Hesabım
  Parti Tırtılları
  Parti Tırtılları
  23 Nisan 2009 Sinemada / 1s 15dk / Animasyon , Aile
  Yönetmen Thomas Borch Nielsen
  Senarist Morten Dragsted
  Oyuncular: Peter Frodin, Trine Dyrholm, Lars Hjortshøj
  Orijinal adı Disco ormene
  Üyeler
  2,0 35 Puanlama ve 3 Eleştiri
  Beyazperde
  2,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Yetmişli yılların alameti farikası nedir diye Solucan Barry'ye sorsalar eminiz ki o da tavanda dönen bir parıldayan top ve cıvıl cıvıl bir disko müziği tarif ederdi, hem de bir sürünen yaratık olmasına rağmen! İşte; eğlence, dans, velvele, renk cümbüşü ve en önemlisi, eşi benzeri olmayan disko müziği de solucan Barry'nin vazgeçilmezleri! Bu fıkır fıkır, heyecanlı bilgisayar animasyonunda, Solucan Barry o bildik disko ritmini canlandırıyor. Çünkü o bir parti tırtılı! Gayet sıradan bir yaşamı olan Barry'ye bir gün babası bir kara plak hediye edecektir. Mükemmel dans eden Barry, senede bir düzenlenen şarkı yarışmasına katılmak için bir grup kurmaya karar verir.
  Ancak hayat, tempo tutmak kadar kolay değildir. Barry ve arkadaşları bir gün, yem niyetine topraktaki yuvalarından koparılıp alınıverirler. Dünyada birçok önemli festivalde yer alan ve eleştirmenlerce çok beğenilen film, İstanbul Film Festivali programında da yerini aldı.

  Beyazperde Eleştirisi

  2,0
  Yetersiz
  Parti Tırtılları

  Parti Solucanları

  Yazar: Funda Sularöz
  Onların yuvaları yer altındadır. Sürünerek yaşarlar ve hayvanların da en alt sınıfı olarak kabul edilirler. Solucanlardan bahsediyoruz. Besin zincirinin en altında yer alırlar. Onlar dışlananların en dışlananıdır. Sinekler bile onlarla arkadaşlık etmezler, cool bir şekilde dolaşırken onları hor görürler. İşleri de hep en alt sınıfa ait ve sıkıcı türdendir. Bir orta sınıf yöneticinin bile solucanlardan çıkması ciddi bir başarıdır. Fakat bu da uzun sürede mutluluk sebebi değildir. Ama tek tip olsa da kendilerine has güzel evleri de vardır ve her mahlukatın ortak sorunları olan kilo problemi, aşk sorunları...İşte Barry de kendine bahşedilen hakların ötesinde kendini gerçekleştirmeye çalışan bir solucandır. O her günün bir öncekinin tekrarı bir hayat istemiyordur. Bu yüzden de keşfettiği disko ritmini tüm yer altı alemine duyurmak ister. Böylece istediği işi yapmış ve hoşlandığı kızı da tavl
  Eleştirinin tamamı
  Öneriler

  İzleyici eleştirisi

  Ahmet Guner
  Ahmet Guner

  Takip Et! 36 Eleştirisini Oku

  4,0
  24 Nisan 2009 tarihinde eklendi
  heyecanlanmayın film türkçe geldi. çocuk filmini hiçbizaman orjinal olarak göstermezler Türkiyede
  duzgunhayat
  duzgunhayat

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  2,5
  23 Nisan 2009 tarihinde eklendi
  Film 23 Nisanda çocuklar için gösteriliyor. Eğer türkçe altyazılı ya da yabancı dil ile yapılırsa çok kötü olur. Çocuklar alt yazıyı okuyamaz, yabancı dil de bilemez. Bu çok yanlış bir uygulama olur. Türkçe dublajlı olmalıdır. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.
  3 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Teknik bilgiler

  Ülke Danimarka, Almanya
  Dağıtımcı -
  Yapım yılı 2008
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil Danca, İngilizce
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı Dolby Digital
  Yapım formatı 1.85 : 1
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top