Hesabım
  Süt
  Ortalama puan
  2,8
  175 Puanlama ve 29 Eleştiri
  dağılımı 29 Eleştiri notla
  2 Eleştiri
  7 Eleştiri
  6 Eleştiri
  6 Eleştiri
  4 Eleştiri
  4 Eleştiri
  Süt hakkında görüşlerin ?

  29 kullanıcı eleştirisi

  enesnail
  enesnail

  Takip Et! 12 Takipçi 221 Eleştirisini Oku

  4,0
  6 Nisan 2010 tarihinde eklendi
  izlediğim en iyi türk filmlerinden biri. madenci sahnesi, kaz yolma sahnesi, en büyük asker bizim asker demeleri duygular bu kadar kısa ve öz anlatılır. Durgun filmleri sevmeyenler izlemesin. Bence mükemmel bir filmdi.
  Burakrises
  Burakrises

  Takip Et! 347 Takipçi 687 Eleştirisini Oku

  0,5
  27 Ocak 2011 tarihinde eklendi
  sıkıcı film = Sanat filmi :(

  sanat filmi buysa ben almayayim 10/1
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 4676 Takipçi 1 698 Eleştirisini Oku

  2,5
  17 Eylül 2011 tarihinde eklendi
  yıllar önce çektiği tek bir film ile (meleğin düşüşü) beni bugünlerde hani "sanat filmi" dediğimiz kavramdan ölesiye uzaklaştıran ve soğutan,yıllar sonra çektiği bir başka film ile (yumurta) beni tekrar "sanat filmi" kavramına yakınlaştıran ve ısıtan semih kaplanoğlu,şimdi "süt" ile beni tekrar bu kavramdan soğuttu.benimle bilerek dalga geçiyormuş gibi sanki.zik-zak bir grafiğim var sanat filmleriyle ilgili."süt" bittikten hemen sonra zihnimde beliren düşünce;"demek ki bütün olay nejat ve saadet'in oyunculuğunda ve ekran albenisinde imiş" idi. ancak biraz düşününce,"yumurta"yı beğenmemin nedenlerinden birinin,belki de en önemlilerinden birinin bu olduğunu,ancak oyunculukların yanında anlatılan hikayenin,tanıdığım yusuf karakterinin hem sıradanlığı hem de ilginçliği,ve "eve dönüş" (ya da dönemeyiş) temasının kaliteli biçimde işlenmiş olması esasen neden olmuştu filmi beğenmeme.onu da mükemmel bulmamıştım,beğenmediğim şeyler vardı ancak toplamda samimi olarak "beğendiğim" bir film olduğunu söyleyebilirim.ancak "süt" beni hayal kırıklığına uğrattı.metaforları pek başarılı bulmadım.ya da aslında başarılı ancak bu metafor hazırlanırken inanılmaz fazla zaman kaybedildiğinden,şahsen filme ve sahneye karşı ilgimi kaybettikten sonra bana verilen metaforu da beğenmem pek olası değil.tamam bu tarz filmlerde böyle olur,klasiktir,ancak bu kadar abartmaya gerek var mı?bu kadar soğutmaya gerek var mı?"yumurta"da da bu tarz çekimler,sahneler vardı,ancak olayların akışı,oyunculuklar,sürükleyicilik filmin içine çok güzel yedirilmişti."süt"te ise bir kere film aşırı durağan.akmıyor.melih selçuk'a başarısız diyemeyiz ancak yetersiz olduğunu düşünüyorum.başak köklükaya'nın ise iyi da kötü anlamda bir performansından bahsedemem.oldukça arka plandaydı bana göre.özellikle filmin başlarında senaryo da komiklik derecesinde garip geldi bazı kısımlarda.üçlemeyi "bal" ile bitireceğim,bence şu anda düşen bir grafik var,umarım son filmde tekrar yükselir.baştan söyleyeyim,kimse de gelip "sanat filmi gerçek sinemaseverlerin işidir,bunları beğenmeyen sinemadan anlamaz" gibi tamamen komik cümleler kurmasın lütfen."sanat filmi" falan diye bir şey yok bana göre,genel olarak "sinema" ve "film" vardır.ve bunun içinden beğendiklerin,beğenmediklerin,iyiler ve kötüler vardır."yumurta"yı beğenmiştim,"süt"ü beğenmedim.bu kadar basit.kimsenin kendisini kültürlü ve sanatsal çıkarmak için kasmasına ve bu tarz filmleri beğenmek zorundaymış gibi hissetmesine de gerek yok ayrıca.sakin olmak lazım.
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 3919 Takipçi 1 403 Eleştirisini Oku

  2,0
  23 Kasım 2015 tarihinde eklendi
  kişisel gelişim döneminin en kritik aşamalarında zor günler geçiren bir çocuğun sessiz ve kırılgan dünyası aktarılmış fakat bu kadar sıkıcı bir şekilde olmamalıydı 4/10
  yuzbasiyulaf
  yuzbasiyulaf

  Takip Et! 118 Takipçi 393 Eleştirisini Oku

  4,0
  7 Mart 2010 tarihinde eklendi
  Yumurtadan sonra gelen filmde çok başarılı olmuş bence, çok etkileyici bir ilk sahneyle giriş yapıyor zaten. Bence harika..
  Figen-Ay-e
  Figen-Ay-e

  Takip Et! 30 Takipçi 88 Eleştirisini Oku

  1,0
  14 Mayıs 2010 tarihinde eklendi
  Nasıl olduysa bu filmi izleme gafletinde bulundum.. benim için resmen işkenceydi, böyle bi işkenceyi Almanlar bile Yahudilere yapmamıştır :)))))
  ill-key
  ill-key

  Takip Et! 10 Takipçi 211 Eleştirisini Oku

  3,5
  26 Mart 2010 tarihinde eklendi
  Yumurtayı aşırı sanatsal bulmuş ve sanat insan içindir yaklaşımını savunarak vasat bulmuştum..Süt ise harika giderken son 20 dakikada Yumurta havasına bürününce bu film içinde ortalama üstü diyorum..İlk 1 saat hızlı geçişleri, derin anlatımı, güzel çekim açıları ile konuyu çok güzel işliyordu ancak son 20 dakikada çocuğun psikolojisini diyalogsuz anlatmak saçma geliyor bana..Filmin sonunda anlaşılmaz bir ışık sahnesi varki orda unutulmuş bir sahne gibi.. Yönetmeni başarılı buluyorum, iki filmdede iyiydi.. Başak Köklükayada harika bir oyunculuk gösteriyor kanımca..Ama son 20 dakika boğdu beni.. Duyguları anlatmak için diyaloglar daha önemli diye düşünüyorum..10/7..
  burcuarslan85
  burcuarslan85

  Takip Et! 1 Takipçi 30 Eleştirisini Oku

  4,0
  28 Aralık 2008 tarihinde eklendi
  semih kaplanoğlu çok inatcı o sıkıcı çizgisinden sıyrılamıyor,hep aynı enerji filmlerinde,bu son izleyişim olucak,sütü beğenirsem izlemeye devam ederim,sadece başak köklükaya için izlemeyi düşünüyorum,semih kaplanoğlunu kemanın akort seslerine benzetiyorum,normalde onun tarzını yakalamaya çalıştığı filmleri seviyorum,ama o hala akort ediyor işte kemanı,hadi artık çal be semih kaplanoğlu!
  widmark-2
  widmark-2

  Takip Et! 140 Takipçi 457 Eleştirisini Oku

  3,5
  2 Ocak 2009 tarihinde eklendi
  Öyle bir film ki Süt gene popüler sinemacılar kan kusacak diyebiliriz. Aslında yarattığı sinema dili oldukça farklı Yumurta kadar sarsıcı olmayı başarabilen ancak ondan daha kolay anlaşılır ve Yusufa annesi üzerinden yaklaşan bir yapım. Enfes bi açılış sahnesi sonrası film zaman zaman gevşek bi yapıya bürünse de ustaca kadrajlar ve oyunculuklarla güzel bir film yaratılıyor 10/7
  sarpcore
  sarpcore

  Takip Et! 5 Takipçi 195 Eleştirisini Oku

  3,0
  11 Ekim 2009 tarihinde eklendi
  Yusuf üçlemesinin ikinci filmi olan süt,ilk filmden geriye doğru gittiği için,Yusufu gençlik yıllarında yazar olmayla uğraşırken görüyoruz.Ayrıca annesinin gizli yaşadağı ilişkiyide yakından takip ediyor.İlk bölüm yumurtayı beğenmiştim.Bu bölüm yumurtadaki kafamızda kalan soruları tam anlamıyla yanıtlamıyor.Ben biraz daha çarpıcı bir hikaye bekliyordum.Yinede beğendiğimi söyleyebilirim.Senaryo beklediğim gibi olmasada izlenebilir.
  nskmourinho
  nskmourinho

  Takip Et! 1256 Takipçi 998 Eleştirisini Oku

  3,0
  21 Temmuz 2009 tarihinde eklendi
  Yumurta ya göre bir tık daha ileride bir film olmus özellikle yusuf un gecmişini ögrenmemizle bazı seyler oturuyor ama sonlara dogru film öyle bir kopuyor ki sormayın 6/10
  zodiac-kadir
  zodiac-kadir

  Takip Et! 1 Takipçi 36 Eleştirisini Oku

  4,0
  15 Ağustos 2009 tarihinde eklendi
  yumurtayı pek beğenmesemde süt ün bi adım daha önde olduğu aşikar.yusuf un bilardo salonunun önünde durup içeri adım atamadığı sahne ise enfesti..
  erkin311
  erkin311

  Takip Et! 6 Takipçi 15 Eleştirisini Oku

  0,5
  3 Ağustos 2009 tarihinde eklendi
  çok sıkıldığım bi film oldu yarım bırakmayı sewmediğimden sonuna kadar izledim ama bu yönetmenin bi daha hiç bi filmini izlememem için bi ders oldu bana
  velnmt
  velnmt

  Takip Et! 1 Takipçi 45 Eleştirisini Oku

  4,5
  19 Aralık 2010 tarihinde eklendi
  Yusuf Üçlemesinin 2. filmi Süt ile hikaye geriye doğru devam ediyor. Yusufun yaşadığı kasabadan kopuşu, annesinin ilişkisi dramatik bir şekilde anlatılmış.
  Filmde sesler arka planda, güçlü bir şekilde yer alıyor. Yağmurla biten Yumurta, yağmurla başlayan Süt, yağmur iki filmi birbirine bağlıyor.
  Taşrada sütçü bir delikanlının bir şiirinin dergide yayınlanmasındaki coşku çok güzel anlatılmış. Yusufun epilepsi nöbeti sonucunda motoru ile kaza yapışı ve kendine gelirken gözünden akan iki damla yaş sahnesi çok başarılı çekilmiş. Yine Yusufun geceleyin kahvenin duvarında bekleyişi çok güzel bir anlatım tarzı. Çok beğendim. M.Selçuk ve B. Köklükaya rollerinde iyiler. Önceki film Yumurtada Yusufun "Ben buralardan nefret ediyordum." sözünün sebebini Sütte anlayabiliyoruz. Film hafif bir yarım bırakılmış havasında Yusufun madende çalışmaya başlaması, madene kaçışı, sığınması ile bitiyor. Filmi beğendim. Etkileyici sesler ve kareler var. Anlatmak istediğini kendi iç bütünlüğünde güzel anlatabilmiş. Bu tarz filmler olaylardan çok olguları ve insanı anlatma gayretindeler. Onun için akıcılık, aksiyon yönleri alışılmışın dışında. Aksiyon, bol hikaye, eğlence izlemek isteyenler zorlanabilirler. Nitekim bazı yorumlar da bunun işareti. Filmden hoşlanmayanlar olabilir elbette, ancak "işkence" görecek kadar nahoşluğu da anlamak gerçekten zor. Bu insanların daha önce sinema filmi olarak neleri izledikleri ve sinema zevklerinin oluşumunu düşünmek bile insanı üzüyor, ürkütüyor.
  tizep
  tizep

  Takip Et! 4 Takipçi 139 Eleştirisini Oku

  2,5
  2 Ocak 2010 tarihinde eklendi
  Yumurta,süt,bal. Üçlemesinin ikincisi olan bu filmin senaryosu diğerleri ile fazla bir paralellik oluşturmuyor. Örneğin Semra rolünde ki Saadet Işıl Aksoy; Yumurta filminde Yusufun annesinin akrabasıydı. Bu filmde tesadüfen bir kitapçıda Yusufla karşılaşıp tanışıyorlar. Bir de filmin sonu çok saçma bitiyor. 5 dakika boyunca kamera anlamsız bir biçimde Yusufun abisinin baretinin ışığını tam ekran gözümüzün içine neden yansıttı çözemedim. Anlayan biri bere gele! Bunları bir kenara bırakırsak. Film 60 bin dolar gibi komik bir hasılatı hakedecek kadarda kötü değil. Başrolde ki Melih Selçuk iyi bir seçim olmuş. İleride adından fazla söz ettirebilir. 10 üzerinden 5
  Ismail Y.
  Ismail Y.

  Takip Et! 2 Takipçi 2 Eleştirisini Oku

  2,5
  16 Eylül 2019 tarihinde eklendi
  Kasaba da edebiyat meraklısı içine kapalı genç in dul olan annesiyle yaşamı. Hikaye kayda değer bir şey taşımıyor. Oyunculuklar çok geri planda. Olay örgüsü varmı. Yok. Müzik olmayan film seyirci çekermi. Asla. Film bitsede eve gitsek uyusak.
  yakup öztürk
  yakup öztürk

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  1,0
  11 Şubat 2021 tarihinde eklendi
  Senaryo çok kötü başrol kadın oyuncu hariç oyunculuklar çok kötü.sosyal mesaj yok komedi yok aşk yok korku yok macera yok.bir filmde ne aranabilecekse onlar yok.acaba tamamını izlemeden kanıya varmam haksızlık mı olur düşüncesinden dolayı tamamını izledim.izlediğime pişman olduğum filmler listesinde zirveye otnar.siz sakın izlemeyin hayatınızdan 1.5 saati çöpe atmayın.
  uguraser-25
  uguraser-25

  Takip Et! 17 Eleştirisini Oku

  5,0
  9 Nisan 2009 tarihinde eklendi
  güzel
  MetaLchesH
  MetaLchesH

  Takip Et! 41 Eleştirisini Oku

  1,0
  30 Ekim 2008 tarihinde eklendi
  Semih Kaplanoğlunun üçlemesinin ikinci filmi olan Sütün galasını Altın Portakal film festivalinde izledim.Film maalesef Yumurtanın çok çok gerisinde kalmış.Genellikle tek plan çekimler kullanılmış bu büyük bir ustalık.Fakat gel gelelim filmin konusu anlaşılmıyor.Belki de film fazlasıyla imgesel olmuş.Biz Türk Sinema seyircileri imgesel filmleri anlayamıyoruz kolay kolay.Semih Kaplanoğluna film bir şey anlatmıyor dediler,halk bunu nasıl izlesin dediler,Kaplanoğlu şöyle cevap verdi: Ben filmi kendim için yaptım,izleyen izler,izlemeyen izlemesein. Böyle bir yaklaşım olabilir mi ? Madem ki filmi kendin için yapıyorsun o zaman gösterime sokmanın ne gereği var.Filme büyük beklentilerle gidecek halkın zamanına ve parasına yazık değil mi ?10/4
  omnibus89
  omnibus89

  Takip Et! 19 Eleştirisini Oku

  4,5
  7 Ocak 2009 tarihinde eklendi
  bu filmler zaten gişede çok iyi iş yapsın diye yapılan filmler değil.sanat için,gerçek sinema severler için,sinema insanları ve özellikle de yönetmenin kendisi için yaptığı filmler.bazıları bu filmlerin gişede battığını düşünebilir.ama pek sevinmesinler çünkü bu tarz filmler türkiye deki seyirciler için yapılmıyor sadece.bu filmler bi sürü ülkede vizyona çıkıyor ve çoğunda da ilgi görüyor.festivallerde ödül aldıkça yapımcılara maddi getiriside oluyor.o yüzden ülkemizde gişe yapmıyor diye sevinmeyelim gerçek sinemacı filmleri için.bazıları için acı ama gerçek..
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top