Hesabım
  Yaz Yağmuru
  Yaz Yağmuru
  20 Nisan 2007 Sinemada / 1s 58dk / Dramatik komedi
  Yönetmen Antonio Banderas
  Senarist Antonio Soler
  Oyuncular: Alberto Amarilla, Maria Ruiz, Félix Gómez
  Orijinal adı El camino de los ingleses
  Üyeler
  2,8 61 Puanlama ve 9 Eleştiri
  Beyazperde
  3,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Miguelito henüz 18 yaşında bir çocuktur. Geçirdiği elim bir rahatsızlıktan dolayı böbreğinden olmuştur. Hastaneden taburcu olurken artık tek böbrekli bir insan olarak yaşamına devam edecek olmanın hüznünü yaşar. Bu burukluğu üzerinden atabilmesi içindeki sanatçı ruhunun dışa çıkabilmesiyle mümkün olabilir diye düşünmektedir. Bir arkadaşının hediye ettiği İlahi Komedya’nın içinde yeşerttiği şair olma duygusu, Miguelito'ya yaşam sevinci aşılamıştır. Şair olmak için aradığı ilham perisini Luli’de bulan Miguelito, kıza gönlünü kaptırır. Miguelito, Luli ve arkadaşları, sevinç ve üzüntülerle dolu koca bir yazı birlikte geçireceklerdir. 70’li yıllarda yaşayan bir grup genç arkadaşın yaz tatili boyunca yaşadıkları aşkları, kaçamakları ve hayalkırıklıklarını konu alan Yaz Yağmuru, Antonio Banderas’ın ikinci yönetmenlik çalışması.

  Beyazperde Eleştirisi

  3,0
  Ortalama
  Yaz Yağmuru

  İspanyol Bir Amerikalı’nın Gözünden İspanya

  Yazar: Ayşegül Kesirli
  İspanyol aktör Antonio Banderas, uzun zamandır sadece Amerika'da çalışan bir oyuncu olarak anılmaktan ve İspanyol sinemasını kalkındırmak için herhangi bir girişimde bulunmamaktan oldukça rahatsızdı. Bu rahatsızlığını giderebilmek için birkaç yıl önce Amerika'da çektiği filmlerden oldukça farklı bir film olacağını belirttiği ikinci yönetmenlik denemesi Yaz Yağmuru'nun hazırlıklarına başladı. Tamamı İspanyol oyunculardan kurulu bir kadroyla çekilen Yaz Yağmuru, İspanyol sinemasına yeterince katkıda bulunmadığını düşünen Banderas'ın vicdanını temizleyebileceği bir film. Fakat Banderas'ın bu filmle İspanyol sinemasını, bulunduğu yerden nereye taşıdığı konusu biraz tartışmalı sanırım. Film, gelişme çağındaki dört gencin, yaz mevsimi boyunca başlarından geçen olayları konu ediniyor. Hem Amerikan, hem de Avrupa sinemasının farklı üsluplarla pek sık dile getirdiği bu tarz hikayelerde, genellikl
  Eleştirinin tamamı
  Öneriler

  Son Haberler

  Yaz Yağmuru ve Büyümek
  HABERLER - Gündemdeki Filmler
  26 Aralık 2006 Salı

  Oyuncular

  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  spiritual-antiseptic
  spiritual-antiseptic

  Takipçi 40 değerlendirmeler Takip Et!

  2,5
  11 Eylül 2007 tarihinde eklendi
  ilişkiler üzerine kurulmuş bir film.ortalarına doğru gerçekten bazen insanı sıkabiliyor daha farklı yapılabilirmiş ama yinede buna rağmen güzel.özellikle filmin sonuna doğru insanı etkiliyo.izlenebilir.
  august-king
  august-king

  Takipçi 115 değerlendirmeler Takip Et!

  2,5
  5 Mayıs 2007 tarihinde eklendi
  Film vasatı aşamamış Banderas’dan daha iyi şeyler beklerdim.10/5
  sebo-line
  sebo-line

  Takipçi 9 değerlendirmeler Takip Et!

  2,5
  3 Mayıs 2007 tarihinde eklendi
  konusunu okuduğumda farklı düşünerek gitmiştim ama beklediğimi bulamadım.. vasat bir film. 2. yarısında bitsede gitsem diye düşündürüyor..
  oguzhanaltay
  oguzhanaltay

  25 değerlendirmeler Takip Et!

  3,0
  8 Mayıs 2007 tarihinde eklendi
  banderas deneysel bir şey yapmaya girişmiş ve aklına gelen her şeyi yapmaya kalkmış böylelikle de ortaya upuzuun bir yapım çıkmış. zaman zaman sünse de geneli itibariyle fena değil. hiç yoktan iyidir...
  9 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Teknik bilgiler

  Ülke İspanya
  Dağıtımcı -
  Yapım yılı 2006
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil İspanyolca
  Görüntü formatı 35 mm
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Bu filmi sevdiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir: : Yılın en iyi filmleri 2006, En iyi film: Dramatik komedi, {Genre} türündeki en iyi filmler : 2006.

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top