzeydeydi.. Diğer oyuncularında performansını iyi buldum dikkat çeken bir diğer isim Bruno Ganz, Çöküş filmindeki Hitler performansıyla akıllara kazınan bir oyuncu.. Film tarafsız bir şekilde aktarılmış yakın tarihimizde yaşanan bu olaylar eminim sizinde ilginizi çekecektir.. Not: Aşırı sol ve komünizm ile alakası olmayan seyircinin bile izlemesinde fayda olduğunu düşünüyorum.. Başından sonuna kadar tempo filmde hiç düşmüyor hiç sıkılmadım diyebilirim.. Bu tarz yaşanmış suç olayları genelde uzun ve ağır bir şekilde ilerler ve çoğu seyirciyi boğar.. Ben bu tarz filmleri çok seviyorum tam anlamıyla benım filmim diyebileceğim bir suç denemesi.. Bu tarz filmlere örnek Ölümcül İçgüdü 1-2 verebilirim elinize gerçer Mesrine hayatına göz atın dahada bir çok önemli izlenmesi gereken bu tarzda filmler var.. 2009da En iyi Yabancı Film dalında Oscar adaylığı mevcut olduğunu söylemekte fayda var ve İmdb puanı oldukça düşük daha fazlasını hakediyor.. Bu yaşanmış suç filmini bu tarz filmlere ilgisi olana sinema severlere tavsiye ederim.. 10 üzeinden 11
  odinhan
  odinhan

  Takip Et! Takipçi 1.029 Eleştirisini Oku

  3,5
  12 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  Belgesel niteliğinde dönemin özelliklerinin çok iyi yansıtıldığı,kaliteli bir biyografi.

  10/7
  fotoakbaba
  fotoakbaba

  Takip Et! Takipçi 4 Eleştirisini Oku

  5,0
  4 Mart 2009 tarihinde eklendi
  filmin sadece fragmanları dönüyor, başka da bir ses yok
  oguzhanborklu
  oguzhanborklu

  Takip Et! 18 Eleştirisini Oku

  2,5
  21 Eylül 2008 tarihinde eklendi
  ilginc bi biyografi diyebilirm.ilgimi ceken bi film oldu gercekten.
  siyahönlük
  siyahönlük

  Takip Et! 14 Eleştirisini Oku

  2,5
  1 Nisan 2011 tarihinde eklendi
  kesinlikle izlenmeli, pek de taraf tutmadan, almanya yakn tarihine arpc bir bak..baz sahneler var ki; inanlmaz etkileyici..oyuncularn hepsi filmin dokusuna tat katm. umarm lkemizde de yakn tarihimize bu denli arpc yaklaan bir film grme ansmz olur..
  ozguralkan
  ozguralkan

  Takip Et! 9 Eleştirisini Oku

  5,0
  16 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  raf ve batı almanyanın siyasal durumu hakkında oldukça mükemmel bir başyapıt olmuş
  chiwang
  chiwang

  Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

  2,5
  15 Mart 2009 tarihinde eklendi
  Film Christopher Rothun 2002de yönettiği Baader filminden daha objektif bir bakış açısına sahip ve özellikle eksenine RAFı almasıyla iyi bir çalışma.Fakat film bu yönüne rağmen tipik egemenlerin yanındaki resmi tarih anlayışını sürdürüyor.Özellikle lider kadronun Stammheim Hapishanesinde katledilmesini ele alışı bunun esas göstergesi.Film başta Baader,Gudrun ve Ulrike ekseninde ve onların kişilikleri üzerine dönüyor ve giderek bir tarihlerindeki bu lekeyi temizleme anlayışı ile son buluyor.Hatta filmi dar bir açıdan seyredip sadece gösterilenle yetinirseniz çarpık bir takım yorumlarda getiriyor bu kişilklere.Özellikle Ulrike Meinhofun filmde çizilen tipi bunun göstergesi:Güçsüz liberral solcu bir insanın hayatının belli anlamlarda tıkandığı yerde karşılaştığı olayların arkasında gitmesi ve bunlarla başedemyip hapisde intihar edişi.Ki bunun nedenlerini de bir bir açıklıyor hapis sürecinde.Hem yoldaşları hemde hapis idaresi altında tecrit edilen Ulrike bunalıma giriyor ve intihar ediyor.
  Fakat kaçırdıkları bir nokta var Irmgard Möller! Möller Stammheimda Baader, Gudrun,Raspe ile beraber saldırıya uğruyor ve burdan sağ çıkıyor.Kendisi ile yapılan röportajlarda saldırıya uğradıklarını söylüyor.Acaba Möller bu filmi izlediğinde ne diyecek.
  ozgurkanat2000
  ozgurkanat2000

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  1,0
  25 Mart 2009 tarihinde eklendi
  filmin büyük kentlerde vizyona girmesi nispeten kolay olsada küçük kentlerde ulaşılamıyor acaba dvd olarak ulaşılabilecek bir yer varmı
  seyhmusarkan21
  seyhmusarkan21

  Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

  4,0
  18 Şubat 2009 tarihinde eklendi
  Bu film ne zaman vizyona girecek haberi olan var mı?Baader Meinhof tipik bir alman filmi gözüksede filmin karakterlerinin gerçek oluşu insanda merak uyandırıyor.
  yilmazdogan2003
  yilmazdogan2003

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  2,5
  3 Aralık 2008 tarihinde eklendi
  alman filmleri her zaman izlenmeye değer..son dönemde çok önemli eserler verdiler...
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top